Beklendiği gibi, ‘The Woman King’ Oscar’larda En Korkunç Şekilde Küçümsenen Film Ödülü’nü Aldı

Sony Resimleri 2023 için Oscar adaylıkları resmi olarak kilitlendi ve olağan şüphelilerle dolu. Her Şey Her Yerde Aynı Anda, Inisherin’in Banshees’ive Fabelman’lar film endüstrisinin kayan yazı ödülleri yarışmasını sarsacak çok sayıda geriden gelen görünümle neredeyse tüm temelleri kapsayan Batı cephesinde her şey sakin, Brian Tyree Henry, Andrea Riseborough, diğerleri arasında. Bütün bunlar, Viola Davis, Gina […]

Beklendiği gibi, ‘The Woman King’ Oscar’larda En Korkunç Şekilde Küçümsenen Film Ödülü’nü Aldı

Sony Resimleri

2023 için Oscar adaylıkları resmi olarak kilitlendi ve olağan şüphelilerle dolu. Her Şey Her Yerde Aynı Anda, Inisherin’in Banshees’ive Fabelman’lar film endüstrisinin kayan yazı ödülleri yarışmasını sarsacak çok sayıda geriden gelen görünümle neredeyse tüm temelleri kapsayan Batı cephesinde her şey sakin, Brian Tyree Henry, Andrea Riseborough, diğerleri arasında.

Bütün bunlar, Viola Davis, Gina Prince-Bythewood tarafından doldurulması gereken muazzam, çileden çıkaran bir boşluk ve En İyi film adaylarından bazılarının iki katı olduğunu söylemeye cesaret edebileceğimiz sürükleyici bir aksiyon draması var.

Gerçekten de, herhangi bir temsilin olmaması Kadın Kraleleştirmenlerce beğenilen, Siyahların öncülük ettiği diğer birkaç filmle birlikte Kadar ve Hayırmutlak bir gülünçlük ve acıklı bir yanlış yargılamadan başka bir şey değildir ve Twitter buna göre tepki vermeye devam etmektedir.

Özellikle Viola Davis’in En İyi Kadın Oyuncu küçümsemesi altında kaşlar kalktı. Ana de Armas, Marilyn Monroe’ya hayat vermekle harika bir iş çıkarmış olabilir. Sarışın, ancak Davis, tüm silindirleri ateşleyen bir filmle çevriliyken, komuta eden ağırbaşlılığıyla dikkatimizi çekmeyi başardı; bir şey SarışınYakın zamanda önde gelen sekiz Razzie ödülüne aday gösterilen , böyle bir iddiada bulunmuyor.

Daha da kötüsü, Prince-Bythewood’un çağlar boyunca bir film yapımı ustalık sınıfı ile orada olması, En İyi Yönetmen için tamamı erkeklerden oluşan başka bir aday listesi daha da aşağılık hale geliyor.

Biri bunu varsayabilir Kadın KralDahomey’in gerçek hayattaki krallığı, Atlantik köle ticaretinde itici bir rol oynadığı için Oscar’ın yokluğu, tarihsel yanlışlıklarını çevreleyen tartışmayla ilgili olmalı. Kadın Kral Dahomey ve onların birçok kahraman sakininin daha parlak bir tasviri lehine küçümsemekle suçlandı.

Ama bunu kilitlemek için bir sebep olarak kabul etmemen için sana meydan okuyorum. Kadın Kral Oscar dışında; Aslında, tam tersine bitişik bir şeyi teşvik ederdim. Hollywood, Siyahi sinemanın, özellikle de Siyahi kadın sinemasının gücünü ve derinliğini kabul etmeye hazır değil; Öyleyse, sonunda Hollywood tarafından yeşil ışık yakılan Siyah, kadınsı güçle damlayan bir filmin de böyle bir tartışmaya neden olma potansiyeline sahip bir film olması şaşırtıcı değil. Hollywood, yukarıda belirtilen nedenlerden dolayı gördüğümüz türden bir tepkiyi beklemeseydi, filme yeşil ışık yakılır mıydı? Kararı size bırakacağız, ancak Hollywood’un Siyahi kadın sinemasını zor bir köşeye sıkıştırdığını varsaymak hiç de abartılı değil.

Ancak Davis, Prince-Bythewood ve ortaklarının ortak çabalarında gördüğümüz gibi, Kadın Kral asla bir köle ticareti krallığını sahte tarih yoluyla yüceltmekle ilgili değildi; her yerdeki Siyah kadınlar için büyüleyici bir toplanma çığlığı görevi görürken aile, adalet ve irade hakkında heyecan verici, ham ve nihayetinde güzel bir hikaye anlatmakla ilgiliydi ve bu konuda çok iyi, Oscar’a layık bir iş çıkardı.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow