Bir Fitbit’e Egzersiz Nasıl Eklenir?

Fitbit’iniz açıkken birkaç mil koştunuz, ancak uygulama bunu kaydetmedi mi? Hala fiziksel faydalardan yararlanıyor olsanız da, ilerlemeniz çarpık olabilir ve size yanlış raporlar verebilir. Bu yazıda, boşuna egzersiz yapmamanız için Fitbit’e egzersizler eklemenin üzerinden geçeceğiz. Fitbit Geçmişine Egzersiz Nasıl Eklenir? Fitbit’iniz bir aktiviteyi veya egzersizi düzgün bir şekilde kaydetmediyse, işlenebilmesi için doğrudan uygulamaya ekleyebilirsiniz. Bir […]

Bir Fitbit’e Egzersiz Nasıl Eklenir?

Fitbit’iniz açıkken birkaç mil koştunuz, ancak uygulama bunu kaydetmedi mi? Hala fiziksel faydalardan yararlanıyor olsanız da, ilerlemeniz çarpık olabilir ve size yanlış raporlar verebilir.

Bu yazıda, boşuna egzersiz yapmamanız için Fitbit’e egzersizler eklemenin üzerinden geçeceğiz.

Fitbit Geçmişine Egzersiz Nasıl Eklenir?

Fitbit’iniz bir aktiviteyi veya egzersizi düzgün bir şekilde kaydetmediyse, işlenebilmesi için doğrudan uygulamaya ekleyebilirsiniz. Bir uygulamada olduğu gibi kesin ölçümler alamasanız da, süre veya mesafe tahmini bir kalori kaybı sağlayabilir.

Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

 1. Fitbit uygulamasını başlatın. Alt kısımdaki “Bugün” seçeneğine dokunun (uygulama sürümüne bağlı olarak bazen Pano olarak etiketlenir).
 2. Üstte kaydırarak egzersizi eklemek istediğiniz günü seçin.
 3. Bir egzersiz eklemek için egzersiz alanındaki “+” simgesine dokunun.
 4. Listeden uygun egzersizi arayın ve seçin (veya bulamazsanız “Egzersiz”i seçin).
 5. Süreyi, mesafeyi, yoğunluğu veya süreyi girin.
 6. Onaylamak için “Ekle” veya “Günlüğe Kaydet”i seçin.

Bu, uygulamanızın ilerlemenizi daha doğru bilgilere dayalı olarak yeniden hesaplamasını sağlar.

Fitbit’te Özel Egzersiz Ekleme

Fitbit uygulamasında 20 küsur egzersiz seçeneği vardır (belirsiz “Egzersiz” ile birlikte), ancak saatin kendisi, egzersizi başlatmak için doğrudan dokunabileceğiniz yalnızca birkaç kısayol listeler. Bu kısayollardan bazılarını değiştirmek isterseniz, bunu uygulamada yapabilirsiniz. İşte nasıl:

 1. Uygulamayı açın ve “Bugün”e gidin.
 2. Sol üst köşedeki “Ayar” simgesine tıklayın.
 3. Şu anda kullanmakta olduğunuz cihazı seçin.
 4. “Egzersiz Kısayolları”na dokunun.
 5. Kısayollar menüsüne girmek için “+” simgesine basın.
 6. Saatin listelemesini istediğiniz egzersizleri seçin.
 7. Seçeneklerinizi onaylayın.

Antrenmanınız Fitbit uygulamasındaki seçeneklerden biri olarak listelenmiyorsa her zaman özel bir aktivite oluşturabilir ve orada günlüğe kaydedebilirsiniz. Bu adımları takip et:

 1. Uygulamada, “Günlük”e ve ardından “Etkinlikler”e gidin.
 2. Eklemek istediğiniz antrenmanı arayın. Hiçbir şey çıkmazsa, “Özel etkinlik oluştur”u seçin.
 3. Bu antrenmanın genellikle ne kadar sürdüğünü ve kaç kalori yaktığını belirtin.
 4. “Günlük Etkinliği” üzerine dokunun.

Bu antrenman kalıcı olarak kaydedilecek, böylece her antrenman yaptığınızda yeni kategorinizi seçebilirsiniz. İster sörf yapıyor ister trambolinde takla atıyor olun, kalori yakan her şey Fitbit’inize eklenebilir.

Antrenmanlarınıza Fitbit’te Başlamak

Yüzmeye, koşmaya veya hulahup yapmaya hazır olduğunuzda, Fitbit ile egzersiz yapmaya şu şekilde başlayabilirsiniz:

 1. Fitbit’inizi başlatın.
 2. “Egzersiz” etiketli ekranı görene kadar sola kaydırın ve seçin.
 3. Listelenen tüm egzersizleri yukarı kaydırın ve yaptığınız egzersizi seçin.
 4. “Başlat”a dokunun. Veya antrenmanınızın süresini veya uzunluğunu değiştirmek isterseniz, antrenmanınıza dalmak için “Hedef Belirle”ye tıklayın ve “Oynat”a dokunun.

Gitmeye hazırsın. Merdiven çıkan ve aşağı inen her köpeğin hesabınıza kaydedileceğini ve incelemeye hazır olacağını bilerek ter atın.

Antrenmanlarınız Neden Eklenmiyor?

HIIT seansınızın Fitbit uygulamanızda tanınmamasından nefret etmiyor musunuz? Ya da mahallede o canlandırıcı yürüyüş aktivite kaydınızda görünmüyorsa?

Bu senin hatan değil. Her izleyici, antrenmanlarınızın günlük defterinizde otomatik olarak görünmesini engelleyebilen özelleştirilebilir ayarlara sahiptir. Dolu olduğundan emin olmak için Fitbit’inizi yeniden başlatmayı deneyin. Ekstra önlem için, cihazınızda Bluetooth’u kapatın ve ardından tekrar açın.

