Bugünün Wordle Yanıtı #525 – 26 Kasım 2022 Çözüm ve İpuçları

Bugünün Wordle bilmecesinin (#525 – 26 Kasım 2022) çözümü “temiz”. Sözcük, Orta İngilizce “clene”den gelir, ancak lekesiz veya kirlilik veya kirden arınmış anlamına gelen Eski İngilizce “clǣne”ye kadar gider. Aynı zamanda Batı Germen “klainja”ya kadar gider, ancak bunun kökeni belirsizdir (via Merriam Webster). “Temiz” kadar yaygın bir kelimeyi çözdüğümüzü düşünürsek, bugünkü Wordle çözme sürecimiz biraz […]

Bugünün Wordle Yanıtı #525 – 26 Kasım 2022 Çözüm ve İpuçları

Bugünün Wordle bilmecesinin (#525 – 26 Kasım 2022) çözümü “temiz”. Sözcük, Orta İngilizce “clene”den gelir, ancak lekesiz veya kirlilik veya kirden arınmış anlamına gelen Eski İngilizce “clǣne”ye kadar gider. Aynı zamanda Batı Germen “klainja”ya kadar gider, ancak bunun kökeni belirsizdir (via Merriam Webster).

“Temiz” kadar yaygın bir kelimeyi çözdüğümüzü düşünürsek, bugünkü Wordle çözme sürecimiz biraz karışıktı. İlk tahminimiz, sızlanma, iyi bir açılış sözcüğüydü (WordleBot’a göre), ancak geriye 99 olası çözüm kaldı. 99 sorun yaşamaktan bahsedin. Takip eden tahmin, kemiklenmiş, bu sayıyı 19’a indirdi. Üçüncü tahmin olan biftekten sonra, hala üç olası çözüm vardı ve geriye sadece üç şans kaldı! Dördüncü tahminimiz, pırıltı, çok verimli değildi ama olası cevapları teke indirgemeye yardımcı oldu ve beşinci denemede doğru anladık. Bu bizim en temiz girişimimiz değil ve daha düzenli bir iş çıkarabileceğinizi umuyoruz. Eğlenceyi uzatmak istiyorsanız, burada deneyebileceğiniz Wordle gibi daha fazla oyun var.

Teknory