Birinin Aramalarınızı Reddettiğini Nasıl Anlarsınız?

Bir telefon görüşmesi yaptığınızda, telefon görüşmesinin bağlandığını bildirmek için tarafınızda bir zil sesi duyacaksınız. Alıcı cevap vermezse, çağrılarınızı reddedip reddetmediğini merak edebilirsiniz. Ne yazık ki, alıcınızın aramalarınızı reddettiğini bildiren otomatik bir mesaj almayacaksınız. Bu nedenle, kişinin neden yanıt vermediğini belirlemek için biraz araştırma yapmamız gerekecek. Bu makale size, reddedilen çağrıların ayrıntılarını öğretecek, böylece birinin sizi […]

Birinin Aramalarınızı Reddettiğini Nasıl Anlarsınız?

Bir telefon görüşmesi yaptığınızda, telefon görüşmesinin bağlandığını bildirmek için tarafınızda bir zil sesi duyacaksınız. Alıcı cevap vermezse, çağrılarınızı reddedip reddetmediğini merak edebilirsiniz.

Ne yazık ki, alıcınızın aramalarınızı reddettiğini bildiren otomatik bir mesaj almayacaksınız. Bu nedenle, kişinin neden yanıt vermediğini belirlemek için biraz araştırma yapmamız gerekecek. Bu makale size, reddedilen çağrıların ayrıntılarını öğretecek, böylece birinin sizi görmezden gelip gelmediğini anlayacaksınız.

Birinin Aramalarınızı Engellediğini Nasıl Anlarsınız?

Birinin aramanızı reddettiğini gösteren birkaç işaret vardır. Engellendiyseniz, telefon kapalıysa veya uçak modundaysa ya da yalnızca aramalarınızı reddediyorsa, alıcının telefonu farklı yanıt verecektir.

Zil Sayısı

Birinin aramalarınızı reddedip reddetmediğini anlamanın en iyi yolu, arama sesli mesaja gitmeden önce duyduğunuz zil sayısıdır. Daha önce belirtildiği gibi, bir alıcı aramanızı reddettiğinde bir mesaj veya herhangi bir geri bildirim almayacaksınız. Ancak, yalnızca bir veya iki zil sesi duyarsanız, kişi muhtemelen aramanızı reddetmiştir.

Bunun nedeni, aramanın bağlandığını bildirmek için tarafınızda çalan zili duymanızdır. Diğer kişi aramanızı reddettiğinde, iletişim artık bağlantı durumunda değildir. Bu nedenle, arama diğer kişiye ulaşmaya çalıştığı sürece yalnızca geri bildirimin çaldığını duyacaksınız.

Ancak bu davranış, telefonlardan biri sinyal almadığında da ortaya çıkar. Alıcının şebeke sorunu olup olmadığından emin değilseniz veya aramalarınızı reddediyorsa, kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Diğer kişinin okundu bilgilerini etkinleştirdiğini varsayarsak, kullanıcı bir sinyal alıyorsa “Teslim Edildi” bildirimini görürsünüz. Bu bildirimi görmüyorsanız, alıcı muhtemelen aramanızı reddetmemiştir.

Kaç Defa Aradığınız

Arama sayınız, kişinizin aramanızı reddettiğini gösterebilir. Arka arkaya iki veya üç kez aradıysanız (biraz sinir bozucu olsa da) ve alıcı hala cevap vermiyorsa, muhtemelen meşguldür ve aramalarınızı görmezden gelmektedir.

Ulaşmaya çalıştığınız kişi genellikle aramalarınıza cevap veriyorsa ve aniden cevap vermiyorsa, bunun nedeni muhtemelen meşgul olmasıdır. Birkaç saat verin ve onları tekrar aramayı deneyin.

Tabii ki, alıcının telefonu Rahatsız Etmeyin modunda olabilir. Rahatsız Etmeyin, aramaları doğrudan sesli mesaja gönderen modern akıllı telefonların çoğunda bulunan bir özelliktir. Ancak, DND özelliği arka arkaya üç kez çağrı yaparak (çoğu durumda) kolayca geçersiz kılınır. Acil bir durum yaşıyorsanız ve kişiye ulaşmanız gerekiyorsa arka arkaya birkaç kez aramayı deneyin.

