Cash App Yaratıcısı Bob Lee Öldü, San Francisco’da Bıçaklanarak Öldürüldü

Lee, çocuklarını ve yıllar boyunca onunla çalışan birçok iş arkadaşını ve işbirlikçisini geride bırakır. Lee’nin Nakit Uygulaması, inanılmaz derecede popüler bir para transferi uygulaması haline geldi ve mobil kullanıcıların hemen hemen her şey için ödeme yapma şeklini değiştirmede büyük rol oynadı. MobileCoin’in CEO’su ve kurucusu Joshua Goldbard, iş arkadaşını anmak için Twitter’da bir ileti dizisi […]

Cash App Yaratıcısı Bob Lee Öldü, San Francisco’da Bıçaklanarak Öldürüldü

Lee, çocuklarını ve yıllar boyunca onunla çalışan birçok iş arkadaşını ve işbirlikçisini geride bırakır. Lee’nin Nakit Uygulaması, inanılmaz derecede popüler bir para transferi uygulaması haline geldi ve mobil kullanıcıların hemen hemen her şey için ödeme yapma şeklini değiştirmede büyük rol oynadı.

MobileCoin’in CEO’su ve kurucusu Joshua Goldbard, iş arkadaşını anmak için Twitter’da bir ileti dizisi yayınladı. Kısmen şöyle yazıyor: “Bob’un enerjisi bulaşıcıydı. Gittiği her yerde arkadaşlar edindi. Onu gerçekten özel yapan şeylerden biri, büyük hayaller kurma ve o büyük çılgın hayalleri dünyamıza çağırma kapasitesiydi. Bob geleceği dünyaya çağırdı. Sunmak.”

Lee’nin üzerinde çalıştığı başka bir uygulama olan Moby, kaybının anısına kendi sitesinde bir bildiri yayınladı“Şu anda doğmakta olan dünya için yaratılmıştı. Bob hayallerin çocuğuydu ve ne kadar çılgınca hayal ederse etsin, gerçekleştirdi. Bob yeni dünya için yaratıldı.”

San Francisco polisi hâlâ onun ölümünü soruşturuyor ve bu yazıyı yazarken herhangi bir tutuklama yapılmadı.

Teknory