Harry Potter Dudley Aktörü JK Rowling Tartışmasında Bir Duruş Aldı

Ev film Haberleri Harry Potter Dudley Aktörü JK Rowling Tartışmasında Bir Duruş Aldı En çok Harry Potter filmlerinde Dudley Dursley’i oynamasıyla tanınan Harry Melling, JK Rowling’in trans karşıtı yorumlarıyla ilgili sohbete katılıyor. Dudley Dursley’i oynayan Harry Melling, Harry Potter filmleri, devam eden JK Rowling tartışmasına karşı tavır alıyor. Rowling’in aynı adlı fantastik kitaplarından uyarlanan The […]

Harry Potter Dudley Aktörü JK Rowling Tartışmasında Bir Duruş Aldı

En çok Harry Potter filmlerinde Dudley Dursley’i oynamasıyla tanınan Harry Melling, JK Rowling’in trans karşıtı yorumlarıyla ilgili sohbete katılıyor.


Dudley Dursley’i oynayan Harry Melling, Harry Potter filmleri, devam eden JK Rowling tartışmasına karşı tavır alıyor. Rowling’in aynı adlı fantastik kitaplarından uyarlanan The Harry Potter film imtiyazı ile başladı Harry Potter ve Felsefe Taşı 2001 yılında Harry Potter üçünü de içeren seri Fantastik Canavarlar filmler, şu anda tüm zamanların en çok hasılat yapan dördüncü film serisidir. Rowling, yazılarıyla saygı görse de, transfobik yorumları nedeniyle 2018 gibi erken bir tarihte eleştirilere yol açmaya başladı ve transseksüel topluluğa karşı zararlı söylemleri sürdürmeye devam etti. Sonuç olarak, internette tartışmalı bir figür haline geldi.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Bağımsız, Melling, yazarı kınamakla birlikte trans karşıtı duruşuna katılmayarak Rowling’in tartışmasına ağırlık veriyor. Melling, herkesin kendisini istediği gibi tanımlama hakkına sahip olduğuna inandığını ve “transseksüel kadınlar kadındır ve transseksüel erkekler erkektirMelling’in aşağıdaki açıklamasını okuyun:

“Yalnızca kendi adıma konuşabilirim ve benim için hissettiğim şey çok basit, yani trans kadınlar kadın ve trans erkekler erkek. Her bir kişinin kim olduğunu seçme ve kendisi için doğru olan şey olarak kendini tanımlama hakkı vardır. Parmakla işaret edip ‘Bu doğru, bu yanlış’ tartışmasına katılmak istemiyorum çünkü bunun için doğru sözcü olduğumu düşünmüyorum. Ama herkesin seçme hakkı olduğuna inanıyorum.”

İlgili: JK Rowling Trans Karşıtı Tartışma Açıklandı: Harry Potter Yazarı Ne Dedi?


JK Rowling’in Trans Karşıtı Açıklamaları Üzerine Diğer Harry Potter Oyuncuları

Harry Potter JK Rowling'in trans karşıtı yorumları açıkladı

Melling ilk olmaktan çok uzak Harry Potter Rowling’in bakış açısına açıkça katılmamak için oyuncu kadrosu. Haziran 2020’de Harry Potter başrol Daniel Radcliffe, Rowling’in transfobik yorumları için özür dileyen bir bildiri yayınlayarak, yazarın diyaloğunun neden olduğu acı için üzgün olduğunu söyledi. diyerek devam etti”Transseksüel kadınlar kadındır. Aksi yöndeki herhangi bir ifade, trans bireylerin kimliğini ve itibarını siler.” Radcliffe, hayranların herhangi bir şeyle özdeşleştiğini ekledi. Harry Potter LGBTQ+ olduğunu düşündükleri karakterler, özgür olmalı ve bunu yapmakta kendilerini güvende hissetmeliler. Diğer Harry Potter Rowling’in karşısında tavır alan yıldızlar arasında Emma Watson ve Eddie Redmayne yer alıyor.

Karşı tarafta, bazı Harry Potter aktörler Rowling’in yanında yer aldı ve birçoğu Rowling’in aldığı tepkinin çok sert olduğunu söylüyor. En son Bellatrix Lestrange oyuncusu Helena Bonham Carter, Rowling’in yorumlarına “korkunç,” ve bu Rowling “onun fikrine izin verdiVoldemort oyuncusu Ralph Fiennes, Ekim ayında benzer bir yorumda bulunarak, maruz kaldığı tacizin “iğrenç” ve “korkunç.”

Büyücülük Dünyasından bazı aktörler tartışmanın bir tarafında veya diğer tarafında sesini yükseltirken, bazıları bu konuda sessiz kalmayı seçti. Bununla birlikte, Melling’in yorumu benzersizdir, çünkü Rowling’le dram yaratmak istemediği için değil, bir cisgender, erkek oyuncu olarak, “doğru sözcü” transgender meseleleri için. Ancak Rowling transfobik görüşlerini duyurmaya devam ederken, daha açık sözlü olabilir. Harry Potter aktörler gelecekte konuya ağırlık vermek için öne çıkıyor.

Sonraki: Harry Potter: Dudley, Zümrüdüanka Yoldaşlığı’ndan Sonra Neden Neredeyse Yeniden Düzenleniyordu?

Kaynak: Bağımsız

Teknory