Aquaman ve Kayıp Krallık DCEU’nun bir parçası mı?

DCU’nun duyurusu ve evreni değiştiren The Flash filminin vizyona girmesiyle Aquaman’in devamı DCEU’nun bir parçası olabilir veya olmayabilir. 2018’in gişe rekorları kıran filminin devamı niteliğindeyken Su Adamı Uzun bir süredir duyurulmasına rağmen DC Films’in durumu dramatik bir şekilde değişti. Orijinal film, DCEU’nun gişede güçlü olduğu ve bir şekilde yön verdiği bir zamanda geldi. Devam filmi […]

Aquaman ve Kayıp Krallık DCEU’nun bir parçası mı?

DCU’nun duyurusu ve evreni değiştiren The Flash filminin vizyona girmesiyle Aquaman’in devamı DCEU’nun bir parçası olabilir veya olmayabilir.

2018’in gişe rekorları kıran filminin devamı niteliğindeyken Su Adamı Uzun bir süredir duyurulmasına rağmen DC Films’in durumu dramatik bir şekilde değişti. Orijinal film, DCEU’nun gişede güçlü olduğu ve bir şekilde yön verdiği bir zamanda geldi. Devam filmi üç ay sonra vizyona girecek ve ilk fragmanı henüz yeni alındı.

Fragman harika görünüyor, Atlantis’in güzel dünyasını sergiliyor ve ilk filmden inşa ediyor. Arthur Curry (Jason Momoa) artık Atlantis’in Kralıdır ve evli ve çocuk sahibidir, ancak kötü niyetli Black Manta’nın (Yahya Abdul-Mateen II) saldırısı altındadır. Yaklaşan çatışma, Arthur’un kardeşi Orm/Oceanmaster (Patrick Wilson) ile ekip kurmasına yol açacaktır.

Aquaman ve Kayıp Krallık DCEU’nun altıncı girişi olan ilk filme doğrudan bağlanabilir, ancak süreklilik içindeki yeri biraz çarpıktır. Bu kısmen serbest bırakılmasından kaynaklanmaktadır. Flaş.

Aquaman 2 DCEU’ya nasıl bağlanır?

Flaş film, DC Studios’un yeni eş başkanının ardından DCEU’nun bazı yönlerini sıfırladı James Gunn ve Peter Safran, DCU adlı DC Universe’ün yumuşak bir şekilde yeniden başlatıldığını duyurdu. Yeni sinema evreni işleri karmaşıklaştırıyor Su Adamı Devam filminin devamlılıktaki yeri daha da ileri gidiyor. Superman ve Batman gibi karakterler yeniden şekillenirken, diğer karakterler de yeni evrendeki rollerini yeniden canlandırıyor olabilir.

Safran’dan bahsedildi Su Adamı DCEU’nun beğendiği filmlerden biri olarak Deadline’a verdiği röportajda, diğer dört filmle birlikte, bu karakterlerin DCU’nun bir parçası olmasını engelleyen hiçbir şeyin olmadığını belirtiyor. Gibi karakterler Xolo Maridueña’nın Mavi Böceğinin DCU’da olduğu zaten doğrulandıfilme rağmen Mavi Böcek kendi evreninde geçiyor.

Yönetmen James Wan filmin DCEU ile bağlantısına değindi ile yapılan bir röportaj sırasında Haftalık eğlence. Wan, Ben Affleck kamera hücresinin Michael Keaton olarak değiştirildiğine dair söylentiler dolaşırken, söylentilere konu olan Batman kamera hücresini tartıştı. Flaş film:

“İlk başta zor olan şey, Aquaman’in önce mi yoksa sonra mı çıkacağını bilememekti. [The Flash]. Bu yüzden sadece hazırlıklı olmamız gerekiyordu. Günün sonunda bu film hakkında söyleyebileceğim en iyi şey, filmin bu filmlerden hiçbiriyle hiçbir şekilde bağlantılı olmamasıdır. İşin özü bu.”

Wan ayrıca, Caped Crusader’ın filmde hâlâ herhangi bir türde kamera hücresinin olup olmadığını öğrenmek için hayranların “filmin çıkmasını beklemesi” gerektiğini de sözlerine ekledi. Ancak öyle görünüyor ki (çok benzer Mavi Böcek) Aquaman ve Kayıp Krallık DCEU’nun başka bir bölümünden ziyade bağımsız bir film olacak.

Bu, DCEU’nun bir parçası olmadığı anlamına gelmese de Wan, daha geniş bir seriden gelen bağlantıları kullanmaktan kaçınıyor ve bu filmi yalnızca 2018 filmiyle bağlantılı hale getiriyor. Bu, filmin kendi başına ayakta durmasını ve başka filmlerle bağlantı kurmasına veya inşa etmesine gerek kalmamasını sağlar.

Jason Momoa’nın Gunn ve Safran yönetimindeki DCU için Aquaman olarak geri dönüp dönmeyeceği henüz bilinmiyor. Bu tamamen mümkün Aquaman ve Kayıp Krallık Aktörü Atlantis’in Kralı olarak son görüşümüz olmayacak.

Aquaman ve Kayıp Krallık 20 Aralık 2023’te sinemalarda gösterime girecek.

Teknory