Bir Dönüm Noktası Korku O Kadar Kötü ki Müthiş İronik Alçaklığını Tamamen Kucaklıyor

Stephen King, düzinelerce çalışmasının büyük ve küçük ekranlara uyarlandığını gördü ve bu süre zarfında oldukça az sayıda senaryo yazdı, yalnızca canlı aksiyon için orijinal bir hikaye kaleme aldı ve sayısız kamera hücresi yaptı. Ancak, yalnızca bir kez uzun metrajlı bir film yönetti ve Maksimum Aşırı Hız onu bir daha yapma fikrinden vazgeçirdi. Bilimkurgu korku komedisi, […]

Bir Dönüm Noktası Korku O Kadar Kötü ki Müthiş İronik Alçaklığını Tamamen Kucaklıyor

Stephen King, düzinelerce çalışmasının büyük ve küçük ekranlara uyarlandığını gördü ve bu süre zarfında oldukça az sayıda senaryo yazdı, yalnızca canlı aksiyon için orijinal bir hikaye kaleme aldı ve sayısız kamera hücresi yaptı. Ancak, yalnızca bir kez uzun metrajlı bir film yönetti ve Maksimum Aşırı Hız onu bir daha yapma fikrinden vazgeçirdi.

Bilimkurgu korku komedisi, 9 milyon dolarlık bütçeyi telafi etmeye yetecek kadar bilet satmayı bile başaramayarak gişede çuvalladı ve eleştirmenler ve seyirciler tarafından iyi bir önlem olarak yakıldı. En başta projeye imza attığı için pişman olduğunu itiraf eden Emilio Estevez, En Kötü Erkek Oyuncu dalında Razzie’ye aday gösterildi ve King de En Kötü Yönetmen için kısa listeye girdi.

De Laurentiis Eğlence Grubu aracılığıyla

Kral çoktan beri reddedildi Maksimum Aşırı Hız, yaşadığı sürece asla yönetmeyeceği konusunda defalarca ısrar ederken, buna “moron filmi” adını verdi. Ve yine de, kesinlikle berbat olmasına rağmen, 1987 felaketi o zamandan beri tam da bu gerçek için kült favori statüsünü güvence altına aldı.

“Çok kötü, iyi” konuşmasının sıkı bir parçası, Redditçiler için bir tane döküyor Maksimum Aşırı HızBu, radyasyondan etkilenen makinelerin canlanıp insanlığa saldırmasının etrafında dönen bir hikayenin olmasını umduğunuz kadar aptalca. Sadece bu da değil, aynı zamanda AC/DC’den bir film müziği var, King’in kendisi bir ATM tarafından pislik olarak adlandırılıyor ve genç bir Giancarlo Esposito video oyunları oynamaya cesaret ettiği için kızartılıyor.

King bunun bir iğrençlik olduğunu söylemekte haklı, ama tam da bu yüzden sıra dışı tuhaflık son 35 yıldır böylesine rezil bir popülariteyi korudu.

Teknory