Bugünün Wordle Yanıtı #587 – 27 Ocak 2023 Çözüm ve İpuçları

Çözüm sizin için hala bir muammaysa veya kısa kesmek için ilk bölümü atladıysanız, bugünün ödül kelimesi “endişelenmek” olacaktır. Bunun bir şeyin sonucu hakkında endişelenmek veya heyecanlanmak anlamına geldiğini zaten biliyor olabilirsiniz, ancak bazı İngiliz lehçelerinde bu terimin boğulma veya boğulma anlamında kullanıldığını muhtemelen bilmiyorsunuzdur. Bunun nedeni, orijinal kök sözcüğün “wirien”in, bir kurdun avına yaptığı gibi, […]

Bugünün Wordle Yanıtı #587 – 27 Ocak 2023 Çözüm ve İpuçları

Çözüm sizin için hala bir muammaysa veya kısa kesmek için ilk bölümü atladıysanız, bugünün ödül kelimesi “endişelenmek” olacaktır. Bunun bir şeyin sonucu hakkında endişelenmek veya heyecanlanmak anlamına geldiğini zaten biliyor olabilirsiniz, ancak bazı İngiliz lehçelerinde bu terimin boğulma veya boğulma anlamında kullanıldığını muhtemelen bilmiyorsunuzdur.

Bunun nedeni, orijinal kök sözcüğün “wirien”in, bir kurdun avına yaptığı gibi, “boğazını ısırarak ve sallayarak öldürmek, öldürmek veya yaralamak” olarak tercüme edilmesidir (aracılığıyla). etimoloji). Eski İngilizce “wyrgan” ve Proto-Germen “wurgjan”dan geliyor, yani boğmak anlamına geliyor. Kelime, 1600’lerde boğulma veya boğulma bağlamında kullanılmayı bıraktı ve 1800’lerde “endişe veya zihinsel huzursuzluk hissetmek” mecazi anlamına dönüştü, muhtemelen derin endişe kişinin nefesinin bitmek üzere olduğunu hissetmesine neden olduğu için. her an elinden alınır.

Dün olduğu gibi bulmacayı WordleBot’tan bir adım daha hızlı çözdük ve bu son derece tatmin edici. İlk tahminimiz olan “paylaş”, stratejik olmaktan çok rastgeleydi, ancak olası yanıtları 2.315’ten 21’e indirdi. Ondan sonra, “köri” kelimesini denedik, bu da bize sadece iki olası çözüm bıraktı, ardından şanslı bir üçüncü tahminde bulunduk. Umarız aynı hızda, hatta daha hızlı bitirirsiniz ve daha fazla bulmaca için can atıyorsanız, Wordle benzeri diğer oyunlar ilginizi çekebilir.

Teknory