Üç kez aradıktan sonra arama hala bağlanmıyorsa, kişi muhtemelen aramanızı reddediyor demektir.

Aramaları Engelleme

Çağrıları engellemek, çağrıları reddetmekten farklıdır, çünkü telefon çağrınız asla diğer kişiye ulaşmaz. Bu özellik, çoğu telefon modelinin yazılımında yerleşiktir. Bir kullanıcı kişilerine girip adınızın yanındaki bilgi seçeneğini (etrafında daire olan küçük ‘i’) seçerse, kişinizi “Engellendi” olarak ayarlayabilir.

Bir kişinin telefon numaranızı aramasını engellemek istiyorsanız, göz atın Telefon Numaraları ve Aramalar Nasıl Engellenir?.

Bu noktadan itibaren, alıcı artık gelen telefon aramaları konusunda uyarılmayacaktır. Bu, metin mesajlarını da etkileyecektir. Bu telefon numarasına gelen her türlü iletişim durdurulacaktır.

Telefon Görüşmelerinizin Engellenip Engellenmediğini Bilme

Telefon numaranızın engellenmesi, numaranızın şebekeyle bağlantısının kesilmesine benzer. “Üzgünüz, ancak ulaştığınız taraf hizmette değil” veya buna benzer bir şey belirten bir hata alırsınız.

Numaranız engellendiyse, size bildirim gönderilmeyecektir. Bunu test etmenin en iyi yolu, başka bir telefon numarasından veya aşağıdaki gibi bir arama uygulamasından aramaktır. MetinŞimdi.

Kişi telefonuna cevap verirse, bu, kişinizin engellendiği anlamına gelir. Telefona cevap vermezlerse ve telefon sesli mesaja gitmeye devam ederse, muhtemelen cep telefonlarında bir sorun vardır.

Telefon Araması Doğrudan Sesli Mesaja Gidiyor

Bir telefon araması yapmaya çalıştığınızda ve arama doğrudan sesli mesaja gittiğinde endişeler ortaya çıkabilir. Bu olursa, genellikle üç nedenden biridir:

  1. telefon açık değil – ya pil bitmiş ya da kişi telefonunu kapatmış
  2. Telefon uçak modunda – Uçak modu, telefon sahibinin hizmet bağlantısını kesmek için kullanacağı bir işlevdir.
  3. Telefon Rahatsız Etmeyin modundadır – Rahatsız Etmeyin, tüm kişiler veya yalnızca birkaç kişi için ayarlanabilir. Acil durumlarda iletişime izin vermek için, Rahatsız Etmeyin özellikleri genellikle bir kişinin arka arkaya üç telefon görüşmesinden sonra geçmesine izin verir.

Bu kişi genellikle aramanızı yanıtlıyorsa, bunlardan herhangi biri, aramanızı yanıtlamayı reddettiklerinin potansiyel bir işaretidir.

Nasıl Geçilir?

İkinizin de iPhone’u varsa onlara mesaj atmayı deneyin. Metin “Teslim Edildi” olarak işaretlenmişse bu, telefonlarının kapalı veya uçak modunda olmadığı anlamına gelir. Metin teslim edilmezse, büyük ihtimalle telefonu yeni kapalıdır veya şebekeye erişmiyor olabilir.

Bir alıcıyla iletişim kurma girişimleri başarısız olursa, o kişiyle aşağıdaki Sosyal Medya aracılığıyla iletişim kurmayı deneyebilirsiniz; WhatsApp, Facebook, Instagram, Twitter ve hatta LinkedIn.

Mesajlardan kaçınmak söz konusu olduğunda, WhatsApp ve Facebook messenger bir mesajın teslim edilip edilmediğini veya okunup okunmadığını gösterecek.

