Ay Işığından Tarikat Durumunda Ziyafete Lanetli Bir Flop Ortaya Çıkıyor

Evrensel aracılığıyla Gişe rekorları kıran, baş kahramanının bir lanetten kaçamamasına dayanan bir yeniden yapımın, kameralardan uzakta ürkütücü bir şekilde benzer bir kadere maruz kalması acımasızca ironik, ancak Universal’ın iddialı yeniden keşfi Kurt adam kimsenin istemediği şekillerde sanatı taklit eden hayatla sonuçlandı. Çekimlerin başlaması planlanandan dört hafta önce, yönetmen Mark Romanek yaratıcı farklılıklar karşısında gemiyi terk […]

Ay Işığından Tarikat Durumunda Ziyafete Lanetli Bir Flop Ortaya Çıkıyor

Evrensel aracılığıyla

Gişe rekorları kıran, baş kahramanının bir lanetten kaçamamasına dayanan bir yeniden yapımın, kameralardan uzakta ürkütücü bir şekilde benzer bir kadere maruz kalması acımasızca ironik, ancak Universal’ın iddialı yeniden keşfi Kurt adam kimsenin istemediği şekillerde sanatı taklit eden hayatla sonuçlandı.

Çekimlerin başlaması planlanandan dört hafta önce, yönetmen Mark Romanek yaratıcı farklılıklar karşısında gemiyi terk etti ve bu da Joe Johnston’ın kısa sürede askere alınmasına yol açtı. 80 gün boyunca büyük bir bütçeyle ve R dereceli bir fanteziyle oynayarak geçirme olasılığıyla imza atmaya ikna olan deneyimli film yapımcısı, memnuniyetle bunu kabul etti.

Benicio del Toro 'Kurt Adam'da
Universal Pictures aracılığıyla görüntü

Ancak, noktalı çizgi üzerinde imza tarihinden itibaren 16 ay ve Kurt adam hala üretimdeydi. İşlerin müzikal tarafında bile, Danny Elfman, orijinal müziğin başından beri doğru seçim olduğuna karar verildiğinde kendisi de atılan Paul Haslinger tarafından yeni bir orkestra eşliği lehine atılan tüm bir partisyon kaydetti.

Bir yıldan fazla gecikmeli, Kurt adam stüdyo tarafından başlangıçta tahsis edilen 80 milyon $ ‘ın neredeyse iki katı olan 150 milyon $’ lık bütçesini telafi etmeye yaklaşamadıktan sonra gişede büyük bir gürültüyle çatladı. Bir servet kaybetti ve eleştirmenler tarafından bir anda reddedildi, ancak yine de Rick Baker’ın En İyi Makyaj dalında Oscar kazanmasının ardından Akademi Ödüllü bir film olarak ortaya çıktı.

Bunu telafi edemezsiniz, ancak herhangi bir telafisi olmayan tekleme, tarikat statüsüne giden yolu çizebilir ve tırmıklayabilir, bir şey. Kurt adam forumlarında konuştuğumuz gibi başlıyor reddit. Prodüksiyon tasarımı ve efektleri uygun bir şekilde görkemli ve Director’s Cut çok daha iyi bir deneyim, ancak onu yanlış anlaşılmış ve yeterince takdir edilmemiş bir mücevher olarak etiketlemek, elbette tamamen kişisel tercihe bağlı olarak, işleri çok ileri götürmek olabilir.

Teknory