Başkan Joe Biden Threads’e katıldı ve hemen ‘Özgür Filistin’ yanıtlarıyla bombardımana tutuldu

Mark Zuckerberg’in en yeni sosyal medya platformunun yeni bir yüksek profilli kullanıcısı var: Amerika Birleşik Devletleri Başkanı. Elon Musk’un eski adıyla Twitter olarak bilinen sosyal medya platformu X hakkında Yahudi karşıtı komplo teorisini desteklemesinin ardından Beyaz Saray, onun “kabul edilemez” yorumlarını eleştirdi. Beyaz Saray sözcüsü Andrew Bates, “Yahudi karşıtı ve ırkçı nefretin bu iğrenç propagandasını […]

Başkan Joe Biden Threads’e katıldı ve hemen ‘Özgür Filistin’ yanıtlarıyla bombardımana tutuldu

Mark Zuckerberg’in en yeni sosyal medya platformunun yeni bir yüksek profilli kullanıcısı var: Amerika Birleşik Devletleri Başkanı.

Elon Musk’un eski adıyla Twitter olarak bilinen sosyal medya platformu X hakkında Yahudi karşıtı komplo teorisini desteklemesinin ardından Beyaz Saray, onun “kabul edilemez” yorumlarını eleştirdi.

Beyaz Saray sözcüsü Andrew Bates, “Yahudi karşıtı ve ırkçı nefretin bu iğrenç propagandasını en güçlü ifadelerle kınıyoruz” dedi. ifade Cuma gününde.

Pazartesi günü Başkan Joe Biden, Musk’ın yorumlarını kınamak için bir adım daha attı gibi görünüyor: Biden, X’in en yakın rakibi Threads’e katıldı.

Resmi @POTUS hesabı “Millet, Başkan Biden” yayınlanan 20 Kasım’da Threads’deki ilk gönderisinde. “Bugün benden yeni bir platformdan haber alıyorsunuz, ancak size mesajım değişmedi: Şu anda bir dönüm noktasıyla karşı karşıyayız; bugün aldığımız kararların gelecek on yılları belirleyeceği tarihteki o zorlu anlardan biri.” Ama Amerika için karanlık, kasvetli, bölünmüş bir gelecek görmüyorum. Amerika’nın yükselişe geçmek üzere olduğunu görüyorum. Bu anı karşılamak için elimden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğim ve sizi bu süreçten haberdar edeceğim.

Beyaz Saray, Biden’ın neden şimdi Facebook’un ana şirketi Meta’ya ait olan ve Instagram ile yakın entegre olan Threads’e katılmayı seçtiğine dair herhangi bir resmi neden belirtmedi. İş Parçacığı başlatıldı Temmuz ayında ve kazanılmış Sosyal medya meraklıları Musk’sız bir Twitter alternatifi ararken, yalnızca birkaç gün içinde 100 milyon kullanıcı oluştu. Platform var mücadele etti tüm bu kullanıcıları aktif tutmak için on milyonlarca özel kullanıcı tabanıyla büyümeye devam etti.

Ancak zamanlaması ilginç. Ana reklamverenler sahip olmak kaçtı X, son günlerde Musk’un desteklediği Yahudi karşıtı komplo teorisini çevreleyen yorumlarının geri tepmesinin ardından. Ayrıca, Anketler Biden’ın geride kaldığını gösteriyor 2024 başkanlık seçim sezonuna girerken önemli demografik özellikler arasında Donald Trump’ın gerisindeyiz. Biden’ın karşılaştığı en büyük zorluklardan biri İsrail’in Gazze’de Hamas’a karşı yürüttüğü askeri harekata verdiği destek oldu; genç seçmenler ve Demokrat taban gibi pek çok grup buna karşı çıkıyor.

İkincisi, Beyaz Saray’ın Biden’ın Threads’e katılmasıyla ilgili hesaplamalarından biriyse, işler o kadar da iyi gitmiyor gibi görünüyor. Biden’ın platformdaki ilk paylaşımından birkaç dakika sonra yanıtlar, ateşkes talep eden, “Özgür Filistin” yazan ve Filistin halkına destek veren başka sözler söyleyen kullanıcılarla doldu bile.

Teknory