Bunların hiçbiri yardımcı olmazsa Fitbit’inizi bileğinizin biraz yukarısına takmayı düşünün, böylece sensörleri her hareketinizi yakalayabilir. Bisiklete binme veya halter gibi yoğun bilek egzersizleri yapıyorsanız, Fitbit’inizi baskın olmayan elinize takmayı deneyin.

Fitbit’inizden Daha Fazla Yararlanmanın Beş Yolu

İşte kondisyon takipçinizin etkinliğini en üst düzeye çıkarmak ve sizi kısa sürede en iyi forma sokmak için beş ipucu.

Etkinlik İlerlemenizi İzleyin

Fitbit’inizden daha fazla yararlanmanın bir yolu, aktivite ilerlemenizi takip etmektir. Ne kadar yol kat ettiğinizi ve hangi hedefler için çalışmanız gerektiğini bilmek sizi motive edecek ve doğru yolda tutacaktır.

Bir veri meraklısıysanız, Fitbit’in grafiklerine bayılacaksınız. Yaktığınız kalori miktarının veya koştuğunuz milin haftalar ve aylar boyunca dalgalanıp dalgalanmadığına bakın. Ne kadar ilerlediğinizi görmek, genellikle hedeflerinize ulaşmaya devam etmek için ihtiyaç duyduğunuz itici güçtür. Aptalca gelse de, “sayılar artar” oyun konsepti bağımlılık yapabilir ve sizi gelişmeye yönlendirebilir.

Doğru Aksesuarları Seçin

Fitbit’inizi başka bir yüksek teknoloji ürünü aksesuarla eşleştirerek her zaman güçlendirebilirsiniz. Bu akıllı saatlerin ve kayışların bazıları uyku analizi gibi ekstra özellikler içerir, bu nedenle yakında geliştirecek daha çok şeye sahip olacaksınız.

Triatlon antrenmanı sırasında bazı kumaşlar ciltte tahrişe veya rahatsızlığa neden olabileceğinden seçim yaparken rahatlığı göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Bir Eylem Planı Yazın

Bir eylem planı oluşturmak, Fitbit’inizi daha verimli kullanmak söz konusu olduğunda işleri bir adım öteye taşıyabilir. Hedefiniz ister kilo vermek, ister daha hızlı bir maraton süresi olsun, bu, istediğiniz sonuca giden net bir yol haritası sunacaktır. Araştırma bulguları sürekli olarak insanların ne zaman hedeflerini kesin olarak ifade etmekonları takip etme olasılıkları çok daha yüksektir.

Yolculuk boyunca motivasyonu güçlü tutmak için nihai hedefi ulaşılabilir daha küçük parçalara ayırmaya çalışın. Mümkün olduğu kadar çok ayrıntıyı belirleyin. Her sabah erken kalkmak veya öğünlerde fazladan sebze porsiyonu eklemek gibi hedefler, tüm küçük yollarla ilerlemenin iyi, ulaşılabilir örnekleridir.

Bir Koç veya Eğitmen Düşünün

Kendi başınıza bir eylem planı hazırlamak çok zorsa veya motivasyonunuzu kaybetmekten endişe ediyorsanız, yanınızda bir profesyonel bulun. Grafiklerinizi ve verilerinizi yorumlayacak ve antrenmanlarınıza buna göre ince ayar yapacak uzmanlığa sahipler. Fitbit sizi daha fazla çalışmaya zorlayabilir ve ilerlemenizi görmenizi sağlar. Gerçek hayattaki bir koçla eşleştirildiğinde daha da güçlüdür.

Bir eğitmen veya beslenme uzmanı, fitness veya kilo verme yolculuğunuzda büyük ilerleme görmenin anahtarı olabilir. Bir Fitbit, onlara güçlü yönlerinizi ve eksik olduğunuz tüm alanları gösterecektir. Bu, antrenmanlarınızı düzenleyebilecekleri ve diyetinizi tam ihtiyaçlarınıza göre ayarlayabilecekleri anlamına gelir. Fitbit ne kadar kullanışlı ve yüksek teknolojiye sahip olsa da, sizi bir bench press veya barfiks barının altında göremeyecek.

İlerlemenizi Paylaşın

Fitbit’ten en iyi şekilde yararlanmak için son ipucu, motivasyonla ilgili her şeye sahiptir. Fitbit sonuçlarınızı Instagram veya Twitter’da paylaşmak, sizi diğer fitness bağımlılarından oluşan bir topluluğa getirecektir. Ayrıca, kaydettiğiniz ilerlemeyi gösterebilmek için pistte veya havuzda rekorlarınızı kırmaya devam etmek isteyeceksiniz.

Tüm Fitness Hedeflerinize Ulaşmak için Fitbit’i Kullanma

Artık egzersizleri nasıl ekleyeceğinizi bildiğinize göre, hiçbir şey sizi yüksekten uçan bir jimnastikçi veya Karate kara kuşağı olmaktan alıkoyamaz.

Aktivitenizdeki büyük trendleri izlemek için Fitbit’in veri analizini kullanmayı unutmayın. İlerleme çizginizin yere düştüğünü hayal ettiğinizde herhangi bir antrenmanı atlamak istemeyeceksiniz. Görünürde somut sonuçlarla başarıya odaklanmak için haftalık hedeflerinizi yazın. O zaman devam et ve rekorları kır.

Hala bir Fitbit’iniz var mı? Bu yıl fitness hedefleriniz neler? Aşağıdaki yorum bölümlerinde bize bildirdiğinizden emin olun.

Teknory