Argylle’in “Gizli Silahı” Yönetmen Matthew Vaughn Tarafından Açıklandı

Özet Argylle’in oyuncu kadrosu, birbirlerinin performanslarını yükseltip ekrana eğlenceli bir enerji kattıkları için filmin “gizli silahı”. Filmin, gerçek casusluk dünyasına paralel olan, hem abartılı hem de komedi unsurlara izin veren kurgusal bir casus dünyası ile benzersiz bir meta yönü var. Yönetmen Matthew Vaughn’un dünya inşası, aksiyonu ve mizahı Argylle’in merkezinde yer alıyor ve bu da […]

Argylle’in “Gizli Silahı” Yönetmen Matthew Vaughn Tarafından Açıklandı

Özet

  • Argylle’in oyuncu kadrosu, birbirlerinin performanslarını yükseltip ekrana eğlenceli bir enerji kattıkları için filmin “gizli silahı”.
  • Filmin, gerçek casusluk dünyasına paralel olan, hem abartılı hem de komedi unsurlara izin veren kurgusal bir casus dünyası ile benzersiz bir meta yönü var.
  • Yönetmen Matthew Vaughn’un dünya inşası, aksiyonu ve mizahı Argylle’in merkezinde yer alıyor ve bu da onu casusluk türünde bir seri olarak ön plana çıkarıyor.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Matthew Vaughn, “gizli silahı” paylaşıyor Argy için harikulade. Argy için Evde zamanını casusluk maceraları hakkında yazarak geçiren romancı Elly Conway’i konu alıyor. Gizli ajan Aiden onu bulduğunda, içinde yaşadığı kurgusal dünyanın beklediği kadar hayali olmayabileceğini ona açıklar. Serinin ilk kitabının kısa süre önce yayımlanması ve Vaughn’un fragmanın yalnızca filmin ilk 28 dakikasından görüntüler içerdiğini açıklaması nedeniyle filmin pek çok unsuru gizemini koruyor.

ile özel bir röportajda Ekran Rantı için Argy için, Vaughn filmin “gizli silahını” paylaştı. Bu oyuncuların birbirlerinin performanslarını nasıl yükselttiğini anlattı. Vaughn ayrıca filmi çekerken ne kadar eğlendiklerini de anlattı, bunu ekranda açıkça görüyoruz. Aşağıdan Vaughn’un tam alıntısına göz atın:

Matthew Vaughn: Bu filmin gizli silahının filmi yaparken yaşadığımız eğlence olduğunu düşünüyorum ve bence bu da kendini gösteriyor. Her zaman Gezgin Wilbury’lerin süper bir grup olduğunu söylerim. Bunun süper oyuncu grubu olduğunu düşündüm; bir araya gelerek A oyunlarını ortaya koydular ve birbirlerini yepyeni bir seviyeye yükselttiler.


Neden Argylle’in Eğlencesi Onu Diğer Casus Filmlerden Ayırıyor?

Casus türü genellikle cihazların daha aptalca, eğlenceli unsurları ile daha cesur ve yoğun görevler arasında bir denge kurar. Argy için casusluk türü kinayelerine iki düzeyde eğilme fırsatına sahip. Gerçek dünyada Sam Rockwell ve Bryce Dallas Howard’ın bir casus gerilim filmi yaşamasına karşın, Henry Cavill’in Elly Conway’in romanlarında yer almasıyla filmin meta bir yönü var gibi görünüyor.

İlgili
Argylle Bir Kitaba Dayalı mı? Henry Cavill Casus film Yönetmeninin Cevabı Başınızı Döndürecek

Argylle yönetmeni Matthew Vaughn, Henry Cavill casus filminin gerçek bir kitaba dayanıp dayanmadığını açıklıyor ve cevap düşündüğünüz kadar basit değil.

Bu nedenle film, casusların daha gösterişli sinematik dünyasını, Elly’nin hayal gücünün merceğinden ve içine çekildiği casusların gerçek dünyasını gösterebilir. Elly’nin kendisi, kedisi Alfie ile birlikte bu dünyaya sudan çıkan balıkların yanı sıra bir komedi unsuru da getirecek. Oyuncuların ve ekibin yaptığı eğlenceli Argy için şüphesiz ekrandan atlayacaközellikle de filmin merkezinde Vaughn’un ikonik dünya inşası, aksiyonu ve mizahı var.

Vaughn, özellikle bu türde bir franchise oluşturma yeteneğini şununla gösterdi: Kral Adam komediye daha çok yöneliyorum. Argy için kısmen oyuncu kadrosu nedeniyle öne çıkabilir, ancak büyük ölçüde ikili dünya nedeniyle. Argy için Dünyalar arasında geçiş yapabilir, ikisini karşılaştırabilir ve gerçek dünyayı ya daha cesur hale getirebilir ya da beklenmedik derecede aptallaştırabilir, kitapları ise tatlı casus fikrine dayanıyor.

Tüm Oyuncuların ve Henry Cavill'in Bir Kedi Tuttuğu Argylle <a href=film Posteri” style=”display:block;height:auto;max-width:100%;” data-img-url=”https://static1.srcdn.com/wordpress/wp-content/uploads/2023/12/argylle-movie-poster-featuring-the-entire-cast-and-henry-cavill-holding-a-cat.jpg”/>
Argy için

Argylle, yönetmen Matthew Vaughn’un yönettiği bir aksiyon gerilim filmi. film, en son casus gerilim filminin konusunun bir yeraltı örgütünün suçlarıyla örtüşmesinin ardından kendini casusluğun gerçek dünyasına atılan içe dönük bir romancıyı konu alıyor. Argylle’in yıldızlarla dolu bir kadrosu var; bunlar arasında Henry Cavill, Bryce Dallas Howard, Dua Lipa ve Samuel L. Jackson yer alıyor.

Yayın tarihi
2 Şubat 2024

Müdür
Matthew Vaughn
Döküm
Henry Cavill, Ariana DeBose, Sofia Boutella, Catherine O’Hara, Bryce Dallas Howard, John Cena, Dua Lipa, Samuel L. Jackson, Sam Rockwell, Bryan Cranston, Rob Delaney

Çalışma süresi
135 Dakika

Yazarlar
Jason Fuchs

Stüdyo(lar)
Apple, Cloudy Productions, Marv Studios

Distribütör(ler)
Evrensel Resimler , Apple

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow