Google, yeni Titan Güvenlik Anahtarlarıyla şifresiz geleceğe adım adım yaklaşıyor

TL;DR Google iki yeni Titan Güvenlik Anahtarını piyasaya sürüyor. Yeni anahtarlar 250’den fazla şifreyi saklayabilir ve Google’ın eski tekliflerinin yerini alacak. USB-A modelinin fiyatı 30 dolar, USB-C modelinin fiyatı ise 35 dolardır. Google yıllardır şifrelerden uzaklaşmaya çalışıyor. Şirket, bu misyona yardımcı olmak için 2018 yılında USB-A ve USB-C Titan Güvenlik Anahtarlarını piyasaya sürdü. teknoloji devi […]

Google, yeni Titan Güvenlik Anahtarlarıyla şifresiz geleceğe adım adım yaklaşıyor

TL;DR

  • Google iki yeni Titan Güvenlik Anahtarını piyasaya sürüyor.
  • Yeni anahtarlar 250’den fazla şifreyi saklayabilir ve Google’ın eski tekliflerinin yerini alacak.
  • USB-A modelinin fiyatı 30 dolar, USB-C modelinin fiyatı ise 35 dolardır.

Google yıllardır şifrelerden uzaklaşmaya çalışıyor. Şirket, bu misyona yardımcı olmak için 2018 yılında USB-A ve USB-C Titan Güvenlik Anahtarlarını piyasaya sürdü. teknoloji devi şimdi bu anahtarın, FIDO2 güvenlik anahtarları arasında sınıfının en iyisi olmakla övünen yeni bir sürümünü piyasaya sürüyor.

Google’ın var duyuruldu geçiş anahtarlarının güvenli kriptografisi için iki yeni Titan Güvenlik Anahtarı sunuyor. Bu yeni ürünler, şirketin bu duyurudan önce sattığı eski USB-A ve USB-C anahtarlarının yerini alacak.

Yeni güvenlik teklifi, mobil cihazlarla hızlı bağlantı için NFC özelliklerine sahiptir. Google, yeni anahtarların 250’den fazla geçiş anahtarını da saklayabileceğini söylüyor.

Ayrıca Google, 2024 yılı boyunca 100.000 Titan Güvenlik Anahtarını ücretsiz olarak dağıtmayı planladığını duyurdu. Bu anahtarlar, küresel olarak yüksek riskli bireyler olarak kabul edilen kişilere ayrılacak.

Mountain View merkezli kuruluş, bu fırsatı şifresiz bir gelecek vizyonunu ileriye taşımak için kullanıyor. Mayıs ayında firma, Google hesapları için geçiş anahtarları desteğini sunmaya başladı ve ilk olarak bu hareketi bir yıl önce duyurmuştu. Bu baskıya rağmen Google hâlâ kullanıcıların şifre ve iki adımlı doğrulama kullanmasına izin veriyor ancak Google’ın buna ne kadar süreyle izin vereceği bilinmiyor.

Yeni Titan Güvenlik Anahtarları şu anda satışta Google mağazası. USB-A modelini edinmenin maliyeti 30 ABD doları, USB-C modelinin maliyeti ise 35 ABD dolarıdır.

Google, yeni Titan Güvenlik Anahtarlarıyla şifresiz geleceğe adım adım yaklaşıyor

Teknory