Avukatlar, Elon Musk’ın Tesla güvenliği hakkındaki iddialarının derin sahte olabileceğini savunuyor

Tesla, Twitter ve SpaceX CEO’su Elon Musk uzun süredir uyardı AI’nın potansiyel tehlikeleri hakkında. Mahkeme başvurularında(yeni bir sekmede açılır) Reuters tarafından Çarşamba günü bildirilen Tesla’nın avukatları, Musk’ın milyarderin kendi sözlerinin muhtemelen derin sahte olabileceğini iddia eden uyarılarını yineledi. Musk’ın ifadelerinin yalnızca dijital olarak değiştirilme olasılığının, bir şekilde onun onlar hakkında yasal bir ortamda tanıklık etme […]

Avukatlar, Elon Musk’ın Tesla güvenliği hakkındaki iddialarının derin sahte olabileceğini savunuyor

Tesla, Twitter ve SpaceX CEO’su Elon Musk uzun süredir uyardı AI’nın potansiyel tehlikeleri hakkında.

Mahkeme başvurularında(yeni bir sekmede açılır) Reuters tarafından Çarşamba günü bildirilen Tesla’nın avukatları, Musk’ın milyarderin kendi sözlerinin muhtemelen derin sahte olabileceğini iddia eden uyarılarını yineledi. Musk’ın ifadelerinin yalnızca dijital olarak değiştirilme olasılığının, bir şekilde onun onlar hakkında yasal bir ortamda tanıklık etme ihtiyacını geçersiz kıldığını iddia ediyorlar.

Tesla şu anda dava edildi(yeni bir sekmede açılır) 2018 yılında Tesla Model X’ini kullanırken trafik kazasında hayatını kaybeden Apple mühendisi Walter Huang’ın ailesi tarafından. Ailesine göre Huang’ın ölümü, Tesla’nın otomatik sürüş özelliği olan Autopilot’taki bir arızanın sonucuydu. Tesla, kaza meydana gelmeden hemen önce Tesla’nın uyarılarına rağmen Huang’ın video oyunları oynadığını iddia etti.

Musk’ın önceki iddialar(yeni bir sekmede açılır) Davada Tesla’nın güvenliği gündeme geldi. Örneğin, 2016’da teknoloji gazetecileri Kara Swisher ve Walt Mossberg ile yaptığı bir röportajda Musk, talep edildi(yeni bir sekmede açılır) “Model S ve Model X, bu noktada, bir insandan daha güvenli bir şekilde otonom sürüş yapabilir. Şu anda.”

Söz konusu röportajın Haziran 2016’da artık feshedilmiş olan Vox’a ait teknoloji sitesi Recode tarafından yüklenen videosu YouTube’da hâlâ izlenebilir.

Musk ile bu tür iddialar hakkında yeminli bir görüşmeye gerek olmadığını iddia etmek için Tesla’nın avukatları, Musk’ın bu tür sözler söylediğini hatırlamadığını ve yaptığına dair herhangi bir iddia edilen kanıtın bir katil olabileceğini iddia etti. derin sahteveya yapay zeka tarafından oluşturulmuş manipüle edilmiş medya.

Yargıç buna inanmıyordu.

AYRICA BAKINIZ:

Elon Musk, Tucker Carlson’ın kovulması konusunda gergin olmalı

Santa Clara İlçe Yüksek Mahkemesinden Yargıç Evette D. Pennypacker, “Onların pozisyonu, Bay Musk ünlü olduğu ve derin sahtekarlıkların hedefi olabileceği için, kamuya açık ifadelerinin dokunulmaz olduğu yönündedir” dedi. “Başka bir deyişle, Bay Musk ve onun pozisyonundaki diğerleri, kamuya açık alanda istediklerini söyleyebilir ve ardından gerçekte söylediklerinin sahipliğini almaktan kaçınmak için kayıtlı ifadelerinin derin bir sahte olma potansiyelinin arkasına saklanabilir ve Yapmak.”

Yargıç Pennypacker, Musk’ın 3 saatlik geçici bir ifadeyle sorgulanmasını emretti. Ancak bazı detaylar değişebilir. Duruşmaya 31 Temmuz’da başlanacak.

Teknory