Dune 2, MCU’nun Lider Oyuncusunu Gizem Rolünü Aldı

Dune: Part Two, Denis Villeneuve’ün destansı bilim kurgu devam filminin çekimlerinin hemen ardından MCU’nun Lider oyuncusu Tim Blake Nelson’a gizemli bir rol veriyor. Dennis Villeneuve, Tim Blake Nelson’ı zaten yığılmış yeni gelenler topluluğuna ekledi. Dune: İkinci Bölüm. 1965 bilimkurgu kitabından uyarlanmıştır. Frank Herbert tarafından, Dune: Birinci Bölüm Paul Atreides’i ve çöl gezegeni Arrakis’teki mesih yolculuğunu […]

Dune 2, MCU’nun Lider Oyuncusunu Gizem Rolünü Aldı

Dune: Part Two, Denis Villeneuve’ün destansı bilim kurgu devam filminin çekimlerinin hemen ardından MCU’nun Lider oyuncusu Tim Blake Nelson’a gizemli bir rol veriyor.


Dennis Villeneuve, Tim Blake Nelson’ı zaten yığılmış yeni gelenler topluluğuna ekledi. Dune: İkinci Bölüm. 1965 bilimkurgu kitabından uyarlanmıştır. Frank Herbert tarafından, Dune: Birinci Bölüm Paul Atreides’i ve çöl gezegeni Arrakis’teki mesih yolculuğunu takip etti. Arrakis’te Atreides, amansız Harkonnen’ler tarafından ezilen çölde yaşayan Fremen’lerle birlik olur, ancak ilki kendilerini ölümcül bir darbenin ortasında bulur. Dune: İkinci Bölüm bildirildiğine göre çekimler Aralık ortasında tamamlanacak ve ilk kitapta anlatılan hikayeyi tamamlayacak. Kumdan tepe dizi olarak Dune: Birinci Bölüm kabaca kitabın sadece yarısını kapsıyordu.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

Yüklenen yeni gelenler listesine geç ek olarak, Hollywood Muhabiri yönetmen Dennis Villeneuve’ün Tim Blake Nelson’ı kadrosuna kattığı haberini getirdi. Dune: İkinci Bölüm. Yazarken karakteriyle ilgili ayrıntılar bulunmadığından, rolü sandığa yakın tutuluyor gibi görünüyor. Nelson son zamanlarda görüldü Guillermo del Toro’nun Merak Dolabı ve Guillermo del Toro’nun Pinokyo’su Netflix için çalışıyor ve MCU’sunun Lider olarak geri dönmesi için hazırlanıyor. Kaptan Amerika: Yeni Dünya Düzeni.

İlgili: Dune’un En Tuhaf Sahnesi, Franchise İçin Hayati Bir Fikri Gizlice Kuruyor


Dune Hakkında Bildiğimiz Her Şey: İkinci Bölüm

kumul ikinci bölüm 2023

Nelson, yeni gelenlerden oluşan bir yıldız kadrosuna katılır. Ayrıca başrolde Dune: İkinci Bölüm Feyd-Rautha Harkonnen rolünde Austin Butler, Prenses Irulan Corrino rolünde Florence Pugh, Lady Margot rolünde Léa Seydoux ve İmparator IV. Shaddam rolünde Christopher Walken. Diğer tek büyük Dune: İkinci Bölüm İyi bir nedenle açıklanmayan rol, Alia Atreides’in aktrisidir. tüm yeni gelenler Dune: İkinci Bölüm Timothée Chalamet, Zendaya, Rebecca Ferguson, Javier Bardem, Josh Brolin, Dave Bautista ve Stellan Skarsgård’ın yer aldığı geri dönen kadroya katılacak.

İle Dune: Birinci Bölüm İlk kitabın kabaca yarısını kaplayan ikinci yarı, Paul’ün (Chalamet) Fremenlerle Atreideslerden çok daha fazla zaman geçirdiğini görecek, çünkü Harkonnen Hanesi çoğunlukla siyasi darbelerinde ve işgallerinde başarılı oldu. Atreides Hanesi. sonunda Dune: Birinci BölümPaul’ün babası öldü, diğer Atreides sancaktarlarından ayrıldı ve Fremen efsanelerine ve beklentilerine layık olduğunu kanıtlamaya başladı. Dune: İkinci Bölüm aynı anda bir intikam, yeniden birleşme ve yeniden doğuş hikayesi olurken, sadece mesihçilik değil, aynı zamanda çevrecilik gibi ağır temalar da barındırıyor; Herbert’in romanının özü, Villeneuve tarafından mükemmel bir şekilde Dune: Birinci Bölüm. Butler’ın Feyd-Rautha’sının tanıtımı da, karakter romanda çok daha erken tanıtıldığı ve Paul’ün rakibi olduğu için takip edilmesi gereken ilginç bir olay olacak.

Artık bilimkurgu edebiyatında bir klasik olarak kabul edilen Herbert’in sevilen romanı, onlarca yıldır “filme alınamaz” olarak görülüyor. Villeneuve ve co. neredeyse imkansız olanı başarmış olmaları, yeteneklerinin ve film teknolojisi ve tekniklerindeki ilerlemenin bir kanıtıdır. Nelson’ın rolüne gelince, Kumdan tepe irfan ve ilginç karakterlerle zengin, genişleyen bir destan, bu nedenle Nelson’ın tam olarak kimi oynadığına dair pek çok olasılık var. 3 Kasım’da izleyiciler öğrenecek ve sonunda dizinin doruk noktasına ulaşan sonunu görecekler. Dune: İkinci Bölüm.

Sonraki: Dune 2 İlkinden Çok Daha Büyük Olacak (2 Şekilde)Kaynak: THR

Anahtar Yayın Tarihi

  • kumul bölüm 2

Teknory