Apple’ın Karma Gerçeklik Başlığı Lansmanının 2023’te Daha Sonraya Ertelendiği Bildirildi

Şimdi, Apple’ın bahar lansman planlarını bozduğu ve karma gerçeklik kulaklığını bu yıl Haziran ayında WWDC’de tanıtacağı bildiriliyor. Bloomberg’den Mark Gurman, “ürün testinin hem donanım hem de yazılım sorunlarının hâlâ çözülmesi gerektiğini gösterdiğini” iddia eden isimsiz dahili kaynaklardan alıntı yapıyor. 3.000 $’a mal olduğu söylenen kulaklık, Apple’ın son yıllardaki en iddialı ürünü olarak kabul ediliyor ve […]

Apple’ın Karma Gerçeklik Başlığı Lansmanının 2023’te Daha Sonraya Ertelendiği Bildirildi

Şimdi, Apple’ın bahar lansman planlarını bozduğu ve karma gerçeklik kulaklığını bu yıl Haziran ayında WWDC’de tanıtacağı bildiriliyor. Bloomberg’den Mark Gurman, “ürün testinin hem donanım hem de yazılım sorunlarının hâlâ çözülmesi gerektiğini gösterdiğini” iddia eden isimsiz dahili kaynaklardan alıntı yapıyor. 3.000 $’a mal olduğu söylenen kulaklık, Apple’ın son yıllardaki en iddialı ürünü olarak kabul ediliyor ve tüm hesaplara göre donanım ve yazılım yetenekleri açısından ciddi bir etki yaratacak.

Masaüstü sınıfı bir M2 serisi işlemciden güç çekeceği söylenen kulaklığın, bir düzineden fazla kameraya ve piyasadaki herhangi bir kulaklığın en gelişmiş hareket izleme özelliklerinden birine sahip olacağı bildiriliyor. Bildirildiğine göre, kullanıcıların gerçek zamanlı olarak yüzlerini Memoji avatarlarına çevirerek görüntülü aramalara katılmalarına bile izin verecek. İşletim sistemi, geçmiş sızıntılara göre iOS’un 3D’den ilham alan bir sürümü olacak ve diğerlerinin yanı sıra Mesaj, Posta ve Safari gibi tüm temel uygulamalara erişim sunacağı söyleniyor. Apple, kullanıcıların kulaklık için kendi AR uygulamalarını oluşturmasına bile izin verebilir.

Teknory