Christopher Nolan, Singer’ın Eras Turnesi Filminin Çıkışını Övdü

Taylor Swift, konser filmi için kullandığı dağıtım yöntemi nedeniyle film yapımcısı Christopher Nolan’dan büyük övgü aldı Taylor Swift: Eras Turu. Swift, 31 Ağustos’ta tüm zamanların en çok hasılat yapan turnelerinden biri olan Eras Tour’u 6 Ekim’den itibaren sinemalara getireceğini beklenmedik bir şekilde duyurduğunda heyecan yarattı. Şeytan Çıkaran: İnançlı Ve Aptal Para Rekabeti önlemek için yayın […]

Christopher Nolan, Singer’ın Eras Turnesi Filminin Çıkışını Övdü

Taylor Swift, konser filmi için kullandığı dağıtım yöntemi nedeniyle film yapımcısı Christopher Nolan’dan büyük övgü aldı Taylor Swift: Eras Turu. Swift, 31 Ağustos’ta tüm zamanların en çok hasılat yapan turnelerinden biri olan Eras Tour’u 6 Ekim’den itibaren sinemalara getireceğini beklenmedik bir şekilde duyurduğunda heyecan yarattı. Şeytan Çıkaran: İnançlı Ve Aptal Para Rekabeti önlemek için yayın tarihlerini değiştirmeye çabalıyorlar. Bu arada film, kısa sürede tüm zamanların en çok hasılat yapan konser filmi oldu ve sinema sektöründe ilgi görmeye başladı.


GÜNÜN EKRAN VİDEOSU

İÇERİĞE DEVAM ETMEK İÇİN KAYDIRIN

Tarafından bildirildiği gibi Bağımsız TelNolan ağırlığını koydu Taylor Swift: Eras Turu CUNY Graduate Center’daki bir konuşma sırasında dağıtımıyla ilgili büyük övgüler aldı. Swift, konser filminin dağıtımıyla benzersiz bir şey yaptı: Stüdyoları tamamen atlayıp doğrudan sinemalara gitti. Nolan onun yeni bir dağıtım yöntemi bulmasından ve bunun stüdyolar için ne anlama geleceğinden çok etkilendi. Aşağıdaki ifadesine göz atın:

Taylor Swift stüdyolarda gösterime girecek çünkü konser filmi stüdyolar tarafından dağıtılmıyor. Tiyatronun sahibi AMC tarafından dağıtılıyor ve çok büyük miktarda para kazandıracak. Ve olay bu, bu bir format, bu bir şeyleri görmenin ve hikayeleri paylaşmanın veya inanılmaz derecede değerli deneyimleri paylaşmanın bir yolu. Ve eğer onlar [the studios] sen istemiyorsun, başkası istiyor. Yani işin gerçeği bu.


Taylor Swift: Eras Turunun Dağıtımı Neden Bu Kadar Önemli?

Taylor Swift Eras Turu <a href=film afişi” style=”display:block;height:auto;max-width:100%;” src=”https://static1.srcdn.com/wordpress/wp-content/uploads/2023/09/taylor-swift-eras-tour-movie-poster.jpg”/>

film endüstrisinde Nolan gibi öne çıkan isimlerin bu durumu dikkate alması şaşırtıcı değil. Taylor Swift: Eras Turu. Dağıtım yönteminin dikkat çekmesinin nedeni, alışılmışın dışında olmasından kaynaklanıyor. Neredeyse tüm büyük yapımlar, sinemalara çıkmadan önce stüdyolarla bir dağıtım anlaşması yapıyor. Dağıtımcılar, bilet satışlarından kazanılan kârın bir payı karşılığında filmin yayınlanma ve pazarlama haklarını satın almayı kabul edeceğinden, her iki taraf da bu süreçten fayda sağlama eğilimindedir. Genellikle distribütörler gişe kârının oldukça büyük bir kısmını alırlar.

Swift, başlangıçta bir distribütör ararken stüdyolarla yaptığı görüşmelerden memnun değildi. Taylor Swift: Eras Turu. Bu nedenle doğrudan AMC’ye gitti ve tiyatro, Swift’in kültürel bir fenomen olduğu ve filminin mutlaka kâr getireceği göz önüne alındığında bir anlaşmaya varmakla ilgilendi. AMC ile yaptığı dağıtım birkaç benzersiz sonuca yol açtı. Birincisi, yetişkin fiyatları albümüne göre 19,89 dolar olarak belirlendi. 1989çocuk ve yaşlı biletleri ise Swift’in favori numarasını yansıtacak şekilde 13,13 dolar olarak belirlendi. Ancak en büyük ikramiye Swift’in bilet satışlarının %57’sini cebine atmasıydı. Eras Turubu da bir distribütöre giderdi.

Swift, stüdyoları endişelendirecek kadar büyük miktarda para kazandı. AMPTP’deki stüdyolar, oyuncuların grevi sırasında SAG-AFTRA ile pazarlık yapmadıkları için halihazırda baskıyla karşı karşıyayken, stüdyoları atlamakla ilgilenmek için birçok neden var. Ayrıca tiyatrolara bu anlaşmaları yapabileceklerini bilmeleri için önemli miktarda güç veriyor. Swift’in durumu, yıldız gücüyle ihtiyaç duyduğu pazarlama kaynaklarına zaten sahip olması açısından benzersiz olsa da, Taylor Swift: Çağlar Tur hâlâ stüdyoların ötesinde film dağıtımının başka yollarını açtı.

Kaynak: Bağımsız Tel

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow