ASUS ROG Phone 8’in lansmanı normalden erken gerçekleşti

Robert Triggs / Android Yetkilisi TL;DR ASUS ROG Phone 8’in tanıtım materyalini zaten sızdırdık. Beklendiği gibi, neredeyse kesinlikle Snapdragon 8 Gen 3 ile gelecek. Döngünün bu noktasındaki bir teaser muhtemelen bu telefonu normalden çok daha erken göreceğimiz anlamına geliyor. ASUS ROG Phone 7 bu yılın nisan ayında piyasaya sürüldü. Ancak ASUS’un dünya çapındaki şaşırtıcı lansmanlara […]

ASUS ROG Phone 8’in lansmanı normalden erken gerçekleşti

Robert Triggs / Android Yetkilisi

TL;DR

  • ASUS ROG Phone 8’in tanıtım materyalini zaten sızdırdık.
  • Beklendiği gibi, neredeyse kesinlikle Snapdragon 8 Gen 3 ile gelecek.
  • Döngünün bu noktasındaki bir teaser muhtemelen bu telefonu normalden çok daha erken göreceğimiz anlamına geliyor.

ASUS ROG Phone 7 bu yılın nisan ayında piyasaya sürüldü. Ancak ASUS’un dünya çapındaki şaşırtıcı lansmanlara yönelik sinir bozucu politikası nedeniyle ABD’deki insanlar telefona ancak Haziran ayında erişebildi. Bir tane almak için para ödeyenleriniz, beş aydan kısa bir süre sonra ASUS ROG Phone 8 için hazırlanmaya başladığımızı öğrenince hayal kırıklığına uğrayabilir.

X’te (eski adıyla Twitter), Abhishek Yadav yeni bir ROG Telefon için sızdırılmış bir tanıtım görseli gibi görünen bir şeyi paylaştı. Resimde Snapdragon 8 Gen 3 işlemci, Republic of Gamers logosu ve Çince “bizi izlemeye devam edin” ifadesi gösterilmektedir. Aşağıdaki resme göz atın:

ASUS ROG Phone 8 Teaser Sızıntısı

Sızan bu teaser açıkça bir ROG Phone 8’i belirtmese de, bunun başka bir şey için olduğunu hayal edemiyoruz. Bir sonraki ROG Phone neredeyse kesinlikle 8. Nesil 3 işlemciyi taşıyacak ve bu teaser, bir sonraki ROG Phone’u tanıtmak için geçmişte gördüğümüz resmi ASUS teaser’larına çok benziyor.

Her iki durumda da bu teaserın varlığı, yeni bir ROG Phone’u normalden çok daha erken göreceğimizi gösteriyor. ASUS, her birinin nefes alabileceği daha fazla alana sahip olmak için ROG serisini ve Zenfone serisini biraz daha ayırmak isteyebilir (ROG Phone 7, Zenfone 10’dan sadece birkaç ay önce piyasaya sürüldü). ROG Phone 8’in 2024’ün başlarında piyasaya sürülmesi, onu Galaxy S24 serisi gibi diğer önemli lansmanlarla da doğrudan rekabete sokuyor.

Ne olursa olsun, bir ROG Phone 7 almayı düşünüyorsanız, mümkünse beklemede kalmak isteyebilirsiniz. Daha güçlü bir telefon hemen köşede olabilir.


ASUS ROG Phone 8’in lansmanı normalden erken gerçekleşti

Teknory