Artık WhatsApp, Messenger ve Instagram’da AI ile konuşabilirsiniz

TL;DR Meta, ABD’deki WhatsApp, Messenger ve Instagram’daki tüm kullanıcılar için sohbetlerde Meta AI’yı kullanıma sunuyor. Kullanıcılar zaten sohbetlerde görseller oluşturmak için AI botunu kullanabiliyor ancak artık bunu AI tarafından oluşturulan görselleri hızlı bir şekilde yinelemek için kullanabiliyorlar. Meta ayrıca AI görüntü oluşturma aracını ABD’deki mobil ve masaüstü kullanıcılarına da açıyor. Yapay zeka şu ana kadar […]

Artık WhatsApp, Messenger ve Instagram’da AI ile konuşabilirsiniz

TL;DR

  • Meta, ABD’deki WhatsApp, Messenger ve Instagram’daki tüm kullanıcılar için sohbetlerde Meta AI’yı kullanıma sunuyor.
  • Kullanıcılar zaten sohbetlerde görseller oluşturmak için AI botunu kullanabiliyor ancak artık bunu AI tarafından oluşturulan görselleri hızlı bir şekilde yinelemek için kullanabiliyorlar.
  • Meta ayrıca AI görüntü oluşturma aracını ABD’deki mobil ve masaüstü kullanıcılarına da açıyor.

Yapay zeka şu ana kadar dünyayı çoğunlukla iyi yönlerden ele geçiriyor. Neredeyse her göreve yönelik yapay zeka araçlarını bulabilirsiniz ve her uygulama ve hizmet, yapay zekayı kendi içinde inşa ediyor. Sosyal ağ devi Meta da platformlarına yapay zeka ekliyor ve artık bunu WhatsApp, Messenger ve Instagram’da deneyebilirsiniz.

Meta var duyuruldu Sanal asistanı Meta AI artık ABD’deki kullanıcıların şirketin birincil mesajlaşma uygulamaları üzerinden etkileşimde bulunabilmesine sunuldu. Meta AI ile etkileşim kurmak için yeni bir mesaj başlatın ve Yapay zeka sohbeti oluşturun WhatsApp, Messenger veya Instagram’da. Ayrıca yazabilirsiniz @MetaAI grup sohbetinde asistanın size yardım etmesini istediğiniz komutu girin. Ray-Ban Meta akıllı gözlük kullanıyorsanız yüksek sesle “Hey Meta” da diyebilirsiniz.

Meta, kullanıcıların yapay zekanın metinden görüntüye dönüştürme özelliklerinden keyif aldıklarını vurguluyor. Messenger ve Instagram’daki Meta AI artık, AI tarafından oluşturulan bir görüntüyü alan ve grup sohbetlerindeki arkadaşlarınızın daha fazla metin istemiyle bunun üzerinde yineleme yapmasına olanak tanıyan, reimagine adı verilen yeni bir özelliğe sahip. Bir revizyon oluşturmak için oluşturulan görseli basılı tutmaları ve bilgi istemi metnini eklemeleri yeterlidir.

Meta AI artık Makaraları keşfetmek için de kullanılabilir. Artık Meta AI sohbetinizde videoların gösterilmesini isteyebilirsiniz ve arama sorgunuza hizmet eden ilgili makaralar size sunulacaktır.

Instagram'daki Meta AI Reels özelliği 1

Meta AI, Facebook’ta doğum günü tebrikleri oluşturmanıza, Akış gönderilerinizi düzenlemenize ve Facebook Dating profiliniz için bir tanıtım taslağı hazırlamanıza yardımcı olabilir. Meta ayrıca, Hikayelerde paylaşmayı kolaylaştırmak için görüntüleri yataydan dikey yöne dönüştürmek için yapay zekayı kullanmak gibi, yapay zeka tarafından oluşturulan görselleri Facebook’ta kolayca oluşturup paylaşmanın yollarını da test ediyor.

Meta AI, içerik oluşturucuların topluluk mesajlarına daha verimli yanıt vermelerine olanak sağlamak için kullanılıyor. Testin parçası olan içerik oluşturucular için Meta AI, DM’lere yönelik ilgili yanıtların hazırlanmasına yardımcı olacak.

Meta ayrıca sohbetlerin dışında da Meta AI kullanıyor. Asistanın arkasındaki Yüksek Lisans teknolojisi, insanlara yorum gönderme, gruplar halinde topluluk sohbeti konuları, arama sonuçları sunma ve hatta Mağazalardaki ürün açıklamalarını geliştirme konusunda yapay zeka tarafından oluşturulan öneriler için seçenekler sunmak için kullanılıyor.

Meta AI Imagine Görüntü Oluşturucu 1

Meta AI’yı denediniz mi? Aşağıdaki yorumlarda bununla ilgili deneyiminizi bize bildirin!

Artık WhatsApp, Messenger ve Instagram’da AI ile konuşabilirsiniz

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow