Android artık uygulamaları çökertmek için akıllı bir çözüme sahip

Joe Hindi / Android Yetkilisi TL;DR Google, Android için otomatik güncelleme istemlerini duyurdu. Bu istem, bir uygulama çöktüğünde ve indirilebilecek daha kararlı bir sürüm olduğunda görünür. Bu özellik, Android 7.0 çalıştıran tüm telefonlarda ve tabletlerde kullanılabilir. Geliştiriciye geri bildirim gönderen Android cihazlar çubuğunda kilitlenen bir uygulama hakkında yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Neyse ki, Google […]

Android artık uygulamaları çökertmek için akıllı bir çözüme sahip

Joe Hindi / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Google, Android için otomatik güncelleme istemlerini duyurdu.
  • Bu istem, bir uygulama çöktüğünde ve indirilebilecek daha kararlı bir sürüm olduğunda görünür.
  • Bu özellik, Android 7.0 çalıştıran tüm telefonlarda ve tabletlerde kullanılabilir.

Geliştiriciye geri bildirim gönderen Android cihazlar çubuğunda kilitlenen bir uygulama hakkında yapabileceğiniz pek bir şey yoktur. Neyse ki, Google kullanışlı olabilecek yeni bir özelliği duyurdu.

Bu istemler, bir uygulama ön planda çöktüğünde ve Play Store’dan indirilebilecek daha kararlı bir güncelleme olduğunda görünür. Bilgi istemi, uygulamayı hızlı bir şekilde güncellemenize izin verecektir. Uyarının ekran görüntüsünü aşağıda görebilirsiniz.

Otomatik Güncelleme İstemi Google Android geliştiricileri

Google, geliştiricilerin bu özelliği etkinleştirmek için herhangi bir şey yapması gerekmediğini belirtiyor. Bunun yerine, Play Store’da rahatsız edici bir uygulamanın “istatistiksel olarak alakalı, daha düşük kilitlenme oranı” olan daha yeni bir sürümü olduğunda istemler otomatik olarak etkinleştirilir.

En son ne zaman uygulamalarınızdan biri Android’de kilitlendi?

81 oy

Hepsinden iyisi, güncelleme istemlerinden yararlanmak için Android’in yeni bir sürümünü çalıştırmanız gerekmez. Google, özelliğin Android 7.0 veya sonraki sürümleri çalıştıran telefonlarda ve tabletlerde çalıştığını söylüyor. Bu, 2017’den eskiyen telefonunuzun bile özelliği desteklemesi gerektiği anlamına gelir.

Yeni güncellenen uygulamanız çöküyorsa bu açıkça pek işe yaramayacaktır, ancak benim gibiyseniz ve uygulamalarınızı otomatik olarak güncellemiyorsanız yine de kullanışlı bir özelliktir.

Android artık uygulamaları çökertmek için akıllı bir çözüme sahip

Teknory