Bu uygulama, Android ve macOS arasında Yakındaki Paylaşım dosya aktarımlarına izin verir

Hadlee Simons / Android Yetkilisi TL;DR Bir geliştirici, Android ile macOS arasında Nearby Share dosya aktarımlarına izin veren bir uygulama yaptı. Resmi olmayan macOS uygulaması şu anda yalnızca Wi-Fi LAN üzerinden dosya alınmasına izin verebilir. Yine de, Google’ın henüz macOS için resmi bir çözümü olmadığı göz önüne alındığında, yine de temiz bir uygulama. A geliştirici […]

Bu uygulama, Android ve macOS arasında Yakındaki Paylaşım dosya aktarımlarına izin verir

Hadlee Simons / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Bir geliştirici, Android ile macOS arasında Nearby Share dosya aktarımlarına izin veren bir uygulama yaptı.
  • Resmi olmayan macOS uygulaması şu anda yalnızca Wi-Fi LAN üzerinden dosya alınmasına izin verebilir.
  • Yine de, Google’ın henüz macOS için resmi bir çözümü olmadığı göz önüne alındığında, yine de temiz bir uygulama.

A geliştirici Google’ın Nearby Share özelliğini kullanarak Android cihazlar ve macOS bilgisayarlar arasında dosya aktarımı yapan macOS için resmi olmayan bir uygulama oluşturdu.

Uygulamanın adı NearDrop (h/t Mişaal Rahman) ve Nearby Share’in kısmi bir uygulamasıdır. Şu anda macOS PC’nizin, Android cihazınızda Yakındaki Paylaşımı kullanarak dosya almasına izin veriyor. Bu, PC’nizden bir Android cihaza dosya göndermek için kullanamayacağınız anlamına gelir. Uygulama ayrıca şimdilik yalnızca Wi-Fi LAN üzerinden çalışıyor, bu nedenle çalışması için Mac’iniz ve Android cihazınızın aynı ağda olması gerekiyor. Ancak, uygulamanın amaçlandığı gibi çalışması başlı başına övgüye değer.

Uygulamayı geliştiriciden indirdim GitHub sayfası. Birkaç adımı var ve kimliği belirsiz bir geliştiriciden bir uygulama indirirken rahat olmalısınız. Ancak, bittiğinde, Nearby Share kullanarak Pixel 7’deki fotoğrafları macOS Ventura çalıştıran MacBook Air’e aktarmak çok kolaydı. Telefonum anında MacBook’umu bir Yakındaki Paylaşım cihazı olarak tanıdı. Aktarım, bilgisayarımdaki dosyaları kabul ettikten saniyeler sonra gerçekleşti.

Google’ın sonunda macOS için bir Nearby Share uygulaması oluşturması şaşırtıcı olmayacaktır. Aynı işlevsellik yakın zamanda Windows PC’ler için bir beta uygulaması olarak piyasaya sürüldü. Ancak, şu anda Nearby Share’i kullanarak Android cihazınızdan macOS PC’nize dosya aktarmaya başlamak istiyorsanız, resmi olmayan NearDrop uygulaması en iyi seçeneğinizdir.


Bu uygulama, Android ve macOS arasında Yakındaki Paylaşım dosya aktarımlarına izin verir

Teknory