iOS 17, iPhone’lara yandan yükleme uygulamaları için zemin hazırlayabilir!

Sideloading uygulamaları, Android kullanıcılarının yıllardır keyif aldığı birçok konfordan biridir. Google’ın resmi Play Store’u dışındaki mağazalardan ve kaynaklardan bir uygulama indirebileceğiniz zamandır. Öte yandan, Apple’ın kötü şöhretli duvarlı bahçesi, iPhone kullanıcılarını her zaman üçüncü taraf uygulama mağazalarından uzak tutmuştur. Görünüşe göre iOS 17, Apple’ın yıllarca süren yandan yükleme kısıtlamasına nihayet bir değişiklik getirecek. Buna göre […]

iOS 17, iPhone’lara yandan yükleme uygulamaları için zemin hazırlayabilir!

Sideloading uygulamaları, Android kullanıcılarının yıllardır keyif aldığı birçok konfordan biridir. Google’ın resmi Play Store’u dışındaki mağazalardan ve kaynaklardan bir uygulama indirebileceğiniz zamandır. Öte yandan, Apple’ın kötü şöhretli duvarlı bahçesi, iPhone kullanıcılarını her zaman üçüncü taraf uygulama mağazalarından uzak tutmuştur. Görünüşe göre iOS 17, Apple’ın yıllarca süren yandan yükleme kısıtlamasına nihayet bir değişiklik getirecek.

Buna göre Bloomberg’in WWDC 2023’e gelen her şey hakkında son sızıntı, iOS 17, iPhone’lara yandan yükleme uygulamaları için zemin hazırlayabilir. Makaledeki tam dil şu şekildedir:

iOS 17, WWDC’nin kendisinin ötesinde bir miktar gürültüye neden olacaktır. Apple, gelecek yıla kadar yeni Avrupa düzenlemelerine uymak için iPhone’u yandan yüklemeye (uygulamaların resmi mağazasının dışında indirilmesi) açmaya açmak için yazılımı elden geçirmek için çalışıyor.

Apple’ın iOS’ta dışarıdan yüklenen uygulamalara izin verme planları geçen Aralık ayında ortaya çıktı. AB’nin Dijital Piyasalar Yasası bu yılın Mayıs ayında yürürlüğe girecek ve Apple’ın iPhone uygulamalarını yandan yükleme veya üçüncü taraf uygulama mağazalarına erişim sunmasını gerektirecek. Bloomberg daha önce Apple’ın bu konuda yalnızca Avrupa bölgesi için çalıştığını bildirmişti. Şirket, ABD’de ve eşdeğer düzenlemelere sahip olmayan diğer alanlarda benzer ayarlamalar yapmak zorunda değildir.

iOS 17, yandan yükleme yetenekleri veya Apple’ın resmi uygulama deposu dışındaki diğer uygulama mağazalarına erişim getirirse, Avrupa’da bir iPhone sahibi olmayı dünyanın herhangi bir yerinden çok farklı hale getirecektir. Bu, Apple’ın politikasında daha geniş bir değişiklikse, iOS ve Android tartışması söz konusu olduğunda gerçekten teraziyi değiştirebilir.

iOS 17, iPhone’lara yandan yükleme uygulamaları için zemin hazırlayabilir!

Teknory