BT (2017) Satış Konuşması Toplantısı Yeniden Ziyaret Edildi

Özet 2017’ler BT Hikayede değişiklikler yapılmasına ve tartışmalı unsurların kaldırılmasına rağmen Stephen King’in ikonik romanının en iyi uyarlaması olarak kabul ediliyor. İlk filmde Kaybedenler Kulübü’nün gençlik yıllarına odaklanarak hikayeyi iki parçaya ayırmak, karakterlerin daha iyi keşfedilmesine ve izleyiciler arasında bağ kurulmasına olanak sağladı. Filmin etkili korkutma ve oyuncu kadrosunun yanı sıra 80’lerdeki çocukluk yıllarının geçmesi […]

BT (2017) Satış Konuşması Toplantısı Yeniden Ziyaret Edildi

Özet

  • 2017’ler BT Hikayede değişiklikler yapılmasına ve tartışmalı unsurların kaldırılmasına rağmen Stephen King’in ikonik romanının en iyi uyarlaması olarak kabul ediliyor.
  • İlk filmde Kaybedenler Kulübü’nün gençlik yıllarına odaklanarak hikayeyi iki parçaya ayırmak, karakterlerin daha iyi keşfedilmesine ve izleyiciler arasında bağ kurulmasına olanak sağladı.
  • Filmin etkili korkutma ve oyuncu kadrosunun yanı sıra 80’lerdeki çocukluk yıllarının geçmesi gibi küçük değişiklikler, izleyicilerin romandaki değişiklikleri benimsemesini kolaylaştırdı.


Cadılar Bayramı sezonu devam ederken son bölüm Ekran Rantıkendi Satış Konuşması Toplantısı dizi, analizine dönüp bakıyor BT. 2017 filmi, Stephen King’in 1986 tarihli ikonik romanının, bir grup uyumsuz gencin ve genellikle Dans Eden Palyaço Pennywise formunu alan isimsiz şekil değiştiren varlık tarafından kendilerini perili buldukları sonraki yetişkinlik yıllarının etrafında dönen ikinci büyük uyarlamasıydı. Andy Muschietti’nin yönettiği ve Bill Skarsgård’ın Pennywise rolünde oynadığı ilk film, kritik ve ticari bir başarı elde etti. O: İkinci Bölümbu da daha karışık eleştiriler ve daha düşük gişe hasılatı elde etti.

Filmin sinemalarda ilk kez gösterime girmesinden bu yana beş yıldan fazla süre geçmişken, son bölüm Ekran Rantı‘S Satış Konuşması Toplantısı dizi 2017’ye dönüyor BT. Bu makalenin başında görüldüğü gibi, orijinal video, filmin en büyük sorunlarından birinin, kitaptaki pek çok unsurun atlanması ve bunun sonucunda sekansların yetersiz açıklanması olduğunu vurguladı. Sunucu Ryan George’un retrospektifi, orijinal bölümde yer alan bazı şakalar üzerine düşündüğünü, yani kitabın en sıkıntılı anlarından birinin, gençken Pennywise’ı mağlup ettikten sonra Kaybedenler Kulübü’nün seks partisine ışık tuttuğunu görüyor.


Neden 2017’nin BT’si Hala En İyi Uyarlama (Değişikliklerine Rağmen)

Palyaço Pennywise BT Bölüm 1'de sırıtıyor

Tim Curry’nin mini dizisi, aktörün 2017’deki Pennywise performansıyla King’in en sevilen uyarlamalarından biri olmaya devam ediyor. BT romanın daha iyi çevirisi olduğu büyük ölçüde kanıtlandı. 1990 versiyonunda Kaybedenler Kulübü’nün çocukluğu ile Derry’ye dönen yetişkinlik yılları arasında geçiş yapmak için geri dönüşler kullanılırken, Muschietti ve yaratıcı ekibi hikayeyi iki parçaya ayırmayı seçti; ilk film yalnızca onların gençlik yıllarına odaklandı. Bu, yalnızca izleyicilerin grup arasındaki bağdan daha iyi keyif almasına olanak sağlamakla kalmadı, aynı zamanda gruptaki karakterleri bireysel olarak daha iyi keşfetmesine de olanak sağladı.

Filmin korkutucu özellikleri ve etkili oyuncu seçimi, izleyicilerin King’in romanında yapılan bazı değişiklikleri büyük ölçüde benimsemesine olanak tanıdı; bunlar çocukluk yıllarının 50’ler yerine 80’lerde olması gibi daha küçük unsurlardan, yukarıda bahsedilen seks partisi sahnesinin kaldırılması gibi daha büyük şeylere kadar uzanıyordu. . Roman yayınlandığında zaten tartışmalı bir dizi olarak kabul edilen bu dizi, daha modern izleyiciler onun uyarlandığını görse dehşete düşerdi. film zaten genç Beverly’yi potansiyel olarak cinselleştirme çizgisini aştı, babasıyla kötü niyetli bir ilişkiye işaret etti ve zorba Henry Bowers da dahil olmak üzere bazı sınıf arkadaşlarıyla ilgili söylentilerin hedefi oldu.

Her ne kadar ilk BT King’in çalışmalarında bazı yaratıcı özgürlükler elde etti, İkinci bölüm Antik kaplumbağa tanrısı Maturin ve grubun Pennywise’ı yenmek için gerçekleştirdiği Chüd Ritüeli de dahil olmak üzere romandan bazı kesilmiş unsurları geri getirmeye çalıştı. Bu unsurlar, 2019 devam filminin aldığı karışık incelemelerin büyük bir kısmını oluşturuyordu; eleştirmenler olay örgüsünün genel olarak aşırı dolu olduğunu düşünürken aynı zamanda bu bilgi ağırlıklı ilginin daha az korkuya yol açarak ilk filmi başarılı kıldığını hissettiler. İkililiğin sonuçta nasıl sonuçlandığına bakılmaksızın, Muschietti’nin ilk BT film, King’in en beğenilen uyarlamalarından biri olmaya devam ediyor.

Kaynak: Satış Konuşması Toplantısı

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow