Bilmeniz Gereken Google Chrome Klavye Kısayolları

Google Chrome’daki veya başka bir tarayıcıdaki adres çubuğu, görüntülemekte olduğunuz web sayfasının URL’sini bulabileceğiniz yerdir. Ayrıca, ziyaret etmek istediğiniz web sitelerinin adresini girdiğiniz veya hızlı bir Google araması yaptığınız yerdir. İşte bilmeniz gereken Chrome’un adres çubuğu kısayollarından bazıları. F6 veya Ctrl + L veya alt + D Bulunduğunuz sekmenin adres çubuğuna atlamanın kolay bir yolu […]

Bilmeniz Gereken Google Chrome Klavye Kısayolları

Google Chrome’daki veya başka bir tarayıcıdaki adres çubuğu, görüntülemekte olduğunuz web sayfasının URL’sini bulabileceğiniz yerdir. Ayrıca, ziyaret etmek istediğiniz web sitelerinin adresini girdiğiniz veya hızlı bir Google araması yaptığınız yerdir. İşte bilmeniz gereken Chrome’un adres çubuğu kısayollarından bazıları.

F6 veya Ctrl + L veya alt + D

Bulunduğunuz sekmenin adres çubuğuna atlamanın kolay bir yolu olarak bunu kullanın. Bir URL’yi kopyalayıp yapıştırmak veya biraz düzenlemek istediğinizde yardımcı olur.

Ctrl + E veya Ctrl + K

Bu, adres çubuğuna da atlamanıza izin verir, ancak otomatik olarak Google aramayı açar.

Site adını girin + Ctrl + Enter

Adres çubuğuna www olmadan bir sitenin adını girdiğinizde. veya .com, .net vb. Chrome, web sitesini açmak yerine size arama sonuçlarını gösterir. Bunun yerine, www eklemek için Ctrl + Enter tuşlarına basın. ve .com yazdığınız site adına. Bu sizi hemen web sitesine yönlendirecektir.

Bir arama terimi girin + Alt + Enter

Bir şeye bakmanız gerekiyorsa ancak geçerli sekmenizi kaybetmek istemiyorsanız bu kısayolu kullanın. Adres çubuğuna gidin, arama teriminizi girin ve Alt + Enter tuşlarına basın. Bu, mevcut sekmeniz yerine yeni bir sekmede Google araması yapacaktır.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow