Nintendo Switch Online’da Görmek İstediğimiz 10 Game Boy Advance Oyunu

Şimdiye kadar, Nintendo Switch Online hizmeti yalnızca NES, SNES ve Nintendo 64 gibi klasik ev konsollarına erişime izin veriyordu. Ana hat “Pokémon” serisi, piyasaya sürülene kadar Game Boy ve Nintendo DS gibi avuçiçi sistemlere özeldi. Nintendo Switch’in ilk birkaç neslinin hizmete eklenmesi için gerçek bir fırsat olmadı. Game Boy ve Game Boy Advance oyunlarının artık […]

Nintendo Switch Online’da Görmek İstediğimiz 10 Game Boy Advance Oyunu

Şimdiye kadar, Nintendo Switch Online hizmeti yalnızca NES, SNES ve Nintendo 64 gibi klasik ev konsollarına erişime izin veriyordu. Ana hat “Pokémon” serisi, piyasaya sürülene kadar Game Boy ve Nintendo DS gibi avuçiçi sistemlere özeldi. Nintendo Switch’in ilk birkaç neslinin hizmete eklenmesi için gerçek bir fırsat olmadı. Game Boy ve Game Boy Advance oyunlarının artık hibrit konsola geleceğinin duyurulmasıyla, bu, oyuncuların tekrar atlayabilmesi için serideki en eski oyunların artık eklenebileceği anlamına geliyor.

Durum buysa, başlamak için “Pokémon Ruby” ve “Pokémon Sapphire”den daha iyi bir yer yoktur. “Pokémon Emerald” ile birlikte bu iki oyun, “Pokémon” oyunlarının üçüncü nesliydi ve seriye bazı yeni fikirlerin yanı sıra görsel kalitede gözle görülür bir sıçrama getirdi. Bu, bugüne kadar devam eden tüm unsurlar olan Pokémon yeteneklerinin, doğalarının ve çifte savaşların eklenmesini içeriyordu. Hoenn olarak bilinen bölgede yer alan oyun, aynı zamanda Blaziken, Kyogre, Groudon ve Rayquaza gibi hayranların en sevdiği yaratıklardan oluşan bir koleksiyonu da beraberinde getirdi.

Nintendo Switch Online’a “Pokémon Ruby” ve “Pokémon Sapphire” eklemek istemiyorlarsa, Nintendo ve The Pokémon Company için başka seçenekler de vardır. Bunun yerine, orijinal oyunların üçüncü nesil iyileştirmeler içeren geliştirilmiş yeniden yapımları olan “Pokémon FireRed” ve “Pokémon LeafGreen”i tercih edebilirler. Tabii ki, oyunculara en iyi “Pokémon” oyunlarından bazılarına erişim sağlamak için her iki sürüm koleksiyonu da eklenmelidir.

Teknory