Artık geri çekilebilir arka kameralı bir telefon satın alabilirsiniz.

Kris Carlon / Android Yetkilisi Oppo, bir yıl önce ilgi çekici bir konsept telefon sunarak 2x tele zoom ve daha küçük bir kamera çıkıntısı sunan geri çekilebilir bir arka kamera getirdi. Şimdi Tecno, bu teknolojiyle ticari bir telefon piyasaya sürerek Oppo’yu yumrukta yendi. Tecno Phantom X2 Pro gerçekten de üçlü kamera düzeninin bir parçası olarak […]

Artık geri çekilebilir arka kameralı bir telefon satın alabilirsiniz.

Kris Carlon / Android Yetkilisi

Oppo, bir yıl önce ilgi çekici bir konsept telefon sunarak 2x tele zoom ve daha küçük bir kamera çıkıntısı sunan geri çekilebilir bir arka kamera getirdi. Şimdi Tecno, bu teknolojiyle ticari bir telefon piyasaya sürerek Oppo’yu yumrukta yendi.

Tecno Phantom X2 Pro gerçekten de üçlü kamera düzeninin bir parçası olarak 50 MP geri çekilebilir arka kamera (f/1.49, 1.28 mikron piksel) sunuyor. Bu, Tecno’nun özellikle portre lensi olarak adlandırdığı 65 mm veya 2,5x’lik bir kameradır.

Tecno Phantom 9 Pro geri çekilebilir kamera yeniden boyutlandırma

Hadlee Simons / Android Yetkilisi

Hantal 10x zum lensi veya Xperia 1 IV ve değişken telefoto atıcısı ile 2014 dönemi Samsung Galaxy K Zoom’un aksine, Phantom X2 Pro’nun geri çekilebilir kamerası değişken optik zum sunmuyor. Bunun yerine, yerel 2,5x yakınlaştırma faktörünün altındaki ve üzerindeki çekimler için muhtemelen hibrit yakınlaştırmaya güveniyor.

Başka bir deyişle, Tecno telefonun geri çekilebilir kamerası, yalnızca daha küçük bir arka kamera çıkıntısı sunmak için tasarlanmış gibi görünüyor. Ancak, yukarıdaki GIF’te görebileceğiniz gibi, mercek geri çekildiğinde tümsek çok daha küçük görünmüyor.

Tecno Phantom X2 Pro hakkında bilinmesi gereken başka ne var?

Masanın üzerinde duran Tecno Phantom X2 Pro 5G ana ekranı

Kris Carlon / Android Yetkilisi

Yeni Tecno ahize, çoğunlukla diğer alanlarda amiral gemisi düzeyinde bir tekliftir. Temel özellikler arasında Mediatek Dimensity 9000 yonga seti, 12 GB RAM ve 256 GB depolama yer alır. Bu nedenle telefon, grafik olarak gelişmiş oyunları ve diğer zorlu görevleri zorlanmadan halledebilmelidir.

Ayrıca 6,8 inç FHD+ 120 Hz kavisli OLED ekran (Gorilla Glass Victus ile), 5.160 mAh pil ve 45 W kablolu şarj alıyorsunuz. Burada sunulan kablosuz şarj yok.

Kamera tarafında da geri çekilebilir portre merceğinden daha fazlası var. Tecno Phantom X2 Pro ayrıca 50MP GNV ana kamera (1/1,3 inç sensör boyutu, 1,2 mikron piksel) ve 13MP ultra geniş lens ile donatılmıştır. Ortaya monte edilmiş bir ekran bölmesindeki 32 MP kamera, özçekimler ve görüntülü aramalar için uygundur.

Bilinmeye değer diğer özellikler arasında Bluetooth 5.3, Android 12’nin üzerinde HiOS 12 (Android 13 birkaç aydır mevcut olmasına rağmen), çift nano SIM’ler ve birlikte verilen bir şarj cihazı yer alıyor.

Tecno Phantom X2 Pro fiyatlandırması ve bulunabilirliği

Tecno Phantom X2 Pro 5G kamera yakın çekim

Kris Carlon / Android Yetkilisi

Tecno cihazının birçok pazarda bulunması için nefesinizi tutmayın. Şirket, Phantom X2 Pro’nun Avrupa, Latin Amerika ve Orta Doğu’da satışa sunulacağını doğruladı.

Tecno, Avrupa fiyatlandırmasını açıklamadı, ancak Suudi Arabistan’da 3.499 Suudi rayaline (~930 $) satılacağını doğruladı. Telefon, Stardust Grisi ve geri dönüştürülmüş okyanus plastiklerinden yapılmış turuncu Çevre Dostu Sürüm olarak mevcuttur.

Tecno Phantom 9 Pro: Sıcak mı değil mi?

165 oy

Çinli marka aynı zamanda standart bir Phantom X2’yi de ortaya çıkardı ve yaklaşık 715$ fiyatla satışa sunuldu. Bu model, 8 GB RAM, geri çekilen arka kamera yerine 2 MP sensör ve Pro’nun 50 MP kamerası yerine 64 MP ana kamera sunuyor.

Artık geri çekilebilir arka kameralı bir telefon satın alabilirsiniz.

Teknory