Boogeyman Yönetmeni Başka Bir Stephen King Uyarlaması İçin Umutlu Bir Güncelleme Sunuyor

Özet Yönetmen Rob Savage hak sorunlarını çözmeyi ve Stephen King’in eserlerini uyarlamayı umuyor Langoliers daha önce hiç adaletin sağlanmadığına inanarak bir filme dönüştürdü. Hikayenin zamanı ve zaman yiyen yaratıkları keşfetmesi, beyazperdedeki zamanı uzatıp sıkıştırabilen kozmik bir korku filmi için heyecan verici bir fırsat sunuyor. Modern bir yeniden başlatma Langoliers Hikayeyi doğru bir şekilde tasvir etmek […]

Boogeyman Yönetmeni Başka Bir Stephen King Uyarlaması İçin Umutlu Bir Güncelleme Sunuyor

Özet

  • Yönetmen Rob Savage hak sorunlarını çözmeyi ve Stephen King’in eserlerini uyarlamayı umuyor Langoliers daha önce hiç adaletin sağlanmadığına inanarak bir filme dönüştürdü.
  • Hikayenin zamanı ve zaman yiyen yaratıkları keşfetmesi, beyazperdedeki zamanı uzatıp sıkıştırabilen kozmik bir korku filmi için heyecan verici bir fırsat sunuyor.
  • Modern bir yeniden başlatma Langoliers Hikayeyi doğru bir şekilde tasvir etmek ve 2020’ler ortamında karakterlerin deneyimlerini derinlemesine incelemek için gelişmiş teknolojiden yararlanabilir.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Öcü Yönetmen Rob Savage, beyazperdeye taşımayı umduğu başka bir Stephen King hikayesinin durumu hakkında konuştu. Langoliers. Son filmi, King’in 1973 tarihli aynı adlı kısa öyküsünü uyarlayarak onu modern çağa taşıdı. film eleştirmenlerden karışık eleştiriler alsa da gişede yine de 82,3 milyon dolar kazanmayı başardı.

İle konuşmak Comicbook.comSavage, bir sonraki King uyarlaması için umut verici bir güncelleme yayınladı. ÖcüOlmak Langolier’ler. Yönetmen, filmin hikayesine dayanarak nasıl sunulacağına dair birçok fikri olduğundan, hikayenin film haklarının nasıl çözülebileceğini umduğunu açıkladı. Aşağıda Savage’ın söylediklerine göz atın:

Haklar konusunda biraz yaramazlık var ama umarım bunu çözebiliriz. Kısa öyküden bunu geliştirmek için harika bir fikrimiz var. King’in yapıtlarından uyarlananlar arasında, buna hiçbir zaman hakkının verildiğini düşünmüyorum. Daha önce bir korku filminde keşfedildiğini görmediğim fikirlerle oynuyor. Zaman fikri, çürüyen zaman ve geride kalan zamanı yiyen bu yaratıklar; burada çekilmeye çok uygun, harika, kozmik bir korku filmi yapılması gerekiyor. film tamamen zamanı uzatmak ve sıkıştırmakla ilgilidir ve bu alanda kısa romanda olanın ötesine geçen pek çok harika, eğlenceli şey yapabilirsiniz. Bu konuda çok heyecanlıyım. Bunun gerçekleşmesi için iyi bir ihtimal olduğunu düşünüyorum.


Modern Bir Langoliers Filmi Nasıl Görünürdü?

King tarafından 1990 yılında kısa roman koleksiyonu için yazıldı. Gece Yarısını Dört Geçe, Langoliers Boston’a giden uçuşta herkesin ortadan kaybolduğunu keşfetmek için uyanan on bir kişilik bir grubun hikayesini anlatıyor. Aşağıda Langoliers olarak bilinen zaman yiyen yaratıkları içeren bir hikaye yer alıyor. Hikaye 1995 yılında bir mini diziye uyarlandı ve temposu ve karakterleri nedeniyle karışık eleştiriler aldı.

1995’ten bu yana teknolojideki gelişmeler göz önüne alındığında, Langoliers yeniden başlatılması filme beyazperdede hak ettiği daha doğru tasviri verebilir. Aynen nasıl Öcü Günümüzde geçen Savage, kısa romanın öyküsünü alıp 2020’ler ortamı için yeniden işleyebilir. Bu, günümüzün endişeleri grubu rahatsız ederken, karakterin uçaktaki deneyimlerinin farklı bir şekilde keşfedilmesine olanak tanıyabilir.

Bazı yönleri ise Langoliers Zaman yolculuğu eleştirilebilir olsa da Savage, filmi denemenin bir yolu olarak zamanı kullanmaya kararlı görünüyor. Bu, bir uyarlama anlamına gelir Öcü yönetmen önceki çalışmasına göre çok daha deneysel bir film olabilir. King’in kısa romanının bir uyarlaması nasıl oynanırsa oynansın, görünen o ki Savage’ın bunu beyazperdede doğru bir şekilde tasvir etmek için neler yapılabileceğine dair birçok fikri var.

Kaynak: Comicbook.com

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow