Bugünün Wordle Yanıtı #537 – 8 Aralık 2022 Çözüm ve İpuçları

Bugünkü Wordle bilmecesinin (#537 – 8 Aralık 2022) çözümü çıkarımdır. Orta Fransızca “inferer” kelimesinden gelir, kendisi de kelimenin tam anlamıyla “taşımak veya içine getirmek” anlamına gelen Latince inferre’den gelir (via Merriam Webster). Dün olduğu gibi bugün de bulmacayı sadece üç denemede çözecek kadar şanslıydık. Açılış tahminimiz, banjo, olası cevapların sayısını standart 2.315’ten 174’e düşürdü. Bir […]

Bugünün Wordle Yanıtı #537 – 8 Aralık 2022 Çözüm ve İpuçları

Bugünkü Wordle bilmecesinin (#537 – 8 Aralık 2022) çözümü çıkarımdır. Orta Fransızca “inferer” kelimesinden gelir, kendisi de kelimenin tam anlamıyla “taşımak veya içine getirmek” anlamına gelen Latince inferre’den gelir (via Merriam Webster).

Dün olduğu gibi bugün de bulmacayı sadece üç denemede çözecek kadar şanslıydık. Açılış tahminimiz, banjo, olası cevapların sayısını standart 2.315’ten 174’e düşürdü. Bir sonraki tahmin, imzalandı, havuzu sadece altı olası cevaba indirdi ve ondan sonra, şanslı bir üçüncü tahmin yaptık.

WordleBot, yaklaşımı biraz farklı olsa da bulmacayı aynı sayıda denemede çözdü: her zamanki gibi, ilk tahmini önerilen başlangıç ​​sözcüğü olan arduvazdı. Bunu akşam yemeği kelimesiyle takip etti ve ardından üçüncü denemede sayıya ulaştı. Umarız daha da şanslı olursunuz, ancak bu makaleyi bulmacayı zamanında çözecek kadar erken bulamazsanız, işte Wordle gibi deneyebileceğiniz diğer oyunlar.

Teknory