Apple’ın en son güncellemesi iPhone 15 Pro’nun aşırı ısınma sorununu çözdüğünü iddia ediyor

Robert Triggs / Android Yetkilisi TL;DR Apple, iPhone 15 Pro modellerindeki aşırı ısınma sorunlarını gidermek için bir güncelleme yayınladı. Güncelleme aynı zamanda önemli hata düzeltmeleri ve güvenlik güncellemeleri de sağladığını söylüyor. Apple daha önce aşırı ısınma sorunu için hatalı kodu suçlamıştı. Kullanıcılar iPhone 15 cihazlarını ele geçirmeye başladığında bazıları iPhone 15 Pro modellerinde aşırı ısınma […]

Apple’ın en son güncellemesi iPhone 15 Pro’nun aşırı ısınma sorununu çözdüğünü iddia ediyor

Robert Triggs / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Apple, iPhone 15 Pro modellerindeki aşırı ısınma sorunlarını gidermek için bir güncelleme yayınladı.
  • Güncelleme aynı zamanda önemli hata düzeltmeleri ve güvenlik güncellemeleri de sağladığını söylüyor.
  • Apple daha önce aşırı ısınma sorunu için hatalı kodu suçlamıştı.

Kullanıcılar iPhone 15 cihazlarını ele geçirmeye başladığında bazıları iPhone 15 Pro modellerinde aşırı ısınma sorunu yaşandığını bildirdi. Apple şimdi sorunu çözdüğünü iddia eden bir güncelleme yayınlıyor.

Apple, iOS 17.0.3 güncellemesini yayınlamaya başladı. Güncelleme, iPhone ayarları uygulamasının yazılım güncelleme bölümünde bulunabilen kablosuz (OTA) güncelleme olarak mevcuttur.

güncellemeye eklenen notlar Bu düzeltmenin “iPhone’un beklenenden daha sıcak çalışmasına neden olabilecek bir sorunu giderdiğini” belirtin. Bu ilginç bir ifade çünkü kendi sıcaklık testlerimiz hem Pro’nun hem de Pro Max’in dokunulamayacak kadar ısındığını gösterdi. Ayrıca güncellemede önemli hata düzeltmeleri ve güvenlik güncellemeleri de sağlandığı belirtiliyor.

Güncellemenin gerçekten de aşırı ısınma sorununu çözüp çözmediğini henüz test etmedik. Elimize geçtiğinde daha fazla bilgi vereceğiz.

Apple daha önce sorunu kötü koddan sorumlu tutarak sorumluluğu Uber, Instagram ve daha pek çok uygulamaya aktarmıştı. Apple analisti Ming-Chi Kuo, sorunun daha hafif bir ağırlık elde etmek için termal sistem tasarımında yapılan tavizlerle bağlantılı olabileceğine inandığını söyledi. Kuo ayrıca Apple’ın sorunu çözmek için yazılım güncellemeleri yayınlayacağını ancak Apple A17 çipinin performansını düşürmediği sürece gerçek iyileştirmelerin yapılamayacağını öngördü.

Apple, yazılım güncellemesinin iPhone 15 Pro’nun veya Pro Max’in A17 çipini yavaşlatmayacağını söylüyor. Bloomberg. Böylece güncellemenin aşırı ısınma sorununu çözmede ne kadar etkili olduğunu göreceğiz.

Apple’ın en son güncellemesi iPhone 15 Pro’nun aşırı ısınma sorununu çözdüğünü iddia ediyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow