Bu uygulama, telefonunuzun delikli kesimini bir kısayol tuşuna dönüştürür

Hadlee Simons / Android Yetkilisi TL;DR Yeni bir uygulama, telefonunuzun ekran kesmesini veya çentiğini kısayol tuşu olarak kullanmanızı sağlar. Ekran kesitinin bir dokunuşuna uygulamalar veya işlevler atayabilirsiniz. Android’de özelleştirilebilir kısayol tuşlarına sahip birkaç telefondan fazlasını gördük; bu, özel bir donanım tuşu veya telefonun arkasına çift dokunma olabilir. Şimdi, yeni bir uygulama, çentik veya delik açmanızı […]

Bu uygulama, telefonunuzun delikli kesimini bir kısayol tuşuna dönüştürür

Hadlee Simons / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Yeni bir uygulama, telefonunuzun ekran kesmesini veya çentiğini kısayol tuşu olarak kullanmanızı sağlar.
  • Ekran kesitinin bir dokunuşuna uygulamalar veya işlevler atayabilirsiniz.

Android’de özelleştirilebilir kısayol tuşlarına sahip birkaç telefondan fazlasını gördük; bu, özel bir donanım tuşu veya telefonun arkasına çift dokunma olabilir. Şimdi, yeni bir uygulama, çentik veya delik açmanızı da bir kısayol tuşuna dönüştürmeyi vaat ediyor.

Çentik’e dokunun (s/s: WCCFTech), belirli kısayolları ve işlevleri telefonunuzun selfie kamera kesitiyle eşleştirmenizi gerçekten sağlayan ücretsiz bir Android uygulamasıdır.

Uygulamaya gerekli izinleri (dokunsal geri bildirim ve erişilebilirlik hizmetleri) verdiğiniz ve kısayolları buna göre eşlediğiniz için uygulamayı kullanmak da oldukça kolaydır. Kısayolları tek dokunuşla, uzun dokunuşla, çift dokunuşla, soldan sağa kaydırmayla veya sağdan sola kaydırmayla eşleyebilirsiniz.

El feneri, ekran görüntüsü işlevi, güç menüsü, kamera, son uygulamalar, otomatik döndürme, Rahatsız Etmeyin ve medya kontrolleri dahil olmak üzere bu hareketlere atayabileceğiniz birçok işlev vardır. Hatta Tasker gibi seçili bir uygulamayı başlatabilir, bir web sitesi açabilir veya bir görev grubunu tetikleyebilirsiniz.

Touch The Notch, kısa süremizde (yerlerdeki yanlış yazım dışında), hareketleri doğru bir şekilde algılayarak ve işlevleri/uygulamaları kısa sürede hızlı bir şekilde başlatarak oldukça parlak görünüyor. Uygulamanın yanlışlıkla (örneğin ceplerdeyken) kendini tetiklemeyecek kadar akıllı olup olmadığından emin değiliz ve ortaya çıkan parmak izi yağı nedeniyle çentiği daha sık silmeniz gerekebilir. Ancak yine de çentik/kesik için bu kadar düzgün bir kullanım görmekten mutluyuz.

Bu uygulama, telefonunuzun delikli kesimini bir kısayol tuşuna dönüştürür

Teknory