Bugünün Wordle Yanıtı #567 – 7 Ocak 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala emin değil misiniz? Aradığınız Kelime: “limon” Muhtemelen aşina olduğunuz bir narenciye meyvesidir, ancak dut hakkında birkaç gerçek vardır (evet, bu bir dut) bu sizin için yeni olabilir. İlk olarak, tüm narenciye meyveleri arasında limon en yüksek miktarda C vitamini içerir. Tek bir limon yaklaşık 31 mg C vitamini sağlar. 100 gr. Kabuğu kullanırsanız, daha […]

Bugünün Wordle Yanıtı #567 – 7 Ocak 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala emin değil misiniz? Aradığınız Kelime: “limon” Muhtemelen aşina olduğunuz bir narenciye meyvesidir, ancak dut hakkında birkaç gerçek vardır (evet, bu bir dut) bu sizin için yeni olabilir. İlk olarak, tüm narenciye meyveleri arasında limon en yüksek miktarda C vitamini içerir. Tek bir limon yaklaşık 31 mg C vitamini sağlar. 100 gr. Kabuğu kullanırsanız, daha fazlasını elde edersiniz!

Limonun anavatanı Asya’ydı ve Kristof Kolomb Amerika’ya ilk limon tohumlarını getirdi.. Ayrıca limon ağaçları tüm yıl boyunca meyve verir. Limonları içeceklerde ve hamur işlerinde kullanmanın yanı sıra koruyucu olarak da kullanabilirsiniz – meyve ve sebzelerinizi dilimledikten sonra üzerine birkaç damla sıkmak, çürümelerini veya çok erken kararmalarını önleyecektir. Boğaz ağrısı için antibakteriyel bir rahatlama olarak limon suyu ve sıcak su da kullanabilirsiniz. Limonları kullanmanın başka yolları da var – oldukça çok yönlüler. Fransızların yıllık bir festival düzenlemesine şaşmamalı, Limon Festivali (Limon Festivali), onların onuruna.

“Limon” kelimesi, narenciye için genel bir terim olan Arapça “laymūn” veya Farsça “līmūn” dan Eski Fransızca “limon” ve İtalyanca “limon” a kadar uzanır. Birisi ekşi ise veya bir şey kusurlu veya hatalıysa, buna limon diyebilirsiniz. Şanslı bir Wordle başlangıç ​​kelimesi sayesinde bulmacayı bugün üç denemede çözdük. Daha da hızlı bitirmenizi umuyoruz ve daha fazla kafa karıştırıcı meydan okumalar arıyorsanız, bu Wordle benzeri oyunlara bir göz atın.

Teknory