Bize söylediniz: Bu ölü akıllı telefon markasını dirilteceksiniz

Son birkaç yılda akıllı telefon işine giren pek çok yeni kişi görmedik ve bunun nedenini anlamak kolay. Sektöre seçkin bir azınlık hakim olurken, diğerleri genellikle hurdalar için savaşmaya bırakılır. Ne yazık ki, sonuç olarak yıllar içinde pek çok ölü akıllı telefon markası gördük. Ama yapabilselerdi hangi ölü marka okuyucularının canlanacağını merak ettik. Bu soruyu bu… Okumaya devam et Bize söylediniz: Bu ölü akıllı telefon markasını dirilteceksiniz

Bize söylediniz: Bu ölü akıllı telefon markasını dirilteceksiniz

Son birkaç yılda akıllı telefon işine giren pek çok yeni kişi görmedik ve bunun nedenini anlamak kolay. Sektöre seçkin bir azınlık hakim olurken, diğerleri genellikle hurdalar için savaşmaya bırakılır.

Ne yazık ki, sonuç olarak yıllar içinde pek çok ölü akıllı telefon markası gördük. Ama yapabilselerdi hangi ölü marka okuyucularının canlanacağını merak ettik. Bu soruyu bu hafta başlarında sorduk ve işte bize söyledikleriniz.

Hangi ölü akıllı telefon markasını diriltmek isterdin?

Sonuçlar

Bu anketi 14 Kasım’da yayınladık ve gerçekten çok popülerdi. 4.500’den fazla oy kullanıldı ve en iyi tercihin BlackBerry (% 40.65) olduğu ortaya çıktı.

BlackBerry, donanım geliştirmeyi TCL gibi diğer oyunculara yaptıracağını açıkladığında 2016 yılında akıllı telefon alanından fiilen ayrıldı. Ancak TCL, 2020’de BlackBerry markalı telefonların üretimini durdurdu. Yine de bu telefonlar, fiziksel tuş takımı ve çeşitli üretkenlik ve gizlilik özellikleri sayesinde göze çarpıyordu.

Fikir: Nokia, BlackBerry, Palm — Ölü telefon markalarını canlandırmaya çalışmaktan vazgeçmeliyiz

İkinci sırada ise %34,09 oyla LG yer aldı. Koreli marka, bir yıldan biraz daha uzun bir süre önce akıllı telefon işinden ayrılacağını ve uzun süredir devam eden cihazlara son vereceğini duyurdu. Marka, ses deneyimine odaklanmasının yanı sıra LG Wing ve ikinci ekran kasası gibi bazı tuhaf fikirleriyle de öne çıktı.

Podyumu tamamlamak, oyların %9,07’sini alarak “diğer” tercihimiz oldu. Okuyucular, Microsoft’un Lumia cep telefonları, HTC (bu noktada temelde bir zombi markası), Nextbit (Razer tarafından satın alındı) ve Nexus serisi için oy veren yorumlar bıraktı.

Son olarak Essential ve Palm, oyların sırasıyla %8,32 ve %7,86’sını alarak en arka sırayı aldı.

Yorumlar

  • Phillip Roey: Microsoft/Lumia Windows 10 Phone işletim sistemini gerçekten beğendim ve benimkini ölene kadar hemen hemen kullandım
  • Riku_Xander: LG her zaman çok deneyseldi ve buna bayıldım.
  • BCP: HTC. Şu an ölü bir marka.
  • Ralph Angelo: Lumia serisi. Çok eşsiz ve renkli bir estetiği vardı.
  • Dion: Bağlantı noktası. 5’imi sevdim
  • Jeff: SonrakiBit
  • John Quincy Adams: Basit, Blackberry. HTC’yi seçerdim ama görünüşe göre zar zor hayatta kalıyorlar. Pixel kaplamalı Blackberry markası harika olurdu. Klavye özelliğini özledim. Ona bir Pixel kamera ve Pixel AI verin… hadi Google’a gidelim.
  • meh…: Hala BlackBerry Passport’umu özlüyorum…

Teknory