Birleşik Krallık Düzenleyicisi CMA, Microsoft’un Activision Blizzard Satın Alma Davasında Son Tarihi Uzattı

Birleşik Krallık düzenleyici kurumu, Rekabet ve Piyasalar Otoritesi, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasıyla ilgili potansiyel olarak yeni bir karar vermek için son tarihi altı hafta uzattı. Nisan ayında CMA, bulut oyun endişeleri nedeniyle bu satın almayı engelledi ve Microsoft’un bu satın almada yeşil ışık yakma mücadelesini daha zorlu hale getirdi. Ancak daha sonra gözünü ABD’deki […]

Birleşik Krallık Düzenleyicisi CMA, Microsoft’un Activision Blizzard Satın Alma Davasında Son Tarihi Uzattı

Birleşik Krallık düzenleyici kurumu, Rekabet ve Piyasalar Otoritesi, Microsoft’un Activision Blizzard’ı satın almasıyla ilgili potansiyel olarak yeni bir karar vermek için son tarihi altı hafta uzattı.

Nisan ayında CMA, bulut oyun endişeleri nedeniyle bu satın almayı engelledi ve Microsoft’un bu satın almada yeşil ışık yakma mücadelesini daha zorlu hale getirdi. Ancak daha sonra gözünü ABD’deki Federal Ticaret Komisyonu’na çevirdi ve bu arada CMA’nın kararına itiraz etmeyi planladı.

Bu haftanın başlarında, California Yargıcı Jacqueline Scott Corley, FTC’nin Microsoft ve Xbox’ın Activision Blizzard’ı satın almasını engelleme davasında ihtiyati tedbir talebini reddetti. Bu karardan kısa bir süre sonra Microsoft, CMA ile müzakere etmek için Birleşik Krallık’taki itiraz çabalarını durdurduğunu duyurdu. CMA’nın Microsoft’un düzenleyici kurumun gidişatı tersine çevirmesi ve Birleşik Krallık’ta bu satın almanın gerçekleşebileceğine karar vermesi yönündeki yeni ama şu anda bilinmeyen teklifini dinleyip değerlendirmesi için son tarih 18 Temmuz’du. Ancak CMA bu süreyi altı hafta daha uzatarak yeni Ağustos’a kadar uzattı. 29, 2023 tarih.

İşte CMA’nın yazdığı şey uzatma dosyalama:

“CMA, yasal süre içinde Microsoft’un önerilen Siparişle ilgili sunumunun tam ve uygun şekilde değerlendirilmesi için yeterli süre kalmadığını düşünüyor. Bu itibarla, Soruşturma Grubu, Kanunun 41A(2) maddesi uyarınca görevini yerine getirme süresini Kanun’un 41A(2) maddesi uyarınca altı hafta uzatmak için özel nedenler olduğunu düşünmektedir. Bu nedenle revize süresi 29 Ağustos 2023 tarihinde sona erecektir. Ancak, Soruşturma Grubu bu tarihten önce ve en kısa sürede görevini yerine getirmeyi hedeflemektedir.”

Bu yeni tarih, Microsoft’un satın alma çabalarına bir yenisini daha ekliyor. Şirketin anlaşmayı sonuçlandırmak için son tarihi 18 Temmuz. FTC’nin kararından sonra – beklendiği gibi temyiz başvurusu Yargıç Corley tarafından reddedildi, ancak Amerika Birleşik Devletleri Dokuzuncu Daire Temyiz Mahkemesi tarafından bir karar verilmedi – Microsoft teorik olarak zamanında kapatın.

Aslında, New York City merkezli borsa NASDAQ dün, Activision Blizzard’ı 17 Temmuz Pazartesi günü açılmadan önce piyasadan kaldırdığını duyurdu ve görünüşe göre Microsoft’un anlaşmayı bundan önce veya kısa bir süre sonra bitirdiğini ima ediyor (teşekkürler, Tom Warren Sınır). Tüm işaretler, Microsoft’un anlaşmayı son teslim tarihi olan 18 Temmuz’a kadar sonlandırdığına işaret ediyor; ancak bu, Birleşik Krallık sorununu geride bırakıyor. 18 Temmuz’u CMA’nın güncellenmiş bir kararı (muhtemelen Microsoft’un lehine) olmadan kapatırsa, Microsoft’un muhtemelen İngiltere’yi anlaşmadan çıkarması veya daha sonra, 29 Ağustos’tan önce bunu varsayması gerekiyor. , iki taraf tatmin edici bir anlaşmaya varacak. Ama sadece zaman gösterecek.

Şimdiye kadar olan her şeyi yakalamak için, önce Microsoft’un Activision Blizzard’ı devasa bir 69 milyar dolara satın aldığını açıklayan haberini okuyun ve CMA’nın bulut oyun endişeleri nedeniyle Birleşik Krallık’ta bu satın almayı nasıl engellediğini anlatan bu hikayeye göz atın. Bundan sonra, FTC’nin ihtiyati tedbir talebinin bu hafta Kaliforniyalı bir yargıç tarafından nasıl reddedildiğini okuyun ve ardından Microsoft’un CMA ile tatmin edici bir şey müzakere etmeye yönelik yeni planlarını okuyun.


Microsoft ve CMA’nın tatmin edici bir anlaşmaya varacağını düşünüyor musunuz? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin!

Teknory