Tesla Cars’ın Video Oyunu Yeniliklerinin En İyisi ve En Kötüsü

Tesla Arcade, 2019’un ortasından beri piyasada ve araba şarj olurken veya başka bir şekilde park halindeyken zaman geçirmek için “Beach Buggy Racing 2” ve “Cuphead” gibi popüler oyunlar sunuyor. Tesla Arcade ilk başlatıldığında, bir Tesla sisteminde oynanan herhangi bir oyunun yalnızca araba park halindeyken oynanabilmesini sağlamak için güvenlik kısıtlamaları vardı. Ancak yolun bir yerinde artık […]

Tesla Cars’ın Video Oyunu Yeniliklerinin En İyisi ve En Kötüsü

Tesla Arcade, 2019’un ortasından beri piyasada ve araba şarj olurken veya başka bir şekilde park halindeyken zaman geçirmek için “Beach Buggy Racing 2” ve “Cuphead” gibi popüler oyunlar sunuyor. Tesla Arcade ilk başlatıldığında, bir Tesla sisteminde oynanan herhangi bir oyunun yalnızca araba park halindeyken oynanabilmesini sağlamak için güvenlik kısıtlamaları vardı. Ancak yolun bir yerinde artık durum böyle değildi.

2021’in sonunda, yaklaşık 580.000 Tesla otomobil ve SUV, ABD Ulaştırma Bakanlığı Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA) tarafından bir ön güvenlik soruşturmasına tabi tutuldu. Neyse ki bu, bir kaza veya başka bir olaydan kaynaklanmadı, Kasım 2021’de Kusur Araştırma Ofisi’ne (ODI) yapılan bir şikayet nedeniyle gerçekleşti.

Yapılan araştırma sonucunda Tesla’nın Passenger Play özelliğini Aralık 2020’de bir güncelleme ile sunduğu ortaya çıktı. oyun, sürücü değil. Yolcu Oyunu, yarım milyondan fazla Tesla aracına tekabül eden Model 3, Model S, Model X ve Model Y araçlarında sunuldu.

Soruşturmanın başlamasından kısa bir süre sonra Passenger Play özelliği, bu özelliğe sahip 580.000 Tesla araçtan kaldırıldı. Bir Tesla yolcusu olarak oyun oynamak eğlenceli olsa da, hem Tesla’daki insanlar hem de yoldaki herkes için güvenlik riskleri çok yüksektir.

Teknory