Bu Raspberry Pi Projesi Eski BlackBerry’nize İkinci Bir Hayat Verebilir

Beepberry, favori sohbet uygulamanız için bir taşıyıcı veya kişisel bir bilgisayar korsanı siber güvertesi olarak mükemmel olan taşınabilir bir bilgi işlem cihazıdır. Bu cihaz, yüksek kontrastlı, düşük güçlü 400×240 Sharp Memory LCD’ye ve klasik, hoş bir şekilde dokunulabilir klavyeye ve trackpad’e bağlı bir Raspberry Pi Zero W ile çalışır. Beepberry, aşağıdakiler için yerel desteğe sahiptir: […]

Bu Raspberry Pi Projesi Eski BlackBerry’nize İkinci Bir Hayat Verebilir

Beepberry, favori sohbet uygulamanız için bir taşıyıcı veya kişisel bir bilgisayar korsanı siber güvertesi olarak mükemmel olan taşınabilir bir bilgi işlem cihazıdır. Bu cihaz, yüksek kontrastlı, düşük güçlü 400×240 Sharp Memory LCD’ye ve klasik, hoş bir şekilde dokunulabilir klavyeye ve trackpad’e bağlı bir Raspberry Pi Zero W ile çalışır. Beepberry, aşağıdakiler için yerel desteğe sahiptir: Çağrı cihazı uygulamasıWhatsApp, Slack, Discord ve daha fazlası gibi 15 farklı büyük sohbet platformundaki kullanıcılarla bağlantı kurmak için kullanılabilen evrensel bir sohbet uygulaması.

Nostaljik BlackBerry tarzı klavyeye ek olarak, Beepberry’nin arayüzü mümkün olduğunca minimalist olacak şekilde tasarlanmıştır ve tüm uygulamaları yalnızca metinle (ve bazı ASCII sanatı, uygulanabilir olduğunda). Mobil cihazınızın biraz daha gösterişli olmasını tercih ederseniz, Beepberry hem donanım hem de yazılım açısından son derece özelleştirilebilir. Programlanabilir USB ve GPIO bağlantı noktalarına ve düğmelerine sahiptir ve Raspberry Pi Zero W’de halihazırda çalışan herhangi bir Linux uygulamasını destekleyebilir. Cihazın ön tarafında bildirimler için programlanabilir bir RGB ışığı bile vardır.

Kendi Beepberry’nize sahip olmakla ilgileniyorsanız, şu adresten hazır bir tane satın alabilirsiniz: Squarofumi’nin web sitesibununla birlikte şu adreste de talimatlar mevcuttur: resmi beepberry sitesi sıfırdan kendinizinkini inşa ettiğiniz için. Hazır model veya parça listesinde yer almayan tek şey bir kasadır, ancak web sitesinde bir kasa için çeşitli tasarımlar bulunur. 3D baskılı kasa indirmek ve kullanmak ücretsizdir.

Teknory