Attack on Titan yaratıcısı tartışmalı son için özür diler: “Gerçekten üzgünüm”

Lucy-Jo Finnighan ❘ Yayınlanan: 2022-12-02T12:07:26 ❘ Güncellenmiş: 2022-12-02T12:07:35 Attack on Titan’ın sonu içler acısı ama herkes hayran değil, öyle ki dizinin yaratıcısı bunun için özür diledi. Attack on Titan, son yılların en etkili animelerinden biri oldu, bu yüzden sonucu açıkça çok önemli. Ancak, her zaman doğru sebeplerden dolayı değildir. İlk olarak dev canavarımsı titanlarla savaşan […]

Attack on Titan yaratıcısı tartışmalı son için özür diler: “Gerçekten üzgünüm”

Yayınlanan: 2022-12-02T12:07:26

Güncellenmiş: 2022-12-02T12:07:35

Attack on Titan’ın sonu içler acısı ama herkes hayran değil, öyle ki dizinin yaratıcısı bunun için özür diledi.

Attack on Titan, son yılların en etkili animelerinden biri oldu, bu yüzden sonucu açıkça çok önemli. Ancak, her zaman doğru sebeplerden dolayı değildir.

İlk olarak dev canavarımsı titanlarla savaşan insanlığın kalıntılarının bir versiyonu olarak başlayan anime, ilk çıktığı 2013’ten bu yana pek çok dönüş ve dönüş yaptı ve finali şimdiye kadarki en yürek burkan bölüm olacak.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Ancak finaldeki olaylar o kadar şok edici ki, biraz tartışmalı hale geldi ve manganın yaratıcısı bunun için özür dilemek için kayıtlara geçti.

Attack on Titan yaratıcısı oyunun sonu konusunda endişeliydi.

Attack on Titan, yıllar içinde olay örgüsünü dönüştürdü. Dizi boyunca ana kahraman Eren Yeager ana düşman haline geldi ve şimdi dev güçlerini ona baskı yapmaya çalışanları yok etmek için kullanıyor.

Animenin son sezonu Aralık 2020’den beri yayınlanıyor ve üçüncü ve son bölümü 2023’te çıkacak. bu yılın son Anime NYC’sinde büyük çekiliş.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Bu olay, manga New York Times En Çok Satanlar Listesi’nde 100 hafta kalmış olmasına rağmen, 36 yaşındaki manga yaratıcısının Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk görünüşüydü.

Bununla birlikte, popülaritesine rağmen, Isayama hayranlarını gördüğü için çok gergindi. Kodanşa Kongreden hemen önce Instagram sayfalarında kendisinden bir açıklama yayınladı, “Attack on Titan’ın sonunun oldukça tartışmalı olduğunun farkındayım. İnsanların dürüst fikirlerini almaya açığım. Yine de bana karşı nazik olursanız çok sevinirim.”

Ayrıca toplantıdaki panelinde, Attack on Titan’ın kaderi hakkında her zaman gergin olduğu, çünkü hikayeyi anlatmayı gerçekten zor bulduğu – 19 yaşında sunmaya başladığı – ve herhangi bir zamanda iptal edilmesini beklediği ortaya çıktı. .

Makale reklamdan sonra devam ediyor

“İki cilt sonra manganın yüzde 80’inin iptal edildiğini söyleyebilirim ve hikayeye yaptığınız ilk yatırımı geri alamayabilirsiniz” diye açıkladı.

Son, endişesini yalnızca daha da kötüleştirdi, göre Anime Haber Ağı, Isayama’yı “hayranların beklentilerini karşılamayı ve aynı zamanda onlara karşı gelmeyi istemenin yükünü taşıyan” olarak tanımlayan. Günde sadece iki veya üç saat uyuyordu ve çoğu zaman çizim yapamıyordu.

Hayranlar, manga yaratıcılarının kararını destekliyor

Kongre panelinde birisi Isayama’nın dizinin nasıl biteceğini her zaman bilip bilmediğini sorduğunda, “Yapmak istediğim şey buydu. En başından beri bu dizinin nereye varacağını biliyordum ama ana karakterin oraya nasıl varacağı gibi detaylar belirlenmemişti.”

Makale reklamdan sonra devam ediyor

“Doğru yapıp yapmadığım konusunda hala kendi içimde şüphelerim var” dedi. “Hala bu noktada mücadele ediyorum ve bunun için gerçekten üzgünüm.”

Panel izleyicilerindeki hayranlar, ona ve manganın sona ermesine olan takdirlerini haykırdılar ve Isayama, destekleri için okuyucularına teşekkür etti ve kimsenin ona inanmadığı halde ona inandı.

“O ağır duyguları taşırken ve düne kadar uzun bir süre tekdüzelik içindeyken” diye devam etti.

“İmzalar aldım ve hayranlarla bire bir konuşma fırsatım oldu ve birçoğu bana sonun harika olduğunu söyledi. Bu tür sözler beni gerçekten etkiledi ve NYC’ye gelip hepinizle tanıştığım için büyük bir minnettarlık duyuyorum. Benim için harika bir deneyimdi.”

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Attack on Titan 1-4. Sezonlar Crunchyroll’da izlenebilir.

Teknory