Hootsuite Instagram’a Gönderi Yapmayacak Hatası Nasıl Düzeltilir

Gönderileri önceden planlama, birden fazla hesabı tek bir kontrol merkezinden yönetme ve performansı ayrıntılı olarak izleme gibi özellikler, Hootsuite’i her sosyal medya yöneticisinin hayali haline getirir. Ancak, platform Instagram’a gönderi gönderemediğinde bu rüya hızla çökebilir. Neyse ki, bir hatanın feed’inizdeki eksik bir fotoğraf, video veya döngüden değil, doğrudan Hootsuite’ten oluştuğunu öğreneceksiniz. Bunu yaptıktan sonra, sorunu […]

Hootsuite Instagram’a Gönderi Yapmayacak Hatası Nasıl Düzeltilir

Gönderileri önceden planlama, birden fazla hesabı tek bir kontrol merkezinden yönetme ve performansı ayrıntılı olarak izleme gibi özellikler, Hootsuite’i her sosyal medya yöneticisinin hayali haline getirir. Ancak, platform Instagram’a gönderi gönderemediğinde bu rüya hızla çökebilir.

Neyse ki, bir hatanın feed’inizdeki eksik bir fotoğraf, video veya döngüden değil, doğrudan Hootsuite’ten oluştuğunu öğreneceksiniz. Bunu yaptıktan sonra, sorunu giderebilir ve bu makalede yer alan ipuçları ve püf noktaları ile bir çözüm bulabilirsiniz.

Hootsuite Neden Instagram’a Gönderi Gönderemiyor?

Doğrudan Instagram’da gönderi paylaşmak isteyen Hootsuite kullanıcıları, Composer adlı bir özelliği kullanmak zorunda kalacak. Gönderiniz geçemezse, bir yayınlama hatasının görüntüleneceği yer burasıdır.

Görevleri planlayanlar için Hootsuite Planner olması gereken yerdir. Instagram içeriğiniz, yayınlama zamanı geldiğinde gönderilemezse, bir e-posta bildirimi alırsınız. Planlayıcı’yı ziyaret ettiğinizde gönderinizin neden yayınlanamadığına bakın (kırmızı renkli başlığa bakın).

Oradan, yayınlama hatasını ve Hootsuite’in nasıl devam edeceğinize dair önerilerini görüntüleyebilirsiniz. Bu güçlükle sık sık karşılaşmak zorunda kalmadığınızdan emin olmak için en yaygın yayınlama hataları listesine göz atın ve gelecekteki içeriğinizi bunlardan kaçınmak için optimize etmeyi düşünün.

Instagram Hesabınızın Bağlantısı Kesildi

Çoğu sosyal medya platformunda olduğu gibi, Instagram da sürekli güncellemelerden geçiyor. Bazen bu güncellemeler platformun entegrasyonlarını bozabilir ve bu da platformun Hootsuite ile bağlantısının kesilmesine neden olabilir. Ve Instagram hesabınızın bağlantısı kesilirse, gönderilerinizin gidecek hiçbir yeri yoktur.

Şans eseri, kolay bir düzeltme var – Instagram hesabınızı Hootsuite’e yeniden bağlayın.

 1. Sağ üst köşedeki “Profilim” sekmesini ziyaret edin.
 2. “Sosyal hesapları yeniden bağla” seçeneğine gidin.
 3. Instagram hesabınızı bulun.
 4. “Yeniden Bağlan” seçeneğini seçin.
 5. Instagram kullanıcı adınızı ve şifrenizi girin.

Instagram Hesabınız Aktif Değil veya Kısıtlanmış

Instagram hesabınızın Hootsuite’e doğru bir şekilde bağlı olması, sorunsuz bir şekilde gönderi paylaşabileceğiniz anlamına gelmez. Özellikle Instagram hesabınız sosyal medya platformu tarafından kısıtlanmışsa. Bu tür bir kısıtlama, uzun süre hareketsiz kalma veya Instagram’ın ihlal edilmesinden kaynaklanabilir. Kullanım Şartlarıbirçok şeyin yanı sıra.

Durum ne olursa olsun, sorunu birkaç tıklamayla tanımlayabileceğinizi tahmin etmenin bir anlamı yoktur. Alınan e-postalarınızı tarayın ve Instagram’dan bir e-posta arayın. Orada, sizi platforma göndermenizi engelleyen şeyin ne olduğunu görebilmeniz gerekir. Sorunu çözün ve kısa sürede Hootsuite üzerinden gönderi paylaşmaya geri dönün.

Instagram Erişiminizi Geçici Olarak Sınırlıyor

Sonuçta çok fazla iyi şey olabileceği ortaya çıktı. En azından Instagram’a göre. Nispeten kısa bir süre içinde çok fazla gönderi paylaşın veya çok fazla işlem yapın ve Instagram hesabınıza bir sınır getirilebilir. Platform bu limitler konusunda pek açık sözlü olmadığından, en güvenli seçeneğiniz ona biraz zaman tanımak (en az 24 saat) ve limitin kaldırılıp kaldırılmadığını kontrol etmektir.

Sayfa Yapısı Yayınlama İçin Eksik

Oluşturucunuzda veya Planlayıcınızda bu hatayı görüyorsanız bu, Hootsuite’in sizin adınıza Instagram’da gönderi paylaşmak için gerekli izinlere sahip olmadığı anlamına gelir. Bu, hesabınızın kurulumu Hootsuite’e eklendikten sonra değiştiğinde meydana gelebilir.

