Bugünün Wordle Yanıtı #642 – 23 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Hâlâ emin değilseniz, bugünün Wordle bilmecesinin (#642 — 23 Mart 2023) çözümü kesin. Kelime, birinin karakterini veya bir şeyin aurasını ciddi ve sessiz olarak tanımlar. Başına etimoloji, diğer anlamların yanı sıra, eski Fransızca “estai-” ve Latince “stare” kelimesinden, “kalmanın” geçmiş katılımcısı olan “kaldı” nın arkaik bir yazımından türetilmiştir. Bu, 1540’lardan 1550’lere kadar, kelimenin yazım ve […]

Bugünün Wordle Yanıtı #642 – 23 Mart 2023 Çözüm ve İpuçları

Hâlâ emin değilseniz, bugünün Wordle bilmecesinin (#642 — 23 Mart 2023) çözümü kesin. Kelime, birinin karakterini veya bir şeyin aurasını ciddi ve sessiz olarak tanımlar. Başına etimoloji, diğer anlamların yanı sıra, eski Fransızca “estai-” ve Latince “stare” kelimesinden, “kalmanın” geçmiş katılımcısı olan “kaldı” nın arkaik bir yazımından türetilmiştir. Bu, 1540’lardan 1550’lere kadar, kelimenin yazım ve bağlam açısından daha sonra ayıklığı veya ciddiyeti tanımlamak için geliştiği orijinal anlamıydı.

Bugün çözümü bulmak için üç denememiz gerekti. Başlangıç ​​tahminimiz olarak “kaşlarını çatmak” ile başladık ve ardından “dalış” ile devam ettik. Bu iki kelime arasında, bir karo yeşile ve diğeri sarıya döndü ve cevabı bulmak biraz kafa karıştırmayı gerektirdi ama sonunda anladık. Umarız bulmacayı çözmek için çok daha az uğraşırsınız ve daha fazla zeka oyunlarıyla ilgileniyorsanız, Wordle gibi hoşunuza gidebilecek diğer oyunlar burada.

Teknory