Google Authenticator güncellemesi, girişleri buluta yedekler

Joe Hindi / Android Yetkilisi TL;DR Google Authenticator artık girişleri Google hesabınıza yedekleyecektir. Telefonunuzu kaybederseniz, Authenticator girişlerinize yeni cihazınızdan erişebilirsiniz. Bu işlevin başlaması için uygulamayı güncellemeniz gerekir. Gizliliğe ve güvenliğe değer veriyorsanız, iki adımlı doğrulamayı ayarlamak (genellikle 2FA veya “iki faktörlü kimlik doğrulama” olarak anılır) inanılmaz derecede önemlidir. Parolaların kırılması kolaydır (ve yine de güçlü […]

Google Authenticator güncellemesi, girişleri buluta yedekler

Joe Hindi / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Google Authenticator artık girişleri Google hesabınıza yedekleyecektir.
  • Telefonunuzu kaybederseniz, Authenticator girişlerinize yeni cihazınızdan erişebilirsiniz.
  • Bu işlevin başlaması için uygulamayı güncellemeniz gerekir.

Gizliliğe ve güvenliğe değer veriyorsanız, iki adımlı doğrulamayı ayarlamak (genellikle 2FA veya “iki faktörlü kimlik doğrulama” olarak anılır) inanılmaz derecede önemlidir. Parolaların kırılması kolaydır (ve yine de güçlü parolalar için çabalamalısınız), ancak 2FA kodları o kadar basit değildir.

Google’ın ücretsiz uygulaması Google Authenticator, yıllardır 2FA kodlarını kullanmanın harika bir yolu olmuştur. Yalnızca bir sorun var: kaydedilen girişleriniz, telefonunuzun donanımına bağlı. Bu, telefonunuzu kaybederseniz kodlarınızı da kaybedersiniz anlamına gelir. Kayıp bir telefon, her gün kullandığınız uygulamaların kalıcı olarak kilitlenmesi anlamına gelebileceğinden, bu çok büyük bir rahatsızlıktır.

Neyse ki, Google sonunda bu durumu düzeltmek. Bugünden itibaren, Kimlik Doğrulayıcı kodlarınız artık telefonunuza değil, Google hesabınıza bağlanacak. Şu andan itibaren, telefonunuzu kaybederseniz, 2FA kodlarınıza erişmeye devam edebileceksiniz – elbette, yeni telefonunuzda eski telefonunuzda kullandığınız Google hesabının aynısını kullandığınızı varsayarsak.

Ancak, henüz telefonunuzu kaybetmeyin! Kodlarınız hesabınıza eklenmeden önce Google Authenticator’ın en son sürümüne güncellemeniz gerekecek. Bu güncelleme her ikisi için de geçerlidir. Android Ve iOS.

Bu yeni özellikten yararlanmanızı ve kodlarınızı bir Google hesabına bağlamanızı önemle tavsiye ederiz. 2FA kodu olmadan bir uygulamada nasıl oturum açılacağını bulmanın baş ağrısını yaşamak istemezsiniz. Bize güven!

Google Authenticator güncellemesi, girişleri buluta yedekler

Teknory