Bu MacOS Ventura Hilesi, Resimleri Şeffaf Bir PNG’ye Dönüştürmeyi Kolaylaştırıyor

Apple kullanıcıları, çeşitli MacOs uygulamaları (Fotoğraflar, Hızlı Bakış ve Safari) aracılığıyla görüntü dosyalarına ve ekran görüntülerine erişirken bir fotoğrafın ana öğesini ayırma yeteneğine sahip olmalıdır. Adımlar aşağıdaki gibidir: Finder’dayken bir görüntü seçin, ardından Hızlı Bakış’ı başlatmak için boşluk çubuğuna basın. Alternatif olarak, bahsedilen diğer uygulamalardan birini başlatın ve çalışmak için bir fotoğraf seçin. Pencerede fotoğrafın […]

Bu MacOS Ventura Hilesi, Resimleri Şeffaf Bir PNG’ye Dönüştürmeyi Kolaylaştırıyor

Apple kullanıcıları, çeşitli MacOs uygulamaları (Fotoğraflar, Hızlı Bakış ve Safari) aracılığıyla görüntü dosyalarına ve ekran görüntülerine erişirken bir fotoğrafın ana öğesini ayırma yeteneğine sahip olmalıdır. Adımlar aşağıdaki gibidir:

  1. Finder’dayken bir görüntü seçin, ardından Hızlı Bakış’ı başlatmak için boşluk çubuğuna basın. Alternatif olarak, bahsedilen diğer uygulamalardan birini başlatın ve çalışmak için bir fotoğraf seçin.
  2. Pencerede fotoğrafın üzerine gelin ve Ctrl+Click tuşlarına basın veya üzerine sağ tıklayın.
  3. Arka plandan izole edilmiş konunun bir anahattı ile önizlemesini görmek için imleci “Konuyu Kopyala” üzerine getirin.
  4. Panoya eklemek için “Konuyu Kopyala”ya tıklayın.

Safari’de ve diğer uygulamalarda görüntülenen fotoğraflar için “Konuyu Kopyala” seçeneğinin tıklanabilir olması biraz zaman alabilir; bu, yalnızca tanıma yazılımının görüntüyü analiz ettiği ve en iyi seçim sonuçlarını bulmaya çalıştığı anlamına gelir. Ayrıca, yukarıda fark edeceğiniz gibi, kesme her zaman mükemmel değildir.

Panoya girdikten sonra, ayıklanan konu yeni bir nota, belgeye, e-postaya veya kısa mesaja veya gönderiye yapıştırılabilir. Çeşitli uygulamalar aracılığıyla da paylaşılabilir. Ne yazık ki, “Konuyu Kopyala” MacOS Ventura özelliği Önizleme’de çalışmaz, ancak uygulama, fotoğrafın konusunu şeffaf bir PNG’ye dönüştürmek için kullanılabilir.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow