8 ana kaptanın tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

Anson Mount, CBS Tam Erişim serisi STAR TREK: DISCOVERY’de Kaptan Pike rolünde. Fotoğraf Cr: James Dimmock/CBS ©2018 CBS Interactive, Inc. Tüm Hakları Saklıdır. Tanıştığımız inanılmaz Star Trek kaptanları arasında son 57 yıldır en çok yanımızda kalanlar bunlar. Star Trek dünyasında uzayda hızla ilerlemek söz konusu olduğunda kimin sorumlu olduğunu hiç merak ettiniz mi? Tabii ki […]

8 ana kaptanın tamamı en kötüden en iyiye doğru sıralandı

Anson Mount, CBS Tam Erişim serisi STAR TREK: DISCOVERY’de Kaptan Pike rolünde. Fotoğraf Cr: James Dimmock/CBS ©2018 CBS Interactive, Inc. Tüm Hakları Saklıdır.

Tanıştığımız inanılmaz Star Trek kaptanları arasında son 57 yıldır en çok yanımızda kalanlar bunlar.

Star Trek dünyasında uzayda hızla ilerlemek söz konusu olduğunda kimin sorumlu olduğunu hiç merak ettiniz mi? Tabii ki kaptanlar. başka kim?

Bu şiddetli ve korkusuz liderler gerçek maceraların başladığı yerdir. İster masaya ciddi bir bilgelik (ve Earl Grey çayına ciddi ve haklı bir sevgi) getiren Kaptan Jean-Luc Picard, ister hemen hemen her türle arkadaş (ve bazen de düşman) edinme becerisiyle Kaptan James T. Kirk olsun. tanıştığı uzaylı – bu kaptanlar hepimize ilham verdi ve bazen de çileden çıkardı.

Ve bu sadece kendilerini ve mürettebatlarını içinde buldukları ya da baharatlı uzaylılarla uğraştıkları destansı uzay savaşlarıyla ilgili değil; küçük şeyler de önemlidir – hatta bazen onların dahil olduğunu gördüğümüz tüm aksiyondan daha fazlası. Kaptan Benjamin Sisko’nun yemek pişirme becerilerini veya Kaptan Kathryn’i düşünün. Janeway’in kahve takıntısı – çünkü kaptanların bile beslenmeye ve kafein takviyesine ihtiyacı var.

Star Trek evreninde ekranlarda gördüğümüz kaptanların her birinin kendine özgü bir yeteneği, uzaydaki sorunlarla baş etme yöntemleri ve gemilerini yönetme konusunda kendi tarzları var. Uyum, ilişkiler ve huylar farklıdır ve çatışmalara benzersiz bir şekilde yaklaşılır, bu da her kaptanı Star Trek adlı büyük yapbozun önemli bir parçası haline getirir.

Star Trek’i hepimizin sevdiği vahşi, çılgın ve harika bir evren haline getiren kaptanları tanıyalım ve birbirleriyle nasıl karşılaştırıldıklarını görelim.

Angaje etmek!

Not: Star Trek’te çok sayıda kaptan olmasına rağmen, bu liste özellikle orijinal dizilerdeki klasik kaptanlara odaklanacak. Bu karakterlerin modern uyarlamalarda yer alan diğer versiyonları, orijinal versiyonlarla birlikte gruplandırılacak ve bu nedenle iki kez sıralanmayacak.

Teknory