Bir Snapchat Hikayesinin Mor Bir Kilidi Olduğunda Gerçekte Ne Anlama Geliyor?

Snapchat, kullanıcılara Snap’lerinin hedef kitlesi üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için mor kilit simgesiyle gösterilen özel Hikayeler’i kullanıma sundu. Özel Hikayelerden önce, Arkadaş listenizdeki birinin Hikayenizi görmesini istemiyorsanız, onları Snapchat’te tamamen engellemeniz – en azından Hikayenin süresi dolana kadar – veya her alıcıya ayrı Snap’ler olarak göndermeniz gerekirdi. Ancak özel Hikayeler, daha büyük grubun görmeyeceği […]

Bir Snapchat Hikayesinin Mor Bir Kilidi Olduğunda Gerçekte Ne Anlama Geliyor?

Snapchat, kullanıcılara Snap’lerinin hedef kitlesi üzerinde daha fazla kontrol sağlamak için mor kilit simgesiyle gösterilen özel Hikayeler’i kullanıma sundu. Özel Hikayelerden önce, Arkadaş listenizdeki birinin Hikayenizi görmesini istemiyorsanız, onları Snapchat’te tamamen engellemeniz – en azından Hikayenin süresi dolana kadar – veya her alıcıya ayrı Snap’ler olarak göndermeniz gerekirdi. Ancak özel Hikayeler, daha büyük grubun görmeyeceği Hikayeleri paylaşabileceğiniz bir arkadaş alt grubu oluşturmanıza olanak tanır.

Bir arkadaşınızın Snapchat Hikayesinde mor bir kilit görürseniz, bu, o Hikayeyi görüntüleyebilmek için seçtikleri birkaç seçkin kişinin parçası olduğunuz anlamına gelir. Henüz hikayeyi izlemediyseniz kilit mor, izlediyseniz gri olacaktır.

Gizli Hikayelerin bazen kilitli mavi halkalar olarak göründüğünü fark etmişsinizdir ve bu durumda yukarıda açıkladığımız şeyler yine de geçerlidir. Snapchat, bir Hikayeyi görüntülediğiniz sekmeye göre renk kodları ile kodlar. Hikayeler sekmesi mor bir vurgu rengine sahiptir, bu nedenle oradan görüntülediğiniz yeni Hikayeler’de mor bir halka olacaktır. Hikayeleri Sohbet sekmesinden de görüntüleyebilirsiniz ve mavi vurgu rengine sahip olduğu için Hikayeler de mavi bir halka ile görünür.

Bir Snap’te Paylaş düğmesine bastıktan sonra karşınıza çıkan sayfada “Özel Hikaye” yazan gri simgeyi seçerek kendi özel Hikayenizi oluşturabilirsiniz. Özel Hikayeler, üzerlerinde küçük bir kilit simgesi olması dışında normal Hikayeler gibi görünür. Arkadaşlarınız, oluşturduğunuza dair bir bildirim almaz, ancak özel Hikayenizin yalnızca seçtiğiniz arkadaşlar tarafından görüleceğinden emin olabilirsiniz (üzerinden Snapchat).

Teknory