Apple Watch’u Android Telefonla Eşleştirme

Android’i seviyoruz, ancak kendimize karşı dürüst olursak, Apple onları akıllı saat oyununda gerçekten yendi. İlk Apple Watch’lar karışık eleştiriler alsa da, Apple’ın en yeni nesil teknolojik aksesuarları gerçekten kendi haline geldi. Wear OS ve Galaxy Watch bazı harika özelliklere ve gerçekten sevdiğimiz bazı saatlere sahipken, Apple’ın saatleri genellikle Google tarafında gördüğümüzden daha iyi pil ömrüne […]

Apple Watch’u Android Telefonla Eşleştirme

Android’i seviyoruz, ancak kendimize karşı dürüst olursak, Apple onları akıllı saat oyununda gerçekten yendi. İlk Apple Watch’lar karışık eleştiriler alsa da, Apple’ın en yeni nesil teknolojik aksesuarları gerçekten kendi haline geldi.

Wear OS ve Galaxy Watch bazı harika özelliklere ve gerçekten sevdiğimiz bazı saatlere sahipken, Apple’ın saatleri genellikle Google tarafında gördüğümüzden daha iyi pil ömrüne ve daha gelişmiş özelliklere sahiptir.

Reklamı yapılmamasına rağmen, olabilmek Apple Watch’u bir Android telefonla eşleştirin, ancak tahmin edebileceğiniz gibi birçok sınırlama vardır. Apple, web sitesinde yalnızca iPhone ile bir Apple Watch ile senkronize edebileceğinizi belirtir ve eşleştirme uygulaması yalnızca iOS’ta bulunduğundan bu çoğunlukla doğrudur.

Yine de olay şu: Bir LTE Apple Watch’ınız varsa, Android ile çalışmasını sağlamak için telefonunuzda ve saatinizde kesebileceğiniz birkaç köşe var. Bu, dışarı çıkıp bir Apple Watch satın almanız gereken bir şey değil, ancak Android’e geçiş yaptıysanız ve hala Apple Watch’unuzu çalıştırmak istiyorsanız, bunu denemek isteyebilirsiniz. Hadi dalalım.

Bir Apple Watch’u bir Android Cihazla Eşleştirme

Esasen bu senaryoda yaptığımız şey, Apple Watch’ı iPhone’unuzla eşleştirmek ve her şeyi çalışacak şekilde ayarlamak, ardından iPhone’u uçak moduna almak ve SIM kartı bir Android telefona takmak. Çalışacağı kesinlikle garanti edilmese de, bizimkini ofiste çalıştırdık.

SIM kartlarını değiştirdiğiniz için biri Android diğeri iPhone olmak üzere iki kilidi açılmış telefonunuz olması gerekir. Aynı operatör için iki SIM kartınız yoksa, bu yalnızca kilidi açılmış telefonlarda çalışır.

  1. Apple Watch’unuzu şununla kurun: iPhone.
  2. Her şeyin çalıştığından emin olmak için bir veya iki deneme araması yapın.
  3. iPhone’u içine koy uçak modu bu yüzden uzanamaz.
  4. Kapamak elma izle.
  5. SIM’i değiştir iPhone senin için Android telefon ve önyükleme yapın.
  6. elma izle.
  7. için bekleyin Bağlantı kesildi Apple Watch’tan kaybolma bildirimi.

Apple Watch-Android Deneyimi

Bunu ofiste yeni bir Apple Watch, bir iPhone ve Samsung Galaxy S7 ile denedim. Apple Watch’ın bağlanması başlangıçta oldukça uzun sürdü ve sinyal biraz bulanıktı. Bununla birlikte, daha güçlü bir sinyale doğru hızlı bir yürüyüş, saatin daha hızlı bağlanmasına ve çok daha iyi bir arama kalitesine sahip olmasına neden oldu.

Telefonda değil, SIM’de kayıtlı adı kullandığım sürece Siri’den telefonumdaki kişileri aramasını isteyebilirim. Güçlü bir sinyalle arama kalitesi iyiydi; yine de Siri’ye mesaj göndermek ve hava durumunu kontrol etmek dışında pek bir şey yaptıramadım.

Sınırlamalar ve Gerilemeler

Bağlandıktan sonra, bazı temel işlevleri gerçekleştirmek için arama yapabilir ve alabilir ve Siri’yi kullanabilirsiniz. Anlayabildiğim kadarıyla iki cihaz doğrudan iletişim kurmuyor. Bunun yerine iletişim kurmak için ağı kullanıyorlar, bu nedenle bu yöntemle yalnızca çok temel işlevler mümkündür.

Apple Watch’un daha gelişmiş işlevlerinden hiçbirini kullanamayacaksınız. Açıkça Android telefonunuzdaki SmartWatch uygulamasına erişiminiz olmayacak ve yalnızca gerçekten arama yapıp cevaplayabilecek ve Siri’ye bazı temel sorular sorabileceksiniz.

Kişilerin Android telefonunuzda değil, SIM’inizde kayıtlı olduğu adı kullandığınız sürece arama yapmak için sesli komutlar kullanılabilir. Diğer sınırlama pil ömrü olacaktır. Apple Watch’un başlangıçta harika bir pili yok, ancak LTE’yi sürekli kullandığınızda bu pil çok uzun süre dayanmayacak.

Yapabileceğin için denemenin yanı sıra, bu hack’i kullanmak isteyebileceğin tek zaman, iPhone’una bir şey olması ve gerçekten Apple Watch’unu kullanmaya devam etmek istemendir. Aksi takdirde, büyük ölçüde anlamsızdır. Saatteki akıllı işlevlerin çoğunu kullanamazsınız ve Android’in kendi ekosisteminde çalışan birçok akıllı saati vardır. Birçoğu, bu hack’in izin verdiğinden daha fazla özellik sunar.

Bununla birlikte, bir Apple Watch’ı bir Android telefonla eşleştirebileceğinizi ve cihazlara ciddi bir şekilde sızdıktan sonra çalıştırabileceğinizi kanıtladık. Bunun için herhangi bir fayda görüyor musunuz? denemek ister misin Çalıştırabildiniz mi? Aşağıda bize deneyimlerinizden bahsedin!

Teknory