Bu sorunu şu şekilde çözebilirsiniz:

 1. Ekranınızın sol alt köşesindeki “Profilim” sekmesine gidin.
 2. “Hesapları ve ekipleri yönet” seçeneğine gidin.
 3. Sorunlu Instagram hesabını “Özel sosyal hesaplar” altında bulun.
 4. “Profil ayarları”na gidin.
 5. “Instagram ile Yeniden Bağlan” seçeneğini seçin.
 6. Instagram kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazın.
 7. Eylemi tamamlamak için aşağıdaki izin istemlerini onaylayın.

Hootsuite’te doğrudan yayınlamaya yönelik diğer gereksinimler şunları içerir:

 • Instagram’da bir İşletme profiliniz var.
 • Instagram profili bir Facebook sayfasına bağlıdır.
 • Bağlı Facebook sayfasında bir Yönetici veya Editörsünüz.

Hootsuite’in doğrudan Instagram’da gönderi paylaşabilmesi için tüm bu kriterlerin karşılanması gerekir. Aksi halde Instagram hesabınızı yeniden bağlamanız, yayın sorununuz için pek bir fayda sağlamayacaktır.

Instagram Profilinizin Doğrudan Yayınlamaya Erişimi Yok

Üç tür Instagram profili vardır:

Bu makalenin amacı doğrultusunda, son ikisine odaklanacağız.

İşletme profili ile Hootsuite size tüm Instagram özelliklerine tam erişim sağlayacaktır. Gönderilerinizi doğrudan yayınlayın veya sonrası için planlayın; o size kalmış.

Ancak bir Oluşturucu profili size o kadar özgürlük vermez. Yani Instagram’da bu profil tipine sahip kullanıcılar, Hootsuite’te doğrudan yayınlama özelliğini kullanamazlar. Eğer denerlerse, bir hatayla karşılaşırlar.

Bu sorunu çözmenin tek yolu, Instagram hesabınızı bir İşletme profiline dönüştürmek (ve bir Facebook sayfasına bağlamaktır).

 1. Instagram uygulamasını başlatın.
 2. Sağ alt köşedeki profilinize dokunun.
 3. Menüyü açmak için sağ üst köşedeki hamburger simgesine basın.
 4. “Ayarlar”ı ziyaret edin.
 5. “Hesap” altındaki “Hesap türünü değiştir” seçeneğini bulun.
 6. “İşletme hesabına geç” seçeneğini seçin.
 7. “Değiştir”e dokunun.

Yayınlamak İstediğiniz Görselin En Boy Oranı Desteklenmiyor

Hootsuite ve Instagram ile ilgili sorun mutlaka bağlantılarında yatmıyor. Ayrıca, göndermeye çalıştığınız içerikle ilgili olabilir.

Instagram’a resim göndermek için (genel olarak, yalnızca Hootsuite aracılığıyla değil), belirli kurallara göre oynamanız gerekir. Bu kurallardan biri, önceden belirlenmiş en boy oranına uyulmasını içerir. Resminiz kare veya 1,91:1 (manzara) ve 4:5 (portre) oranları arasında bir yerde olabilir.

Bu sınırlamaların yaratıcılığınızı engellediğini hissedebilirsiniz, ancak dünyanın görüntünüzü görmesini istiyorsanız, onu yeniden boyutlandırmanız gerekir.

 1. Resmin küçük resminin üzerine gelin.
 2. “Resmi düzenle” seçeneğini seçin.
 3. Instagram’da izin verilen ürün tayınlarından birini seçin.

Bu sorunu önlemek için, görseli Instagram’a yüklemeden önce gerekli ayarlamaları yapın. Alternatif olarak, Hootsuite’in bunu sizin için yapmasına izin verin.

Hootsuite’te yayınlama yöntemi olarak “Mobil bildirimle yayınla”ya geçerseniz platform, Instagram gönderinizi sizin yerinize ayarlayacaktır.

Instagram Gönderiniz Bir Kopya

Bu, kolayca çözülebilen başka bir içerik sorunudur – her Instagram gönderisini benzersiz yapın (veya en azından kopyaları ayırın). Aynı veya hemen hemen aynı Instagram içeriğini tekrar tekrar göndermeye çalışırsanız, platform bunu ihlal ettiği için işaretler. Kullanım Şartları.

Geçici Bir Hata Oluştu

Bazen içeriğinizin Instagram’da yayınlanamamasının ardındaki neden köklü değildir. Sadece geçici bir bağlantı eksikliği olabilir. Geçici bir hata oluştuğu mesajını görürseniz, birkaç dakika bekleyin ve tekrar göndermeyi deneyin.

Sorun devam ederse, Hootsuite bir bütün olarak yayınlama sorunları yaşıyor olabilir. platformu kontrol edin durum sayfası bir öfke olup olmadığını görmek için. Evet ise, tek çözüm beklemektir.

Hızlı Düzeltme

Bir yayınlama hatasının, Hootsuite’i sosyal medya yönetimi için kullanmanın tüm harikalarını keşfetmekten vazgeçmenize izin vermeyin. Sorun ne olursa olsun, listemizde bir çözüm bulabilirsiniz. Biraz beklemeniz veya orada burada ayarlarınızı değiştirmeniz gerekebilir, ancak kısa sürede Instagram’a gönderi göndermeye geri döneceksiniz.

Sosyal medya yönetimi için Hootsuite kullanıyor musunuz? Favori özelliğin nedir? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory