Canlı YouTube Videoları Nasıl İndirilir?

Bir canlı yayın sona erdiğinde, YouTube bunu hemen platformda yayınlar. Çalma listenize kaydedebilir ve istediğiniz zaman keyfini çıkarabilirsiniz. Ancak içerik oluşturucu silerse veya çevrimdışı izlemek isterseniz YouTube bir çözüm sunmaz. Neyse ki, YouTube’dan canlı videolar indirmenin ve bunları çevrimdışı kullanım için saklamanın birkaç yolu vardır. Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin. Üçüncü Taraf […]

Canlı YouTube Videoları Nasıl İndirilir?

Bir canlı yayın sona erdiğinde, YouTube bunu hemen platformda yayınlar. Çalma listenize kaydedebilir ve istediğiniz zaman keyfini çıkarabilirsiniz. Ancak içerik oluşturucu silerse veya çevrimdışı izlemek isterseniz YouTube bir çözüm sunmaz. Neyse ki, YouTube’dan canlı videolar indirmenin ve bunları çevrimdışı kullanım için saklamanın birkaç yolu vardır.

Daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Üçüncü Taraf Yazılımlarla Canlı YouTube Videoları Nasıl İndirilir

Birçok program, kullanıcıların en sevdikleri canlı yayınları kaydetmelerine ve kesinti sürelerinde bunları görüntülemelerine olanak tanır.

ByClick İndirici

Mevcut en basit üçüncü taraf araçlarıyla başlayacağız. ByClick İndirici, PC’lerde mevcuttur ve Canlı YouTube videolarını indirmeyi çocuk oyuncağı haline getirir. Yapmanız gerekenler:

 1. Yükle ByClick İndirici Bu bağlantıyı ziyaret ederek bilgisayarınızda
 2. YouTube’u açın ve indirmek istediğiniz Canlı Videoya tıklayın.
 3. Sağ alt köşede bir açılır pencere görünecektir. Tıklamak Video indir.
 4. Videonun indirilmesinin bitmesini bekleyin.
  Not: Tamamlandığında, video altında seçilen klasörde görünecektir. Dosya Seç.

Eğer belirtilen pop-up Aşama 3 görünmüyorsa, Canlı video oynatılırken YouTube’un üst kısmındaki adres çubuğunu tıklamanız yeterlidir.

Hepsi bu kadar! ByClick Downloader güvenilir bir kaynak olduğu ve YouTube videolarını indirmeyi çok kolaylaştırdığı için bu yöntemi seviyoruz.

MiniTool uTube İndirici

En popüler indirme seçeneklerinden biri MiniTool uTube Downloader’dır. Bu, video kalitesini düşürmeden canlı akışları indirmenize izin veren, kullanıcı dostu bir arayüze sahip ücretsiz bir programdır. Bir akışı kaydetmek için:

 1. İndirin ve başlatın MiniTool uTube İndirici.
 2. Şuraya git: Youtube indirici bölüm.
 3. İmleci arayüzün üst kısmındaki arama çubuğuna getirin. Akışın adını veya anahtar kelimelerini yazın ve tıklayın Girmek videoyu bulmak için Alternatif olarak, YouTube’a gidin, akışın URL adresini kopyalayın ve arama çubuğuna yapıştırın.
 4. Kaydetmek istediğiniz videoyu seçin ve oynatın.
 5. Tıkla İndirmek adres çubuğunun yanındaki düğme.
 6. Program, mevcut dosya formatlarını gösteren küçük bir pencere oluşturacaktır. Akışı bir MP3, MP4, WAV veya WebM dosyası olarak kaydedebilirsiniz. Tercih ettiğiniz biçimi seçin ve düğmesine basın. İndirmek düğme.

Yazılımın indirmeyi tamamlaması birkaç dakikadan fazla sürmemelidir. Videoyu kaydettiğinde, Oynamak Akışı hemen izlemek için düğmesine basın.

Canlı akışları indirmenize izin vermenin yanı sıra, program başka birçok heyecan verici özelliğe sahiptir. Toplu indirmeyi destekler, reklamsız bir arayüze sahiptir ve hatta altyazıları “.srt” dosyaları olarak kaydedebilirsiniz.

4K İndirici

Başka bir mükemmel üçüncü taraf seçeneği de 4K Video İndirici. oyun tutkunları bunu esas olarak YouTube’un oyun bölümündeki akışları indirmek için kullansa da, her türlü videoyu kaydetmenize yardımcı olacaktır. Yazılım, Windows bilgisayarlar, Macbook’lar, Linux cihazları, Android akıllı telefonlar ve iPhone’lar ile uyumludur.

 1. Programı indirin ve başlatın.
 2. YouTube’a gidin, kaydetmek istediğiniz akışı bulun ve adres çubuğundaki bağlantıyı kopyalayın.
 3. İndiriciye dönün ve tıklayın Linki yapıştır simge.
 4. İstediğiniz dosya biçimini seçin.
 5. Basmak İndirmek.

