İşte telefon ve PC arasında nasıl dosya aktaracağınız

Robert Triggs / Android Otoritesi Eski kablolu bağlantı, kablosuz aktarım için üçüncü taraf uygulamaları, Bluetooth, bulut depolama, e-posta ve daha fazlası gibi, telefonunuz ve bilgisayarınız arasında dosya aktarmanın birkaç yolu vardır. Paylaşım yöntemlerinin çok çeşitli olması, nasıl yapılacağı hakkında düşünmemize neden oldu. Android Yetkilisi okuyucular, telefon ve PC arasında dosya aktarımı yapar. Bu soruyu size […]

İşte telefon ve PC arasında nasıl dosya aktaracağınız

Robert Triggs / Android Otoritesi

Eski kablolu bağlantı, kablosuz aktarım için üçüncü taraf uygulamaları, Bluetooth, bulut depolama, e-posta ve daha fazlası gibi, telefonunuz ve bilgisayarınız arasında dosya aktarmanın birkaç yolu vardır.

Paylaşım yöntemlerinin çok çeşitli olması, nasıl yapılacağı hakkında düşünmemize neden oldu. Android Yetkilisi okuyucular, telefon ve PC arasında dosya aktarımı yapar. Bu soruyu size bu hafta başında sorduk ve siz de şu şekilde yanıtladınız.

Dosyaları telefon ve PC arasında nasıl paylaşırsınız?

Sonuçlar

Bu ankette yaklaşık 1.700 oy kullanıldı ve her şeyden önce öne çıkan bir seçenek olduğu ortaya çıktı. Ankete katılan okuyucuların %38’i, PC ile telefon arasında dosya aktarımı için seçtikleri yöntem olarak kablolu bağlantıya takılıp kaldıklarını söyledi.

Hala en güvenilir yöntem olduğundan ve birinci sınıf hızlar sunduğundan, birçok kişinin neden bu seçeneği seçtiğini görebiliriz. Bu çözüm özellikle videolar ve oyun dosyaları gibi büyük dosyaların aktarımı için önemlidir.

İlişkili: Android’den PC’ye dosya aktarmak için en iyi Android uygulamaları

Aksi takdirde, ikinci seçim oyların% 17,6’sını oluşturan “Bu çözümlerden iki veya daha fazlasını kullanıyorum” oldu. Daha küçük dosyalar bazı yöntemler (örn. e-posta) için daha uygun olabileceğinden, daha büyük dosyalar bir kablo veya benzer şekilde hızlı bir şey gerektirebileceğinden, bu tamamen mantıklıdır.

Podyumun tamamlanması bulut depolamaydı (~%16). Bunun dışında, “kablosuz” seçeneği de oldukça fazla oy aldı (~%14), Nearby Share, PushBullet ve Windows’a Bağlantı bu konuda bazı popüler seçenekler oldu.

Yorumlar

 • Ayayo: Dosyayı bir mesajlaşma platformunda kendime mesaj olarak gönderiyorum çünkü en basit kullanıcı deneyimi ile en kolayı ve ekstra yazılım gerektirmiyor.
 • Şüphe: Dosyaları PC’den telefona kopyalamak ve tersine çevirmek için bir USB3.0 kablosu aldım. USB 2.0’dan 5 kat daha hızlı
 • Hemanth Jabalpuri: Android’de MiXplorer kullanarak FTP/HTTP Sunucusu ve bazen kablolu bağlantı kullanarak MTP kullanıyorum.
 • ikinci görüş: Ben eski kafalıyım. USB kablosu kullanıyorum.
 • veesonik: MTP yoluyla USB aktarımları korkunç. Bilgisayar her zaman donuyor gibi görünüyor ve Android hangi dosyaları kabul etmek istediği konusunda seçici görünüyor. Daha kolay olduğu için SD kart okuyucu kullanıyorum. (Sonuç olarak, Android cihazımın SD kartları desteklemesinin bir nedeni de budur!)
 • Doğrulanmış: Senkronizasyon, dosyaları Steam Desteme aktarmak için de kullanın.
 • allhaileris: Müzik dosyaları veya videolar gibi büyük verileri telefona aktarmak için kablo kullanıyorum. Daha küçük hurdaları itmek için Telegram veya Pushbullet kullanıyorum. Telegram ile 2GB’a kadar dosya aktarabilirsiniz. Her ikisi de PC’de ve tüm Android cihazlarımda çalışır.
 • Lawrence Aubin: Çoğunlukla Microsoft’un Link to Windows’unu kullanıyorum, bazen USB kablosu bazen de e-posta ile gönderiyorum.
 • Todd Heath: WiFi üzerinden dosya aktarımları için Windows için KDE connect kullanıyorum. KDE’den bir bağlantı noktası olmak gerçekten çok iyi.
 • B!: Telefonumdaki Type-C adaptörü takın, dosyaları SD karta yedekleyin, Type-C adaptörü PC’ye takın, dosyaları bilgisayarıma taşıyın/kopyalayın.
 • Glen M Lj: Google’ın telefonumla dizüstü bilgisayarım arasında dosya paylaşımı amacıyla bana verdiği ücretsiz 15 GB’ı kullanmalıyım, ancak bu yalnızca daha küçük dosyalarla sınırlıdır, çünkü bölgemdeki internet çok kötü. Daha büyük dosyalar için sadece kablolu bağlantı kullanacağım.

İşte telefon ve PC arasında nasıl dosya aktaracağınız

Teknory