Bu Araba Modeli Neden Ted Bundy ile Güçlü Bir İlişkiye Sahip?

Max Zalevsky/Shutterstock Böylesine zararsız bir marka ve model için, Volkswagen Beetle’ın garip bir uğursuz ortakları var. Sorunlu kökenini bir kenara bıraksak bile – Hitler’i içeriyordu, Forbes açıklıyor – araba o kadar neşeli ki bir dizi çocuk filmine yönetmenlik yaptı (üzerinden TheDisInsider) kalıcı olarak Amerika’nın en aşağılık seri katillerinden biriyle bağlantılı. Volkswagen, hem benzersiz 1 Nisan […]

Bu Araba Modeli Neden Ted Bundy ile Güçlü Bir İlişkiye Sahip?

Söz konusu canavar, dünyanın Ted olarak tanıdığı Theodore Robert Bundy’dir. Ted Bundy, 1974 ile 1979 yılları arasında en az 20 kadını öldürdü, ancak çok daha fazlasını öldürmekle böbürlendi. Biyografi). Kurbanlarını halka açık yerlerden kaçırdı, genellikle bir polis memuru veya güvenlik görevlisi gibi bir otorite figürü olduğunu iddia etti veya bir yaralanma gibi yardıma ihtiyacı varmış numarası yaptı – genellikle sahte bir alçı giydi – veya fabrikasyon araba arızası.

Zavallı alçakgönüllü VW Beetle burada devreye girdi. Aşk Böceği Herbie’nin hayranları ve/veya arabanın son zamanlarda mütevazı derecede başarılı bir günlük sürücü olarak dirilişi, Ted Bundy’nin bronz 1968 VW Beetle’ını birçok suçunda kullandığını öğrenince şaşırabilir.

Mükemmel araba, mükemmel suç?

gerçekleştirilen önemli bir çalışma, Kentucky Üniversitesi herhangi bir kalitenin Ted Bundy’nin suçlarını karakterize ettiği ölçüde, bunun küçük manipülasyon için kesin bir yetenek olduğunu keşfetti. Klasik bir psikopat olan Bundy, hem şeylere hem de insanlara kendi çıkarı için kullanılacak araçlar olarak baktı.

Bu açıdan, Beetle seçimi çok mantıklıydı. Bundy’ye başka bir maske sağladı: zararsız, alçakgönüllü, çekici. Daha da iyisi, var olan en popüler otomobiller arasındaydı – kalabalığa karışmanın mümkün olan en iyi yolu. Taçlandıran bir dokunuşla, Beetle hem mekanik arızalarıyla ünlüydü hem de sahipler için servisinin kolay olmasıyla ünlüydü, bu da onu araba sorunu olan masum bir kurbanı kandırmak isteyen biri için ideal kılıyordu. Bundy’nin hayatındaki her şeyde olduğu gibi, başka türlü dikkat çekici olmayan arabasını bir kötülük aracına çevirdi.

insanların arabası

Tabii ki, işler nadiren bu kadar basittir. Ted Bundy, tercih ettiği bir araç olarak bir VW Beetle’ı tercih ederken, onun hala bir VW Beetle olduğu gerçeğini açıkça gözden kaçırdı – küçük, sıkışık, pek güvenilir değil ve o kadar az yer var ki, herhangi bir kanıt imzalı bir itiraf gibi göze çarpıyor. .

Bu oldu. Tan Böceği, Bundy cinayetlerini birbirine bağlayan ilk yinelenen unsurlardan biriydi ve birkaç kurbanının saçlarını tuttu (aracılığıyla Suç Müzesi). İlk defa arandığında, Alcatraz Doğu Suç Müzesisuç tarihindeki en şüpheli tek içerik listesini içeriyordu:

“Bir levye, bir kutu büyük yeşil plastik çöp torbası, bir buz kıracağı, el feneri, eldivenler, yırtık çarşaflar, örgü kar maskesi, kelepçeler ve külotlu çoraptan yapılmış garip bir maske.”

Bundy, yılmadan hapishaneden iki kaçışının ikincisinde başka bir VW çaldı. Araba hemen çalıntı olarak işaretlendi – kimse Bundy’nin özellikle iyi bir suçlu olduğunu söylemedi – ve bir Pensacola polisi arabayı Alabama eyalet sınırının yakınında çekti. Bu sefer, Bundy’yi VW’den çıkar çıkmaz tutukladı. Üç gün önce çalmıştı (başına WKRG).

Üçüncü kez hapisten kaçmadı. Theodore Robert Bundy, Florida Eyalet Hapishanesi elektrikli sandalyesinde 24 Ocak 1989’da öldü. Birleşik Krallık Suç ve Soruşturma). Bildirmekten mutluluk duyduğumuz araba çok daha mutlu bir sona ulaştı. Eski sahibinin mahvolmasına katkıda bulunan Bundy’nin bronz 1968 Beetle’ı şu anda Alcatraz Doğu Suç Müzesi’ndeki kendi sergisinde rol alıyor.

Teknory