Argylle Pitch Toplantısı

Özet “Argylle” olumsuz eleştiriler aldı ve gişede düşük performans göstererek bildirilen 250 milyon dolarlık üretim bütçesinin çok gerisinde kaldı. Filmin aşırı dolu oyuncu kadrosu, yıldızlar için uygun karakterlerin geliştirilmesi yerine pazarlamaya öncelik vermesi nedeniyle eleştiriliyor. “Argylle”in kurgusal ve gerçek dünyadaki karakterleri içeren karmaşık konusu, çok fazla sürpriz içermesi ve izleyicilerin hikayenin gerçek evreni hakkında kafa […]

Argylle Pitch Toplantısı

Özet

  • “Argylle” olumsuz eleştiriler aldı ve gişede düşük performans göstererek bildirilen 250 milyon dolarlık üretim bütçesinin çok gerisinde kaldı.
  • Filmin aşırı dolu oyuncu kadrosu, yıldızlar için uygun karakterlerin geliştirilmesi yerine pazarlamaya öncelik vermesi nedeniyle eleştiriliyor.
  • “Argylle”in kurgusal ve gerçek dünyadaki karakterleri içeren karmaşık konusu, çok fazla sürpriz içermesi ve izleyicilerin hikayenin gerçek evreni hakkında kafa karıştırıcı olması nedeniyle eleştirildi.film gişede mücadeleye devam ederken, Ekran Rantıkendi Satış Konuşması Toplantısı dizi gözünü dikti Argy için. Matthew Vaughn’un gişe rekorları kıran son filmi, popüler casus romanı serisinin yazarının, kitaplarının istemeden gerçek dünya olaylarını tahmin ettiğini öğrenmesi ve sırtına gerçek bir şeytani organizasyonun hedefini koyması etrafında dönüyor. Bryce Dallas Howard, Sam Rockwell ve Henry Cavill’in yönettiği film, eleştirmenlerden genel olarak olumsuz eleştiriler aldı ve gişede bildirilen 250 dolarlık yapım bütçesinin oldukça gerisinde kaldı.


Filmin vizyona girmesinden hemen sonra son bölümü Ekran Rantı‘S Satış Konuşması Toplantısı yıkılıyor Argy için. Bu makalenin başında görüldüğü gibi video, filmin aşırı dolu oyuncu kadrosuyla mizahi bir şekilde dalga geçiyor ve yıldızlara uygun karakterler yaratmaktan ziyade çeşitli yüzleri pazarlama arzusuna işaret ediyor. Aynı zamanda filmin hikayesindeki olay örgüsünün kolaylıkları, öngörülebilir son gelişme ve anlaşılmaz meta hikaye anlatımı dahil olmak üzere çok sayıda kusura da dikkat çekiyor.


Argylle’de Neler Yanlış Gitti?


Filmin vizyona girmesine kadar, beklentiler kesinlikle karışıktı. Argy için potansiyeline ulaşacaktı. İzleyiciler, Cavill’in başroldeki tuhaf saç tasarımı konusunda ciddi şekilde bölünmüşken, Vaughn’un eleştirmenlerle yakın zamanda yaşadığı mücadeleler, filmin meta odaklı olay örgüsünün onun tipik stilize aksiyonuyla iyi uyum sağlayıp sağlayamayacağı konusunda belirsizliğe yol açtı. Kesinlikle R dereceli olanın aksine PG-13 yaklaşımı Kral Adam filmler. Bu endişelerin doğru olduğu ortaya çıktı Argy için Vaughn’un Rotten Tomatoes’da bugüne kadar en az eleştiri alan yönetmenlik çalışması oldu. Aşağıdan önceki derecelendirmelerinin karşılaştırmasına göz atın:


Başlık

Eleştirmen Puanı

Katmanlı Kek

%81

Yıldız tozu

%77

Kıçını tekmelemek

%77

X-Men: Birinci Sınıf

%86

Kingsman: Gizli Servis

%75

Kingsman: Altın Çember

%50

Kralın Adamı

%40

Argy için

%32


Yaşanan en büyük sorunlardan biri Argy için genel olay örgüsünün karmaşık doğasıydı. Gerçek dünyadaki karakterlerle etkileşime giren kurgusal bir mülk kavramı, aşağıdaki gibi filmlerde görüldüğü gibi mutlaka yeni değildir: Uzay sıkışmasıancak Vaughn’un filmi, hangi evrenin nihai olarak gerçek olduğunu açıkça ortaya koymak için çok sık yeni sürprizler sunarak izleyicileri tahminde tutmaya çalıştı. Bu durum daha da sorunlu hale getirildi Argy içinCavill’in başka bir gerçek Argylle olduğunu ve onun daha genç versiyonunun bir Kingsman ajanı olduğunu ortaya koyan bitiş ve kredi ortası sahneleri, Howard’ın Rachel Kylle’inin gerçek Argylle olduğu konusunda şüpheye yol açtı.


Vaughn’un franchise planları Argy için Howard ve Rockwell’in karakterleriyle doğrudan bir devam filmi yapmayı, jeneriğin ortasında adı geçen ajanın kökenlerini araştıracak bir ön bölüm ve üçlemesini tamamlayacak üçüncü bir film yapmayı arzuladığı için kesinlikle hırslılar. Orijinalindeki çalışmasının aksine Kıçını tekmelemek Ve Kral Adam Bununla birlikte, filmlerde benzersiz bir özelliğe dayanan çok katmanlı bir evren yaratma arzusu, kavrayışını aşıyor olabilir ve izleyicileri aynı fikirde tutmak istiyorsa biraz daha incelenmeye ihtiyaç duyabilir.


Kaynak: Satış Konuşması Toplantısı


Tüm Oyuncuların ve Henry Cavill'in Bir Kedi Tuttuğu Argylle <a href=film Posteri” data-img-url=”https://static1.srcdn.com/wordpress/wp-content/uploads/2023/12/argylle-movie-poster-featuring-the-entire-cast-and-henry-cavill-holding-a-cat.jpg” src=”https://static1.srcdn.com/wordpress/wp-content/uploads/2023/12/argylle-movie-poster-featuring-the-entire-cast-and-henry-cavill-holding-a-cat.jpg”/>
Argy için

Argylle, yönetmen Matthew Vaughn’un yönettiği bir aksiyon gerilim filmi. film, en son casus gerilim filminin konusunun bir yeraltı örgütünün suçlarıyla örtüşmesinin ardından kendini casusluğun gerçek dünyasına atılan içe dönük bir romancıyı konu alıyor. Argylle’in yıldızlarla dolu bir kadrosu var; bunlar arasında Henry Cavill, Bryce Dallas Howard, Dua Lipa ve Samuel L. Jackson yer alıyor.

Yayın tarihi
2 Şubat 2024

Müdür
Matthew Vaughn
Döküm
Henry Cavill, Ariana DeBose, Sofia Boutella, Catherine O’Hara, Bryce Dallas Howard, John Cena, Dua Lipa, Samuel L. Jackson, Sam Rockwell, Bryan Cranston, Rob Delaney

Çalışma süresi
135 Dakika

Yazarlar
Jason Fuchs

Stüdyo(lar)
Apple, Cloudy Productions, Marv Studios

Distribütör(ler)
Evrensel Resimler , Apple

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow