Apple’ın Özel Zil Sesleri Kullanmanızı İstemesinin Nedeni

Apple, 2007’de iPhone’u piyasaya sürdüklerinde altın satan zil sesleri vurdu. 2000’lerde, zil sesleri çok önemliydi. Telefonların yetenekleri sınırlı olduğu için kişiselleştirme için çok fazla seçenek yoktu. Şirketler, boşluğu doldurmak ve kullanıcılara telefonlarını kişiselleştirmek için bir şeyler vermek için bir fırsat gördü — birinci sınıf zil sesleri böyle doğdu. 2004 yılına gelindiğinde, zil sesi piyasası küresel […]

Apple’ın Özel Zil Sesleri Kullanmanızı İstemesinin Nedeni

Apple, 2007’de iPhone’u piyasaya sürdüklerinde altın satan zil sesleri vurdu. 2000’lerde, zil sesleri çok önemliydi. Telefonların yetenekleri sınırlı olduğu için kişiselleştirme için çok fazla seçenek yoktu. Şirketler, boşluğu doldurmak ve kullanıcılara telefonlarını kişiselleştirmek için bir şeyler vermek için bir fırsat gördü — birinci sınıf zil sesleri böyle doğdu.

2004 yılına gelindiğinde, zil sesi piyasası küresel milyar dolarlık bir sektördü. başına şimdi arşivlenmiş New York Times makalesi, Verizon zil sesleri için 3 dolar alırken, T-Mobile ve Sprint 2,50 dolar istedi. Bu fiyatlarda bile, kullanıcılar melodileri değiştiremezdi – sesin zil sesi olarak kullanmak istedikleri kısmını seçme seçeneği yoktu, döngüye giremezler veya bu tür değişiklikler yapamazlardı. Sağlayıcıya bağlı olarak, bu ödemeler bazen zaman sınırlıydı ve zil seslerinin süresi dolduktan sonra yeniden satın alınması gerekiyordu. Sprint zil sesleri 90 gün sonra sona erdi ve Verizon’unki bir yıl sürdü.

İşte burada işler ilginçleşiyor: Apple, 2007 yılında zil sesleri sahnesine çıktı ve yeni bir satış modeliyle sektörü alt üst etti. iPhone kullanıcıları, iTunes’dan tam uzunlukta şarkıları 0,99 ABD dolarına satın alabilir, ardından şarkıyı 30 saniyelik bir zil sesine dönüştürmek için ek 0,99 ABD doları ödeyerek toplam maliyeti 1,98 ABD dolarına çıkarabilir. O zamanlar bu oldukça devrim niteliğindeydi – müşteriler yalnızca iki dolardan daha az ödeme yapmakla kalmıyor, aynı zamanda tam uzunlukta şarkı da dahil ediliyordu. Başlangıç ​​ve bitiş noktalarını seçmek, döngüler oluşturmak ve diğer özelleştirme kararlarını almak için şarkıları düzenleyebilirler.

Teknory