Bu Volvo Wagon, Ünlü Sahibi Sayesinde Çılgın Bir Yolculuk

Ancak herkesin bildiği gibi, Paul Newman bir kısa mesafeli araba yarışçısından çok bir yol yarışı tipiydi, bu yüzden Volvo vagonu hızlanırken aynı derecede etkileyici bir şekilde virajlardan geçmek ve fren yapmak zorundaydı. Bu amaçla, stok süspansiyon bileşenleri, Bilstein şokları ve payandaları, artı daha güçlü sallanma çubukları ve vagonu 2 inç düşüren alçaltma yayları ile değiştirildi. […]

Bu Volvo Wagon, Ünlü Sahibi Sayesinde Çılgın Bir Yolculuk

Ancak herkesin bildiği gibi, Paul Newman bir kısa mesafeli araba yarışçısından çok bir yol yarışı tipiydi, bu yüzden Volvo vagonu hızlanırken aynı derecede etkileyici bir şekilde virajlardan geçmek ve fren yapmak zorundaydı. Bu amaçla, stok süspansiyon bileşenleri, Bilstein şokları ve payandaları, artı daha güçlü sallanma çubukları ve vagonu 2 inç düşüren alçaltma yayları ile değiştirildi. Stok jantlar ayrıca Gemini’den 16 inç beş kollu alüminyum jantlara yükseltildi. Bugünlerde, ucuz bir bodrum ekono kutusunda 16 inçlik jantlar bulmayı bekleyebilirsiniz, ancak 1988’de onlar son teknolojiydi.

Dış kısımda, doğru miktarda zevkli yetenek buluyoruz. Spesifik olarak, bir ön spoyler, yan etekler ve bir arka defuser, tüm renkleri arabanın metalik gri boyasıyla eşleşti. Daha sonraki hızlı eklemelerin yanı sıra, bu vagon fabrikadan ısıtmalı deri koltuklar, elektrikli açılır tavan ve sis farları dahil olmak üzere zaten iyi donanımlı olarak ayrıldı.

Newman’ın vagonu, kilometre sayacında 76.000 mil gösteriyor ve şu anki sahibi, görev süresi boyunca bu millerden yalnızca 3.000 milin eklendiğini iddia ediyor. Muhtemelen, Paul arabayı en azından bir süre günlük sürücü olarak kullandı. Basın zamanında, 740 Turbo için teklif vermek hala biraz makul bir 26.000 $ idi ve bu, ciddi bir ünlü kaynağı ve alelade olmayan kaportasının altında gizlenen eşit derecede ciddi bir sır olan şık bir bakkal alıcısı için fena bir fiyat değil.

[Featured image by Johannes740 via Wikimedia Commons | Cropped and scaled | CC BY-SA 3.0]

Teknory