Sahte “Arkadaşça” Bir Numaradan Arama

Belirli bir kişiye ulaşamayanlar için bir diğer seçenek ise “Spoofing” olarak adlandırılıyor. Ücretsiz uygulamalar ve internetten indirilen yazılımlar ile hesap oluşturarak söz konusu numarayı arayabilirsiniz.

TextNow veya başka bir arama uygulamasını kullanmanın aksine, sahtecilik, arayan kimliğinde başka bir telefon numarasını taklit etmenize olanak tanır. Bu, kişinizin arkadaşı veya hatta bir akrabası olabilir.

Kimlik sahtekarlığı, FCC’nin aşamalı olarak kullanımdan kaldırdığı bir teknolojidir, bu nedenle çok daha uzun süre çalışmayabilir. Cep telefonu şirketleri tarafından sağlanan yeni uygulamalarla, kişiniz telefon numarasında bir sorun olduğu konusunda uyarılabilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Birisi aramasını reddettiğimi anlayacak mı?

“Bu arayan sizi görmezden geliyor!” Çoğu kullanıcı, telefonunuzun etkinliğine bağlı olarak dikkate alınmadıklarını anlayabilir.

Arama sesli mesaja gitmezse ne olur?

Telefonları yalnızca bir kez çalar ve ardından sesli mesaja gitmeden kapanırsa, büyük olasılıkla telefon görüşmelerinizi görmezden gelmiyorlardır. Bu davranış genellikle bir ağ hatasıyla ilişkilendirilebilir. Telefonunuzu yeniden başlatmayı veya ağ sorunlarını kontrol etmeyi deneyin.

Bir aramayı fark edilmeden nasıl reddedebilirim?

En iyisi, çalmasına izin verin ve sesli mesaja gidin. Neyse ki, çoğu akıllı telefon, yan taraftaki ses düğmelerine dokunursanız aramayı reddetmeden susturur.

‘Mesaj Gönder’ seçeneği ne işe yarar?

Birinin aramasını reddediyorsanız, hem Android hem de iPhone modellerinde ‘Mesaj Gönder’ seçeneği bulunur. Daha sonra yüzleşmekten kaçınmak için buna dokunun (aramayı susturur) ve arayana meşgul olduğunuzu belirten bir mesaj gönderin.

Birisi aradığında zili sessize alıp almadığımı anlayacak mı?

Hayır. Telefonunuz kendi ucundan çalmaya devam edecek ama siz duymayacaksınız. Birinden kaçınmak istiyorsanız, gelen aramalarını fark edilmeden önlemenin en iyi yolu budur. Arayan kişi birkaç kez geri ararsa ve siz hala zili susturuyorsanız, onları görmezden geldiğinizden şüphelenmeye başlayabilirler.

iPhone’umda neden bir aramayı reddedemiyorum?

Bu, iOS kullanıcılarını yıllardır rahatsız eden bir sorudur. Telefonunuzun kilidi açıkken bir aramayı reddetme seçeneğiniz vardır, ancak arama telefonunuz kilitliyken gelirse, ekranda kaydırıp cevaplamaktan başka seçeneğiniz yoktur. Apple’ın bunu neden yapmaya karar verdiğini kimse gerçekten bilmese de, yine de bir iPhone’da bir aramayı reddedebilirsiniz. Aramayı susturmak için Uyut/Uyandır düğmesine bir kez dokunun. Aramayı reddetmek için iki kez dokunun.

Bekliyorum

Birinin aramalarınızı reddettiğinden şüpheleniyorsanız yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri beklemektir. Alıcı meşgul olabilir veya telefonuyla ilgili sorun yaşıyor olabilir. Yukarıda listelenen yöntemlerden bazıları (başarılı olmalarına rağmen), henüz yapmadıysanız bloke edilmenize neden olabilir.

Bir gün içinde birkaç kez biriyle iletişim kurmayı denediyseniz ve başarılı olamadıysanız, onlarla iletişim kurmak acil değilse birkaç gün beklemek en iyisi olabilir. Acilse, o kişinin bir arkadaşı, aile üyesi veya yakın meslektaşı ile iletişime geçmek en iyisi olabilir.

Teknory