Videonun uzunluğuna bağlı olarak, İndiricinin işlemi tamamlaması birkaç dakika sürebilir. Ancak, bittiğinde en sevdiğiniz video içeriğine kalıcı erişim elde edeceksiniz.

Yalnızca yayınlanmış akışları indirebileceğinizi unutmayın. Hâlâ devam eden bir akışı kaydetmek imkansızdır.

Bir YouTube içerik oluşturucusuysanız, içerik oluşturma becerilerinizi nasıl bir sonraki seviyeye taşıyacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Canlı yayınlarınızı indirdiğinizde, bunları istediğiniz zaman izleyebilir ve gelecekteki videoları iyileştirmenin yollarını bulabilirsiniz.

Yeniden Akış Entegrasyonları canlı yayınlarınıza profesyonel bir hava katan bir buharlama ve düzenleme aracıdır. Video analitiğini izleyerek içerik oluşturucuların hızla gelişebilecekleri alanları belirlemelerine olanak tanır. Ücretli Restream aboneliğine sahip içerik oluşturucular, canlı yayınlarını da indirebilir. İşlem nispeten basittir.

 1. şuraya git: YouTube Stüdyosu ve uygun kanalda oturum açtığınızı kontrol edin.
 2. Tıklamak İçerik kontrol panelinin sağ tarafında.
 3. basın Canlı altındaki sekme Kanal İçeriği.
 4. Önceki akışlarınızın bir listesini göreceksiniz.
 5. Listeyi aşağı kaydırın, imleci kaydetmek istediğiniz akışın üzerine getirin ve üç nokta simgesi.
 6. Seçmek İndirmek seçenekler listesinden.

Yazılımın yalnızca kanalınızda yayınlanan akışları indirmenize izin verdiğini unutmayın. Diğer YouTube kullanıcıları tarafından oluşturulan videoların indirilmesini desteklemez.

Çevrimiçi İndiricilerle Canlı YouTube Videoları Nasıl İndirilir

Birçok web sitesi, kullanıcıların YouTube, Vimeo, Instagram, Facebook ve daha fazlası gibi birden çok platformdan içerik indirmesine izin verir. Ancak, bazı insanlar bu web sitelerini ziyaret etmekte tereddüt ediyor. Cihazlarınıza bulaşacak veya kişisel bilgilerinizi tehlikeye atacak kötü amaçlı yazılımlar taşıyabilirler. Ancak zaman sıkıntısı çekiyorsanız, özellikleri canlı yayınları hızlı bir şekilde kaydetmenize yardımcı olur.

Verilerinizi ve cihazlarınızı korumak için, bilmediğiniz web sitelerinde asla pop-up reklamlara basmayın. Bu reklamlara yanlışlıkla tıklamak, kötü amaçlı yazılımın PC’nize veya akıllı telefonunuza bulaşmasına izin verebilir. Ayrıca, arayüzde görünen sponsorlu bağlantılara dokunmaktan kaçının. Sizi şüpheli sayfalara yönlendirecekler ve akışı indirmenizi engelleyecekler.

Y2Mate, DailyMotion, Facebook ve YouTube’dan video kaydetmenize yardımcı olan bir sitedir. Bir YouTube Canlı Steam indirmek için:

 1. git Y2Mate tarayıcınızdan.
 2. YouTube’u açın ve indirmek istediğiniz akışı seçin. Bağlantısını adres çubuğundan kopyalayın.
 3. Video bağlantısını Y2Mate sayfasındaki indirme dosyasına yapıştırın.
 4. Sayfanın en altına gidin ve tercih ettiğiniz video biçimini seçin.
 5. Tıklamak İndirmek.
 6. Basmak İndirmek yeni pencerede.

Y2Mate akışı indirmeyi bitirene kadar birkaç dakika bekleyin. Dosya cihazınıza kaydedildiğinde, imleci üzerine getirin ve sağ tıklayın. Seçme Dosya klasörünü aç videoyu görüntülemek için

En Sevdiğiniz Canlı Akışların Çevrimdışı Keyfini Çıkarın

Video içeriği tüketmeyi seven kişiler, YouTube canlı yayınlarını indirmek için güvenilir bir yöntem bulmakta zorlanmamalıdır. MiniTool uTube Downloader veya 4K Video Downloader gibi üçüncü taraf araçları kullanarak yayınlanan akışları kaydedebilirsiniz. İçerik oluşturmak isteyenler, program indirme özelliklerini de içerdiğinden Restream Entegrasyonlarını kullanmayı düşünmelidir. Y2Mate gibi çevrimiçi indiricileri ziyaret ederken açılır reklamlara basmamayı unutmayın.

YouTube canlı yayınlarını indirmenin tercih ettiğiniz yolu nedir? Üçüncü taraf yazılım veya web tabanlı bir indirici kullanıyor musunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory