Black Panther 2, Kadın Liderliğindeki Süper Kahraman Filmlerinde Gişe Rekoru Kırdı

Ev film Haberleri Black Panther 2, Kadın Liderliğindeki Süper Kahraman Filmlerinde Gişe Rekoru Kırdı Black Panther: Wakanda Forever, kadın başrollü herhangi bir süper kahraman filmi arasında en büyük yerli hasılat için büyük bir gişe rekoru kırdı. Marvel Sinematik Evreni bir rekora daha imza attı. Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda kadın başrollü süper kahraman filmleri için […]

Black Panther 2, Kadın Liderliğindeki Süper Kahraman Filmlerinde Gişe Rekoru Kırdı

Black Panther: Wakanda Forever, kadın başrollü herhangi bir süper kahraman filmi arasında en büyük yerli hasılat için büyük bir gişe rekoru kırdı.


Marvel Sinematik Evreni bir rekora daha imza attı. Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda kadın başrollü süper kahraman filmleri için önemli bir dönüm noktasına ulaşır. Geçtiğimiz Kasım ayında sinemalarda gösterime giren ve Ryan Coogler tarafından yönetilen, Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda Kral T’Challa’nın (Chadwick Boseman) ölümünün ardından başlar ve kız kardeşi Shuri (Letitia Wright) tüm filmi kederiyle yüzleşmeye çalışarak geçirir. Düşman Namor’un (Tenoch Huerta) Wakanda’ya savaş ilan etmek için derinlerden yükselmesiyle Shuri, Kara Panter kılığına girmek, annesini ve erkek kardeşini onurlandırmak ve Wakanda ulusunu hem ortaya çıkan Talokan tehdidinden hem de tehlikelerden korumak zorunda kalır. daha geniş dünyanın.

GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

Süre Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda T’Challa’nın mirasını karmaşıklaştırdı, hem Shuri’nin hem de MCU’nun mirasını sağlamlaştırdı. Göre Gişe Mojo’su, Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda şimdi ikisini de geçti Kaptan Marvel ve Mucize kadın yurt içinde en çok hasılat yapan kadın liderliğindeki süper kahraman filmi olmak. Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda‘nin 431.5 milyon dolarlık yurt içi alımı geçmek için fazlasıyla yeterli Kaptan Marvel426.8 milyon dolar, Mucize kadın412,8 milyon dolar ve Karadul‘nin koronavirüsten etkilenen 183,65 milyon dolar alması.

İlgili: Kara Panter 2 Doğru Nedenle En Eski MCU Geleneklerinden 1’ini Bozdu


Neden Kara Panter: Wakanda Sonsuza Kadar Böyle Bir Hit

Black Panther: Wakanda Forever posterinde yeni Kara Panter rolünde Shuri

Çok gibi Siyah Panter ondan önce, Wakanda sonsuza kadar kısmen filmin sağladığı temsil sayesinde inanılmaz derecede başarılı oldu. henüz, iken Siyah Panter Siyah topluluğa görünürlük sağladı, Wakanda sonsuza kadar filmin çeşitliliğini artırdı ve şimdi Namor ve Talokan’ın önemli yerli temsilini içerirken, aynı zamanda projedeki kadınların etkisini de artırıyor. Siyahi kadınlar merkezde Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda Hollywood’da pek sık olmayan bir şekilde ve gişe sonuçlarında kendini gösteriyor.

Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda güçlü anlatımı ve dikkatli karakterizasyonu sayesinde de başarılı. Tek başına Shuri’nin karakter eğrisi, özellikle Boseman’ın trajik ve beklenmedik ölümünün ardından, oyuncu kadrosunun ve ekibin filmin hikayesini ne kadar ustaca bir araya getirdiğinin bir örneği. kadar Siyah Panter Siyah topluluğa bir aşk mektubu, Wakanda sonsuza kadar Boseman’a bir aşk mektubu ve gösteriyor. film ayrıca, Namor’a kendi eğrisini ve karizmasından ve sempatik güdülerinden yararlanabilecek başka bir görünüm görmek için yaşama fırsatı vererek, Namor’la ilgili tipik MCU kötü adam sorunlarından kaçınırken rahat bir tempoyu yönetiyor.

Shuri’yi Sırada Ne Var?

Wakanda Sonsuza Kadar Shuri

Sonrasında Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda, Shuri’nin bundan sonra nerede görüneceğine dair kesin bir cevap yok. Yine de, Wakanda’nın resmi koruyucusu olarak, tıpkı T’Challa’nın yaptığı gibi, Marvel’ın büyük etkinliklerinde yer alması gerekecek. Multiverse Saga tüm gücüyle devam ederken Karınca Adam ve Yaban Arısı: QuantumaniaMarvel evrenindeki her kahramana muhtemelen ihtiyaç duyulacak Yenilmezler: Kang Hanedanı ve Yenilmezler: Gizli Savaşlar yolda. Shuri ayrıca yaklaşan Disney+ şovunda yer alma fırsatına da sahip olacak. Demir kalpIronheart’ın çıkış yaptığı göz önüne alındığında Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakandave Shuri hala Demir Yürek takımını kontrol ediyor. Her iki şekilde de, Shuri bundan sonra tekrar ortaya çıkacak. Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda ve ileride büyük bir rol oynayacaktır.

Devamı: Black Panther: Wakanda Forever’dan Sonra Vizyona Giren 13 Marvel Filminin Tamamı

Kaynak: Gişe Mojo’su

Anahtar Yayın Tarihleri

Teknory